Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A rokoni kapcsolatainktól...

A rokoni kapcsolatainktól sajnos fokozatosan elszeparálódtunk, szomorúnak találom ezt, történet alább, mit tennétek, hogy látjátok az alábbiakat?

Figyelt kérdés

Az van, hogy mindkét oldalon elég nehéz emberekkel van tele a rokonság, és sajnálom, hogy senki rokon nem kíváncsi ránk, és csak irigységet, veszekedést szítanak.


Az apai oldalon a nagybátyám mindenkit átvert már, rossz híre van, a felesége egy nagyon gonosz nő, sokszor ártott nekem, mint gyereknek is, az egyetlen gyerekük pedig szintén agresszív, gonosz fiú, felnőttként se jön ki senkivel, az a tipikus pszichokölyök, aki előszeretettel öldöste az állatokat...ijesztő szokásai voltak már kicsiként is.


A másik nagybátyámék elváltak, ami már sok évvel ezelőtt volt, de a gyerekek, az unokatestvéreim az anyjuk parancsára egyik hétről a másikra "megutáltak" - hihetetlen, de tényleg - nekem tizenöt évesen rettentőrossz volt megérni, hogy az unokatestvérem, akivel egy hete még együtt buliztunk, most gúnyosan kiölti rám a nyelvét ha meglát az utcán...mindezt parancsszóra, mert az anyja ezt mondta neki...ha nem velem történik, nem hiszem el, hogy van ilyen. Időközben persze mindenki felnőtt, de még huszonévesen is nyújtogatja a nyelvét!

Értitek? Nem tettem semmit, sőt, egyikünk se családunkból, semmi közünk nem volt a váláshoz, mégis bűnözőként kezelnek...pedig erdőmérnökhallgató vagyok, nem bűnöző.

Amikor kezdtem az egyetemet, akkor is utánam kérdezősködtek, visszahallottam ismerősöktől, folyamatosan nyomozták, mikor "fogok kibukni" - a nagyja már mögöttem van szerencsére. :)

Nem lenézni akarom őket, de nekik még egy tisztességes szakmájuk sincs, érettségi se. Nekem ez igazán nem számít, nekem a legjobb barátnőm is egy pultoslány, akivel nyolcadikig osztálytársak voltunk, és ő utána szinte azonnal dolgozni kezdett. Nem tanult, mégis kiváló ember, ezzel csak azt akartam mondani, hogy nem a diploma számít.


Másik oldal: kevés emberrel volt onnan kapcsolatunk, de az ottani nagynéném szintén durván elbánt velünk, örökösödési ügy kapcsán...éveken át mozgatta a szálakat úgy, hogy mi jöjjünk ki rosszul, sajnos a felmenőim elég naívan bedőltek a trükkjeinek.


Távolabbi rokonokkal szintén nem nagyon tudunk kontaktálni, mivel - ne értsétek félre, ez nem lenézés - nincs közös témánk, ők kiélik magukat a gyár-kocsma-valóságshownézés háromszögben, nem nagyon lehet velük miről beszélgetni.


A helyzet úgy néz ki, hogy mi vagyunk a környék legnagyobb balfXXai, mert nem csináltunk semmit, tisztességes életet élünk, nincs alkohol, nincsenek kétes ügyek, mégis minket utál mindenki. Nem is ez a jó szó hogy utálnak, inkább tudomást se vesznek rólunk.


Senkinek sem hiányzunk, és nagyon szeretnék tenni ez ellen, bizonyára a felmenők is hibásak, de sok szempontból körüljártam már a témát, és higgyétek el, van racionáli ítélőképességem.


De nincs ötletem, hogy mitől lehetne ismét valami hasonlóviszony köztünk, mint régen.

Ahol kíváncsiak vagyunk egymásra, ahol nincs irigység, ahol részesei vagyunk egymás dolgainak, egy bizonyos szinten legalábbis.


