Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Sikerült már valakinek külföld...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sikerült már valakinek külföldre költözni kisgyerekkel? Gyerekem apjával szétmentünk, bölcsis gyerekünk van. Új férjem külföldön él, bejelentett munkája van ott és ingatlana. Hogyan tudok kimenni a kisgyerekemmel, hogy a férjemmel családban éljünk?

Figyelt kérdés

Apuka nem egyezik bele, hogy kimenjünk. Én felajánlottam hogy minden évben 2 hónapot vele élhet és skype-on hetente többször beszélhetnek.

Lehetséges kimennem?

Valakinek sikerült már?


2013. okt. 7. 15:28
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/78 anonim ***** válasza:
100%
Ha a gyereketek apja jóváhagyja, akkor viheted magaddal.
2013. okt. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/78 anonim ***** válasza:
83%
Ha az engedélye nélkül kiviszed, akkor körözni fognak és a rendőrök hozzák vissza a kicsit. Ne kockáztass, próbálj megegyezni vele.
2013. okt. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/78 anonim ***** válasza:
78%

Pedig kell az apa beleegyezése.

Beszélj vele, ez a gyerek érdeke is.

Én is ebben a helyzetben vagyok.

2013. okt. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/78 anonim ***** válasza:
83%

Elég húzós, bocs, nem értek hozzá.

Az apának hányszor, milyen gyakran van láthatási joga? Az apának milyen kapcsolata van a gyerekkel. Valamennyire érthető, hogy nem akarja elveszíteni a gyermekét. Próbálj meg úgy hatni rá, hogy elmondod neki, hogy a gyereketek már ígyse úgyse fog felnőni úgy, hogy anyja apja együtt van. Ha otthon maradtok, valószínű csonka családban nő fel, de ha kimész külföldre, nagy esélye van a gyereknek szerető családban felnőni. Nehéz elengedni azt, akit szeretünk, de meg kell tennünk, ha úgy tűnik, hogy annak esélye van a boldogságra, ha elengedjük.

Az apuka esetleg előhozakodott olyannal, hogy magához venné, esetleg van e neki is újabb párja? Mert ha ez a helyzet, az még tovább bonyolítja. A 2 hónapot hogyan biztosítanád? Egybe? Mikor, nyáron, vagy karácsonykor? Ha bölcsis a gyerek, akkor még elfelejti az apját, soha nem lesz számára egészen olyan, mintha az apja lenne, ha csak 2 hónapra láthatja....azonkívűl, 2 hónapra otthagyod az apjánál, nem biztos, hogy díjazni fogja a gyerek, hogy egy vadidegennél hagyod...aztán mire megszokja, már viszed is el...nem lesz könnyű a gyereknek sem.

2013. okt. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/78 A kérdező kommentje:
Apa nem egyezik bele, de nekem férjem van külföldön és biztosítani tud minden ellátást és anyagiakat.
2013. okt. 7. 15:49
 6/78 A kérdező kommentje:

A férjem nem tud hazajönni külföldről, szerződés köti oda még évekig, viszont én vele szeretnék élni hisz azért mentem hozzá. A gyerekemet szereti.

Igen, apának biztosítani tudom a láthatást és a kapcsolattartást.

2013. okt. 7. 15:51
 7/78 anonim ***** válasza:
72%

Ez ennyire nem fekete vagy fehér. Apuka nem lehetetlenítheti el anyuka életét.

Családjogi ügyvéd segítségét kérd, és a gyámüggyel is vedd fel a kapcsolatot.

Kérdezd meg, hogy milyen engedélyeket kell beszerezned.

2013. okt. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/78 A kérdező kommentje:

Sajnos pont ezt érzem hogy apuka el akarja lehetetleníteni személyes bosszúja miatt a boldogságomat.

A nyári szünetekben haza hoznám neki a gyerekét és vele lehetne.

2013. okt. 7. 15:55
 9/78 anonim ***** válasza:
71%
Te belenyugodnál abba, hogy tizenkettőből tíz hónapot nem láthatod a gyerekedet?
2013. okt. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/78 anonim ***** válasza:
40%

"Ha otthon maradtok, valószínű csonka családban nő fel, de ha kimész külföldre, nagy esélye van a gyereknek szerető családban felnőni."


Jah, a mostohaapa nyilván jobban fogja szeretni mint a sajátja. Ez rendkívül életszerű.


"Nehéz elengedni azt, akit szeretünk, de meg kell tennünk, ha úgy tűnik, hogy annak esélye van a boldogságra, ha elengedjük."


Miért vagy olyan biztos benne, hogy ott boldogabb lenne, mint itthon? Nekem úgy tűnik, hogy ez ez egész inkább az anyuka boldogságáról szól.

2013. okt. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!