Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért divat manapság, hogy a...

Miért divat manapság, hogy a huszonévesek lányok a szüleik vagy párjuk nyakán élnek?

Figyelt kérdés

Termèszetesen nem arra gondolok, amikor az egyetemista fiatalokat mèg eltartják a szülök, hanem amikor nulla vègzettsèggel, nulla munkatapasztalattal ès pènzzel úgy döntenek, hogy elkezdenek felnöttet játszsani.


Az egyik csoport az, aki "vèletlenül" teherbe esik, aztán "csakazenyèmnincsszívemelvetetni" felkiáltással szüli meg a gyereket, mert majd a szülei vagy anyósèk eltartjàk. Semmi èletcél, csak mereszti otthon a fenekèt, aztán csodálkozik, hogy sehova nem kell èrettsègivel meg gyerekkel.

Hozzáteszem, nem a kisebbsègiekröl beszèlek.


A másik csoport azokè a fiatal lányokè, akik mèg iskolába járnak, de már összeköltöznek a párjukkal ès teljesen termèszetesnek veszik, hogy a a fiú eltartja öket, merthogy ez nekik úgysem teher. Vèlemènyük szerint nem èlösködnek a másikon, mert teljesem termèszetes, hogy egész èletük vègèig a oárjukkal fognak laknjmi, ès a szerelem nevèben ez vèletlenül sem teher a srácnak.

.


2013. aug. 11. 17:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
65%

Nem kellene általánosítani. 24 éves nő vagyok 17 éves korom óta dolgozok. Suli mellett diák munka, azóta meg a szakmámban dolgozok.

Az ilyen kitartott lányok, akikre te gondolsz, azért tehetik meg, mert van olyan marha, aki eltartja. Ha munka nélkül is megvan neki a lakhatása, kaja, ruha, fodrász, akkor minek dolgozna? Rá kell őket kényszeríteni, hogy menjenek dolgozni. Ha a szülők rendesen nevelik, akkor nem lesznek ilyen gondok.

2013. aug. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
72%

Fene tudja.

A fiatal anyukák csak felelőtlenségből csinálják ezt, persze van kivétel mert ismerek olyat aki 19 évesen elment szülni most lesz 1 éves a gyereke, és már menne dolgozni ha minden igaz szeptember közepétől tud is menni dolgozni igaz csak 4-6 órába a gyerekre pedig a nagymama fog addig vigyázni pontosan azért hogy legyen pénzük és a párja is tudjon pihenni. De a többsége még a gyerekneveléssel sem foglalkozik. Van egy fiatal kolléganőm igaz nálam 2 évvel idősebb de így is csak 23 éves 4 éves a kislánya lassan 5 éves és ő totál természetesnek vette azt hogy eddig a párja tartotta el, és most volt hajlandó elmenni dolgozni mert a párjának elege lett hogy 3-4 éven keresztül dolgozott és idegileg teljesen tönkrementt, hatalmas alvás hiánya volt és szószerint belebetegede3tt erre a csaj ott hagyta, és most nálam próbálkozik mivel tudja hogy sokat keresek jó nem olyan sokat de arra elég hogy eltartsam meg tudja hogy minden második hétvégén maszekolok vagy futárkodok, így gondolja van pénzem és majd eltartom, de a nagy francokat.


A másik kategória meg az akiknek csak a bulik számítanak az hogy ha időnként lefekszenek a párjukkal már azt jelenti hogy egy van a szerelem és a pénz hogy majd azon bevásárolnak maguknak, buliznak mikor a párjuk kidolgozza a belét de ők elcsábítják őt, és közbe jól lehúzzák anyagilag és kitudja hogy mellette hányszor csalják meg őket.

A barátnőm húga is ilyen ő is otthon ül van érettségije, szakmát nem akar tanulni egyetemre már másodjára sem vették fel és mondta hogy addig otthon ül, majd felveszik mert hogy ő addig kétkezű munkát nem fog végezni. Igaz hogy bulizni sem nagyon jár el, ez tény de semmit nem csinál, és a szülein élősködik, és semmibe nem száll be.

