Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy közöljem finoman a...

Hogy közöljem finoman a rokonokkal, hogy nem vehetnek részt aktivan a gyerekem életében?

Figyelt kérdés

Sajnos sosem jöttem ki a nagycsaláddal, mert egyszerüen teljesen eltèrö az èrtèkrendem, a vilàgnèzetem ès az èrdeklödèsi köröm. Ebböl eredöe. gyerekkorom óta mindig azt sulykolták belèm, hogy rossz ès èrtèktelen ember vagyok, mert nem az akaratuk szerint èlem az èletem. Komoly lelmi problèmákkal ès depresszióval küzdöttem amiatt, de mióta csak q családi esemènyeken találkozom velük, azóta rendbe jöttem.


Most, hogy kisbabám lesz, mindenki túlkapja a dolgokat, mert hosszú èvek óta nem volt gyerek a családban. Èn viszont szeretnèm közölni valahogy, hogy ettöl függetlenül nem fogunk gyakrabban találkozni, nem kell senkinek a segítsège ès teljesen ki van zárva, hogy a gyerekem valaha is hosszabb idöt töltsön velük.


Nem utálom öket, de mèlyen elítèlem azt, ahogy velem bàntak, ràsadásul azt sem akarom, hogy a gyerekemmel hasonlóan bánjanak.


2013. okt. 15. 13:52
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
Ha nem egy házban, nem egy településen éltek, akkor gyakorlatilag a probléma megoldva. Ne hagyd, hogy belemásszanak az életedbe, ha látogatóba jönnek, előre legyen megbeszélve, és ne engedd meg csak ritkán, mondd, hogy nem értek rá.
2013. okt. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%
Hasonlóan érzem magam, bár nem ennyire dramatikus a helyzetem, de emlékeztet rá. Én udvariasan minden segítséget visszautasítottam. Ha küldtek/adtak ajándékot megköszöntem. Ha kérdezték, mikor megyünk, megmondtam, hogy épp nem alkalmas. És ennyi. Nem kötöttem ki előre, mi lesz, hogy lesz, csak nem változott semmi sem, a korábbi életemhez képest. Neked is ezt javaslom. Felesleges előre azon vitázni, hogy miért akarod így. Egyszerűen csak csináld, ahogy neked jó, és ahogy helyesnek ítéled!
2013. okt. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%

Nem kell közölni így.

Csak szépen vissza kell utasítani minden "segítséget",nem kell gyakrabban menni mint most,nem kell őket gyakran hívni és kész.

2013. okt. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
39%

Szóval a teljes családod rossz, csak te egyedül képviseled a megfelelő értékrendet? Biztos, hogy te vagy olyan ragyogóan tökéletes, mindenki más hülye?


Most az egyik unokatesóm jutott eszembe, aki mindig kilógott a sorból. egyedül ő dohányzott, csak ő nem járt diákmunkára, csak ő hagyta félbe az egyetemet, akkor rászokott a marihuánára, de sem szakmát nem tanult, sem munkát nem vállalt, minket pumpolt, meg időnként el-elcsent dolgokat. Eközben folyamatosan hallgattuk, hogy miattunk depressziós, mert mi lenézzük. És mi fennhéjázóak vagyunk és nem értjük őt meg. Ezt mindig azután, hogy megemlítette valaki, mi lesz így az életével...


Tudom, te most mindjárt felvilágosítasz, hogy sokdiplomás, jó anyagiak között élő, tökéletes jellemű ember vagy, csak a teljes családod........ (ide beírhatsz különböző pejoratív jelzőket) De szerintem meg olyan nics, hogy egy autópályán te mész egyedül jó irányba, minndenki más meg szembemegy a forgalommal... olyankor legalább egy percre meg kellene fontolni, hogy biztosan a többiek a hülyék? Mind?

2013. okt. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
27%

Pontosan milyen rokonokról van szó?


Nem hiszem, hogy ezt előre be kéne jelenteni. Nem kell segítséget kérni, ha felajánlják nemet kell mondani.

