Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Párom 18 éves fia hozzánk...

Párom 18 éves fia hozzánk akar költözni, nem dolgozik szóval nekünk kellene eltartanunk ki tudja meddig. Tudom, hogy ez a párom dolga de én nem szeretném, ha ideköltözne. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
2013. okt. 3. 16:42
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
81%

Azért azt írd le kérlek,hogy milyen fiúról beszélünk?

Egy talpig becsületes,még tanuló emberről.

Vagy egy pénzherdáló,nem tanuló láblógatóról?

Az első esetben befogadnám,elvégre ugye neki is hiányozhat az apja.

Második esetben, megkérném a párom hogy beszéljük át,s persze ha bele is mennék a dolgokba csakis kikötésekkel.

2013. okt. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 OlivO ***** válasza:
100%
semmit. 18 évesen max. érettségije van. Ha a szülei adnak szakmát a kezébe, akkor kérhetik, hogy dolgozzon, tartsa el magát, de így nem.
2013. okt. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk,én nem is kezdenék olyannal ,akinek előtte volt családja,árt az erkölcsnek,és a szépségnek ;O.

2,18 évestől mégis mit vársz? Majd téged fog eltartani,vagy beszáll a rezsibe?Normál körülmények között,akkoron érettségizik le valaki.+ nem hiszem,hogy szakmája volna még.

2013. okt. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Azt akartam írni, hogy 16 éves kora óta nem jár iskolába. Egésznap csak a tv-t nézi, és tippmix-ezik.
2013. okt. 3. 17:21
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nem látok rá sok esélyt,hogy befogadjátok.

Tönkre tenné a kapcsolatotok.

Nem fog megváltozni, 2 év túl hosszú idő.

Ne engedjétek meg.

2013. okt. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem jár iskolába? Eddig mit tett a párod és a fiú anyja, hogy újra járjon?


Én megbeszélném a férjemmel, hogy csak úgy engedje ideköltözni hogy folytatja az iskolát.

2013. okt. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
Kirugták az iskolából mert nem járt be rendszeresen. Elmehetne alkalmi munkára is de nem akar.
2013. okt. 3. 17:30
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyszerű helyzet. Ha nem sikerül visszaterelni az iskolapadba, gyakorlatilag nincs jövője. Ennyi.


A párodat megértem, mert az apja, nem tudom, hogy jönnél ki belőle, ha egyértelműen elutasítanád.

Talán próbálj meg egy kompromisszumos megoldást megbeszélni a pároddal: befogadjátok, ha befejezi a sulit, valamilyen használható tanfolyamot..stb.


Érdemes lenne végiggondolni a szerencsejáték függőséget is, abból sem egyszerű kirángatni valakit. Márpedig ha egész nap tippmixezik, az nem túl jó jel. Egyébként honnan van pénze rá?

2013. okt. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

Nem csak a párod dolga, hanem a tiéd is, mert együtt éltek. Azt tehetd, hogy elmondod a véleményedet, és közlöd, hogy mit akarsz. Illetve, ha nem érdekli, amit te akarsz, akkor végső sprpn akár otthagyhatod a párodat és kereshetsz mást is.


Egy 18 éves ember már nem gyerek, és ha kell, meg tud állni a maga lábán is. Nem szükséges eltartatnia magát senkivel sem.

2013. okt. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

19-es voltam. Miután megírtam, láttam több utólag írt kommentedet is.


Ebben az esetben az én válaszom egy határozott NEM lenne.


Egy élősködő, csak a baj van vele-kölyköt nem veszek a nyakamba, aki egy gazszálat sem tesz keresztbe.


Ps: Azt azért tudd, hogy a magatartása mögött komoly apagyűlölet és anyaprobléma húzódik meg. Ez óhatatlanul le fog csapódni rajtad is, nem csak a párodon.

2013. okt. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!