Nem értem énsem hogy ezt miért csinálják egyesek, de sokan vannak olyanok akik nem találnak munkát, és nagyon nehezen tudnak elhelyezkedni még 3 szakmával is.

Csak mert egyik ismerősöm a maradék pénzéből most nemrég tette le a targoncavezetői szakmát és eddig sehova nem hívták be, pedig ő még a trágyázást is elvállalná csak legyen munkája, aki dolgozni akar és nem talál az azért érthető de akkor mindent megtesz azért hogy a párjának is valamivel könnyebb legyen, de aki csak direkt nem vállal munkát az megérdemelné hogy csöves legyen.

2013. aug. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
97%

Nem tudom miért divat, de azt gondolom, hogy ez elsősorban a szülő hibája. Ha én úgy nevelem fel a gyermekeimet, hogy legyen egy "életcéljuk", vagy legalábbis haladjanak valami felé, akkor nem hiszem el, hogy "csak úgy" el fogja magát tartatni. Abból nem fog kijönni az a dolog, ami a szíve vágya, mert NEM SOK pasi képes "csak úgy" még egy valakit pénzelni. Persze mindig akadnak ilyenek is, csak a kérdés az, hogy meddig tart!


A teherbe esés is a szülők hibája, mert nem világosították fel időben vagy rendesen a szex esetleges következményeiről. Ha a gyerek tojik erre, az is a szülő hibája, mert kisebb korában nem érdemeltette ki a tiszteletet maga felé. Ha mondok valamit, akkor azért mondom, mert JÓT akarok tenni az életével, nem pedig elrontani.


A gyermekeim még kicsik, de a nagyobbik most 10 éves és neki kell állnunk tisztességesen elbeszélgetni vele az élet dolgairól.


Három gyermekünk van, a nejem csaknem 8 évig szedett fogamzásgátlót az első gyerek születése előtt, de most már érthetően nem akarja tovább szennyezni a szervezetét. Sajnos én védekezek szeretkezés közben, mert nagyon is tudjuk, hogy milyen ebben a gazdasági helyzetben tisztességesen felnevelni ennyi gyereket! Köszönjük nem kell még egy/több, bármennyire is szeretnénk ő(ke)t!


Ezen az oldalon sokszor csodálkozom a kérdéseken, hogy alapvető információkat kérdeznek meg itt, ahelyett, hogy a szülővel beszélnék meg!


43/F

2013. aug. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem a média is közrejátszik. pl.: Szex és New York...ott azt látni, hogy a nők nem dolgoznak semmit, egész nap csak éttermekbe/kávézókba járnak, és meglepő módon gazdag, jóképű pasit fognak ki. A gyerekes téma: azért szülnek, mert azt gondolják, hogy egy gyerekkel elérhetik a céljukat, egyfajta érzelmi zsarolás ez, akárcsak a hisztizés, féltékenykedés.
2013. aug. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
91%

4-es

A Szex és New York-ban mind a 4 csajnak van munkája. Úgy hogy ez nem jött be.

2013. aug. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
83%
A Szex és New York pont nem jó példa.
2013. aug. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
15%
Én nem ismerem annyira a filmet, de amit néztem, abból az jön le, hogy nem sok mindent csinálnak...
2013. aug. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
75%

1-es, mert te nem követted ezt a trendet :D


Egyébként tényleg így van, ahogy a kérdező mondja, a környezetemben is van mindkét csoportból ismerős.

2013. aug. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
88%
Gondolom, már azt hiszik, elég érettek hozzá, fiatalok, meggondolatlanok, türelmetlenek.
2013. aug. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
86%

8-as, 1-es vagyok

Nem úgy neveltek, és nem is szeretném, hogy kitartott nő legyek. Ha valakit pénzelnek, annak legtöbbször "kuss" van. Én nem adnám fel az önállóságomat.

2013. aug. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!