Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért érzem magam rosszul ha...

Miért érzem magam rosszul ha nem főzök neki?

Figyelt kérdés
A nagybátyámról van szó. Együtt élünk vele, meg a nagymamámmal. Általában nagymamám főz neki és unblock megcsinál helyette mindent. Most viszont mamám kórházba került és jó ideig magunkra maradtunk. Én viszem itthon teljes egészében a háztartást, nagybátyámnak pedig a közös cégüket kéne vinnie.. Viszont hazudott, nem ment el dolgozni és egy hiteltörlesztőre félre tett pénzt is elherdált. Ez nem meglepő, általában ezt csinálja. Viszont mindig ott van neki mamám aki helyrehozza a károkat. Most viszont nincs és jó darabig nem is lesz, a céges dolgokkal sem szabad terhelnünk, viszont nagybátyám ezzel a húzásával már fel is idegesítette az anyját mert őt hívták amikor nem ment dolgozni. Szóval tróger egy ember. Mégis lelkiismeret furdalásom van amiért neki pl nem főzök. Ő egyébként vegetáriánus, így külön kell neki készíteni mindent. Ma a férjem csirkepaprikást szeretett volna, de inkább rakott krumplit csináltam 2 félét hogy a nagybátyám is tudjon enni. Ezt meg sem mertem említeni a férjemnek hogy miért lesz inkább rakott krumpli... Ugye nem kéne lelkiismeretfurdalásomnak lennie ha csak magunkra főzők? Vagy valóban illene neki is csinálnom vacsorát? Megmondom őszíntén, nekem se kedvem, se időm nincs arra hogy neki főzöcskézzek. De mégis rosszul érzem magam ha olyan étel van, amiben hús is van.
2013. okt. 29. 16:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Beszálltál a játszmába, ahogy nagymamád is. Amíg ki nem léptek belőle, addig fog tartani - a nagybátyádnak nem érdeke kilépni belőle, hiszen nincs következménye semmilyen tettének.
2013. okt. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben megmondanám neki, hogy "figyelj én nem nagymama vagyok, hogy megcsináljak neked mindent, felnőtt férfi vagy gondoskodj magadról!"

Ne, hogy már te gondoskodj róla, neked ott a férjed és foglalkozz vele.

2013. okt. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nahát én nem főznék neki!

Dolgozol, nem? Akkor ráadásul a férjed is főzhet, mikor hogy egyszerűbb megoldani.


A nagybátyád meg főzzön magának. Trehányságból nem dolgozik, + ki kéne szolgálni, mint egy szállodában? Nos nem!


Nagyon lelkiismeretes vagy, de van egy pont, ahol ez már átmegy balekságba.

2013. okt. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem dolgozok, itthon vagyok az 1 éves fiunkkal. A férjem segít, amíg én főzök/takarítok, addig ő vigyáz rá.
2013. okt. 29. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!