Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, ha egy rokon...

Mit gondoltok, ha egy rokon azert utalja a sajat testveret vagy testverenek hazastarsat, mert valojaban felti toluk a szuloi figyelmet, vagyont, az megvaltozhat valaha es lehet meg jo a kapcsolat?

Figyelt kérdés
Milyen aron? Ha a gyulolt rokon peldaul semmit nem fogad el a szuloktol es mindenben a kedvere tesz?

2013. márc. 28. 12:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Kevés az infó. Gondolom Te vagy a "gyűlölt tesó" de azt nem tudjuk, hogy azt csak feltételezed, hogy emiatt nem kedvelnek, vagy tudod-e? Lehet, hogy indokolt a gyűlölködés. Személyes példám is van, bár nem élünk gyűlöletben, de leírom: A testvérem és én fiatal felnőttek vagyunk, mindketten családosak. A nővérem mindig több figyelmet kapott a szüleinktől, és anyagilag is nyomták ezerrel. Ez idáig nem az ő sara, a baj csak az, hogy ő ezt megszokta és természetesnek veszi. Régóta önállóan él, jól keres, de ha szülőkkel találkozik, mindig kér tőlük pénzt. Én soha nem kérek. Én bensőségesebb viszonyt ápolok a szüleimmel, mint a tesóm, ennek ellenére a nővérem iránt rajonganak. Szóval ez így szül némi feszültséget köztünk, de közel sem mondanám utálatnak. :) Na csak azért írtam ezt le, mert ha a nővérem nem pumpolná a szüleinket és jobban odafigyelne rájuk-tehát nem csak akkor keresné őket, ha pénz kell-az sokat javítana a kapcsolatunkon. (Ja és nővérem persze nem érzi úgy, hogy kihasználná a családot, az ilyen típusú emberek sosem érzik úgy.)
2013. márc. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia, valoban en vagyok a gyulolt teso. Miota megszulettem feltekeny ram, anyuek rosszul kezeltek, vertek. O meeg engem, mondvan, hogy mindig miattam vertémeg, ezert visszaadja nekem. Engem nem vertek a szulok, en szotfogadtam, en voltam a jotanulo, a szep, az okos, a jokislany, szerinte o meg nem es nem becsulik. Azota is anyueknak akar megfelelni. Kedvenc szava jarasa hogy "bezzeg xy (vagyis en)"....Anyagilag o kapott tobbet. Mindig o valaszthatott elsonek, mindig hozza kellett igazodni, ha kaptam barmit a szuloktol mar idegbeteg lett. Anyuek mindig mondtak hogy en engedjek, mert vele nem lehet birni. Most ferjhez mentem, o meg egyedulallo, kapott egy kocsit. Anyu szerint, mert kompenzalni kell ezzel, mert megviselte, hogy nekem mibden sikerul, neki meg kuszkodes minden. En nem haragszok ra, kiskorom ota igy neveltek, hogy a tesom tobbet fog kapni, mert o (szerintuk es nem szerintem)) kevesbe sikeres mindenben, mint en, de ha mar valamit is kapok, akkor mar jon az hogy kihasznalom a szuloket. ha epp joban vagyok anyuekkal, o utalja anyuekat es keruli oket. ha epp haragban vagyok a szulokkel es a szulok szidnak engem, o hirtelen egybol kibekul veluk es a vedelmukre kel. Ugy erzem a tesom fejeben csak egy dolog jar :"csak egy maradhat".sajnalom az egesz helyzetet, oszinten. De mar en sem szeretem ot azok utan amik tortentek, mikozben ugy erzi o az egYetlen aldozat ebben a tortenetben.
2013. márc. 28. 12:57
 3/3 anonim ***** válasza:
Sajnálatra méltó eset. Te is, a tesód is áldozatok vagytok. A tesód a gyermekkori szeretethiány, te pedig a féltékenység áldozata. Nem tudom, lesz-e ebből valaha testvéri viszony. Sok esetben a gyermekkori szeretethiány kihat egy egész életre, és az érintett örökké az ellenséget látja a testvérében, aki "ellopta" tőle a szülei szeretetét.
2013. márc. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!