Ezért írtam be ide ezt a témát, nem akarok most patetikus lenni, de úgy gondolom, az ember a szeretetét akkor jó, ha sokfelé sugározhatja, és nem valami kellemes, ha se ide, se oda nem kell az, amit adnának.


Kérlek, írjátok, ki miként látja az írottakat?


2013. okt. 22. 04:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Most komolyan, minek emészted magad azért mert néhány rokon olyan amilyen? Megéri ezen idegeskedni? Xard le őket, foglalkozz azokkal akik megérdemlik a tágabb családból, vagy barátokkal, meg persze egymással. Ha nem vagytok rájukutalva olyan frankón el lehet lenni nélkülük hogy nemigaz.
2013. okt. 22. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Próbálj új közösségeket találni. Nálunk ugyanez a helyzet, gondolom nem vigasztal, 3 évvel ezelőtt felvettem az összes 10 évig nem látott rokonnal a kapcsolatot, és nem megy! Nem változott semmi!

Sokan vannak nálad magányosabbak:

zenei klubba kórusba járnak, táncolni tanulnak, rajztanárhoz vagy zeneórára járnak. de van más hobbi is. Ezekbe kell kapaszkodni és a saját picike családodba, aki szeret.

2013. okt. 22. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Tökarik vagytok :) de hát, a barátaim mégsem a vérrokonaim, akkor is, ha nagyon szeretem őket, és nyilván őket megválogathatom.

De azért akkor is fontos, hogy egy családban ne egymás ellen áskálódjanak.

Komolyan, miért van az, hogy sokszor a rokonok a legirigyebbek egymással? Hiszen mindegyiknek csak haszna lehet belőle, ha a másiknak sikere van, ha már ilyen materialista megközelítést választanék.

2013. okt. 22. 07:41
 4/6 anonim ***** válasza:

Van egy mondás, az ember a barátait megválogathatja, a rokonait nem.


Most öszintén: Tulajdonképpen MIÉRT akarnád ezekkel az emberekkel a kapcsolatot felújítani, illetve egyáltalán tartani? Sem emberileg, sem értelmileg nem olyanok, hogy értelme lenne.

Ha nem lenne köztetek rokonság, eszedbe sem jutna bármelyikkel is szóbaállni.


Az, hogy rokonok vagytok, nem jelent semmit. Sosem értettem, hogy bunkó emberekkel mért kell CSAK AZÉRT jóban lenni, mert véletlen vannak közös öseik.

2013. okt. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

fel a fejjel!, keress magadnak olyan társaságot, akikkel TE akarsz lenni

Sajnos nekem is van egy történetem, én bele is betegedtem, de nekem nem a rokonaim ilyenek, hanem a szüleim és mondhatni az egyik nagyszülőm, a rokonságot meg leszarom...

nekem egyedül kellett megküzdenem mindennel, mert ők voltak az utolsók, akikre számíthattam, tulajdonképpen ők tettek tönkre és az a legszomorúbb, hogy ezt fel sem fogják

NEM A TE DOLGOD, HOGY AZ UNOKATESTVÉREID MIT CSINÁLNAK AZ ANYJUK PARANCSÁRA, HOGY A FELMENŐK MIBEN HIBÁSAK, HOGY AZ IDIÓTÁK MIT GONDOLNAK!!!!! Saját körödet alakítsd ki.

Nekem is meg kellett tanulnom, hogy nem az én dolgom a szüleim házasságát megoldani, rendbetenni.

Én távol maradok mindenféle a képmutatástól, a hamis vádaktól és önrombolástól amit a közegem folytat.

Gondolj arra, hogy azért te észrevetted ezeket az összefüggéseket és meg is tudod őket fogalmazni. Hiszen leírtad, hogy a felmenőid beálltak a sorba. Hát azt javaslom, ezt ne tedd! Ne hagyd hogy manipuláljanak! Nekem sem megy egyelőre, de a rokonokat meg egyszerűen szard le!!

2013. okt. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
vagyis a leszarás nem megy még egészen pontosan, nem a manipulációnak való ellenállás
2013. okt. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!