Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért van sok családban olyan...

Miért van sok családban olyan rokon, aki szeret más életébe beleavatkozni és ítélkezni? Miért pont a saját családom akar rosszat?

Figyelt kérdés
Évente kb. egyszer találkozunk velük. Amikor idejönnek akkor is süt róluk a lenézés, és folyton kioktatnak minket, hogy mit csinálunk rosszul. Miért van ez? Miért nem lehet egy-egy ilyen látogatás során nyugodtan meginni egy kávét, esetleg megebédelni. Miért fúrják a másikat, amikor semmi rosszat nem tettünk ellenük?

2013. aug. 14. 22:52
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
Az ilyen rokonokat egész egyszerűen hanyagolni kell.Vagy szólni nekik,hogy azért ez így nagyon nem oké.
2013. aug. 14. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
az én rokonságomban is ez van.Ráadásul mindig arra kíváncsiak milyen rossz dolog történt a családban amin aztán csámcsoghatnak....
2013. aug. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nálunk is ez van utolsó. Mindig a rosszról kérdeznek... Én soha többet nem hívom őket, ha jönni akarnak, akkor pedig nem leszünk otthon. Ma végleg betelt a pohár.
2013. aug. 14. 23:06
 4/7 anonim ***** válasza:

Te legalább megteheted ezt. :/ De már nekem is csak egy év... :D

17/L

2013. aug. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
22%

Mert magyarok.

Nem csak a rokonaid ilyenek, ez az erőszakos mindentudás, beképzeltség, egoizmus, "majd én megmondom, hogy hol a szálka benned, de bennem még a gerenda sem számít" stílus az egész népre jellemző.

2013. aug. 15. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
71%
Sok ember általában szeret mások életébe belekotyogni, ismerős, barát, szomszéd. Nyilván a saját családjukban, famíliájukban is ezt teszik, mert róluk esetleg többet tudnak, s mivel rokonok, feljogosítva is érzik magukat, hogy ő "sokkal jobban tudják", hogy a másik rokonynak mit kellene tennie, neki mi lenne a jobb. Nálunk is van ilyen. Rá se rántok, mindig másra terelem a szót, amikor a magánéletünkben akar kurkászni.
2013. aug. 15. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem azért de miért kell elmondani? és ha később a régen elmondott dolgokkal akarnak ártani, akkor meg Te is vegyél valami hasonló történetet az Ő familiájukból visszavágás képen. Ha ez sem segít akkor mond meg nekik, hogy nem akarsz velük találkozni. Ennyi.
2013. aug. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!