Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Más családjában is van ilyen?...

Más családjában is van ilyen? Vagy csak nálunk divat a felmenőkhöz hasonlítani?

Figyelt kérdés

A férjem családjában vannak olyan rokonok, akik minden egyes "megmozdulásunkat" az anyósomékhoz hasonlítják.


Anyósék 1 év után házasodtak össze, hitelre vettek anno lakást (szülői segítséggel), amit 1-2 év alatt visszafizettek (akkoriban volt egy akciója a banknak, ami miatt jól jártak).

Két gyerekük van, a férjem és a húga.


A férjemmel 1 év után házasodtunk össze (6 éve ismertük egymást), született egy lányunk, majd a szüleim segítségével (félig örökségemből a nagymamám után) vettünk idén egy lakást magunknak, félig hitellel.

Most várjuk a második gyermekünket.


Igazából a második gyermekünket nem szerettem volna nagy dobra verni még a szűk családi körön kívül sem, de a férjem mindenáron szerette volna és rábeszélt a terhesség 15. hetén.


A "kedves" rokonok egyből jöttek az elmés eszmecseréjükkel, miszerint mi az anyósomékhoz akrunk hasonlítani és mindent úgy akarunk csinálni!

Mondtam, hogy ez cseppet sincs így, nem igazán sok párhuzam és hasonlóság van a kettő között.

Ezután jött a "nahát, meglepődtünk! nem is gondoltuk volna" kijelentés, amire már csak nevetve annyit tudtam válaszolni, hogy "mi nem lepődtünk meg, tudtuk, hogy jön!"


De még ez sem volt a hab a tortán. Kijelentették, hogy mindenkép most már fiút kell szülnöm, mert a Sándor nevet tovább kell vinnie. Már az első gyerekünknél is ostromoltak ezzel, de akkor "leépítettem" őket annyival, hogy:

1) nem lesz 389472397498242. O. Sándor

2) lány lesz.

Így is történt.. :)


Most pedig megint jönnek ezzel az óriási családi hagyománnyal, amire a férjem már többször csak annyit mondott, hogy nem lesz Sándor a gyermek, mert ő egyáltalán nem akarja. Másrészt az én apukám keresztnevét is ennyi erővel tovább viheti a gyermek, nem csak a férjem felmenőiét.

Apósom már kínjában sokszor nevet velünk együtt ezen, őt nem igazán érdekli, hogy mi lesz a gyermek neve és neme. Lényeg, mint ahogy nekünk is, hogy egészséges legyen.


Ettől függetlenül a héten megint jöttek a hasonlítgatások. Anyósomnak szóltak, hogy keresse elő a régi szobáról a fényképeket (férjemék szobájáról), hogy megtudjuk majd mi is így csinálni a két gyerekszobát.


Egyszerűen már megőrülök ezektől a rokonoktól. sajnos őket nem választhatja meg az ember :(((

És én hihetetlenül gyűlölöm, ha valakihez hasonlítanak. Legyen az bármilyen személy és téma.


Másnál is vannak ilyenek? Vagy csak minket tisztel meg ezzel a sors?


2013. aug. 15. 13:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Vegyél nagy levegőt és lépj túl ezen. Igazából legjobban akkor tudsz tenni ezellen, ha valamit merőben máshogy csinálsz, mint ők anno. Tehát a gyerekszobáknál véletlenül se legyen hasonlóság. Nézd meg az előszedett képeiket, jól jegyezd meg és ne olyanra csináljátok. Azóta már van ezerszer jobb bútor, modernebb, színesebb, átalakítható stb. Vagy meg is mondhatod, hogy eddig direkt a kedvükért vettetek úgy lakást, szültél úgy gyereket, ahogy ők, ezzel akartál kedveskedni, de most a gyerekszobát máshogy tervezted. Ezt lehet viccesen is mondani. Ne félj, érteni fogják így is.
2013. aug. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Minek találkoztok az ilyen rokonokkal?

Attól,mert rokon,nem kell velük túl gyakran találkozni.


Én az elviselhetetlen rokonokat leépitettem,ha összefutunk 3 mondat,és távozunk.


(nálunk is ment a hiszti,hogy legyen kismilliomodik József a fiunk,ráadádul mindnek ugyanaz a vezetékneve is,sose tudni kinek szólnak,ki kapja a levelet amig apa-fia együtt lakik,eszembe se volt józsefet adni)

2013. aug. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Sajnos, kénytelenek vagyunk találkozni velük.

Ha anyósékhoz megyünk vidékre, akkor a 4 dédszülőt is meglátogatjuk.

Az apósom családja (onnan lévő rokoni szál) ilyen, akikről írtam.

Kimegyünk apósom szüleihez és az összes rokonuk megjelenik. HIába nem mondjuk, hogy megyünk, kis falu, hamar terjed a hír és a pletyka.

Na, ekkor jönnek az okos beszólogatások.

Sajnos elkerülni őket nem lehet, mert nem mondhatjuk azt, hogy : Helo, lehet menni, ha nem tetszik!


Ellenben volt, hogy mondtam aférjemnek, hogy most indulunk haza, mert nem vagyok hajlandó hallgatni őket. Akkor haza is mentünk anyósék lakására, másnap meg apósom behozta a dédszülőket, akik szerencsére még annyira "fiatalosan" mozognak testileg és agyilag, hogy megértették a dolgokat.

PLusz a dédimama mindenben mellettem van. Állítólag ő is olyan volt fiatal asszony korában, mint én. Gondolom épp ezért áll ki mellettünk és ért meg.


Ezen felül a többi rokon ugye fent van a net gyönyörű világában és még ismerősnek is jelöltek. Most már törölgetem őket lefelé, megkímélve magam tőlük.

2013. aug. 15. 13:27
 4/4 anonim ***** válasza:

"PLusz a dédimama mindenben mellettem van. Állítólag ő is olyan volt fiatal asszony korában, mint én."


Na, látod. Nem mindig rossz az a hasonlítgatás. Amúgy az emberek hajlamosak valamilyen támpontot keresi maguknak, amihez viszonyíthatják a jelen korban való létüket, életüket. ez nem baj. Boldogok, ha felfedezik magukon a szüleik, nagyszüleik vonásait, egyes tulajdonságait, vagy szeretnék, ha a leszármazottaik tovább vinnék ezeket. Ez tulajdonképpen ösztön, ami valamiféle családi hagyományokat is megalapozhat: a név továbbvitele, klf. családi szokások stb. Nem mindenki akar eben részt venni, és amikor családot alapít, szakítani akar ezekkel a hagyományokkal. Azt javaslom, ne hagyd, hogy hatással legyenek a családi életedre, ne határozzák meg az általános hangulatodat. amikor ott vagy, hagyd, hogy mondjanak, amit akarnak, úgyis lejöttök onnan. De Te mindig tedd azt, amit ti ketten a férjeddel jónak láttok.

2013. aug. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!