Ha gyakrabban hívnak vendégségbe, nem kell elmenni.

2013. okt. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%

(Nem olvastam a többi hozzászólást, ha úgy tűnik, bárkivel vitatkoznék, a véletlen műve.) :)


A felnőttség jele, ha van saját értékrended. Akár jó az, akár rossz valamilyen skálán. (Objektív skála erre úgy sincs.) Attól válsz felnőtté, ha bizonyos fokig elhagyod a felmenőid hiedelmeit, megtartod, amit jónak vélsz, eldobod, amit rossznak. Erre van a lázadás kora. Ugyanakkor a legtöbben a lázadás után nem tartanak haragot. Túljutnak rajta.


A gyerekek rettenetesen rugalmasak. Ha többféle példát látnak, a tapasztalat szerint nem ragadnak le egynél. Ugyan mindig meg akarnak felelni az aktuális környezetnek, hiszen ezt diktálja a túlélési ösztönük, nem fog végleg beépülni a rendszerükbe az, ami rossz, aminél tudnak jobbat! Ez a tapasztalatom. Ha például a nagyszülőknél nyaral a gyerek, és ott zokniban, papucsban kell lenni a házban, de itthon a kertben is nyugodtan lehet mezítláb, akkor a nyaralás végén pár nap kell, és némi biztatás, hogy a gyerek megint nyugodtan azt tegye, ami neki a jó. (Vagyis, ha fázik, magától felveszi a zoknit, papucsot, ha meg melege van, leveszi.) Az a fontos, hogy Te jó példát mutass! Nem azt fogja tenni, amit mondasz neki, hanem amit lát Tőled. Ezért a nevelés, mint olyan, nagyon sokszor mond csődöt. :)


Ha tudsz, békülj ki a rokonokkal, és ne hagyd, hogy túl sokáig, túl nagy befolyással legyenek a gyerekre. A többit Ő megoldja magától, ha Te egy hiteles példát tudsz neki mutatni, amit Ő majd elfogad. Ennél jobban nem kell túlaggódni, nyugodtan oda lehet adni a nagyszülőknek pár napra, amikor már nagyobb lesz stb. Addig pedig egyszerűen nem adod. "Nem." -ennyit kell közölnöd. Nem kell indokolni, ez a Te döntésed és kész. Muszáj elfogadniuk, legfeljebb egy kicsit utálnak majd érte. Ami megint visszavisz a felnőttséghez. Vállalni kell ezt a következményt. ;)

2013. okt. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
80%

14:18: pedig van ilyen.

Nekem is olyan a család,hogy fél évente kb illemből járunk. isznak,cigiznek,koszban élnek,tőlünk is csak kéregetnek (nem adunk,ahol jut havi 70ezer cigire,ott jusson másra is), benn van a kutya,de takaritva nincs,a gyereket simán megetették fél évesen káposztás tésztával,amikor nem láttam.És még sorolhatnám.

Nem rajuk múlt,hogy én nem lettem ilyen.Mi normálisan élünk,szépen,tisztaságban,átlagos családként.

Nem hiányzik,hogy beleszóljanak mindenbe.

Megértem a kérdezőt.

2013. okt. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
39%

Nem kell őket hívni, és ha váratlanul mennek látogatóba, nem kell őket beengedni. Mondhatod azt nyugodtan, hogy a "mai napon még másból sem álltatok ki, minthogy búcsújárás volt nálatok", hagyjanak már benneteket pihenni is. Nemcsak téged, de a kicsit is! És szokjanak le arról, hogy "csak erre jártam, beugrottam" módon mennek látogatni.


Ha pedig előre akarnak telefonon szólni, nyugodtan mondhatod, hogy akkor nem lesztek itthon, stb. stb. bármit.

2013. okt. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A gyermekem még meg sem fogant, de anyóspajtás már küldene dolgozni szülés után, hogy majd ő vigyáz a gyerekre. Legszívesebben elküldeném a búsba.
2013. okt. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!