Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Apumnak az unokatestvérének a...

Apumnak az unokatestvérének a lánya az nekem kicsodám? Milyen szintű rokoni kapcsolat van köztünk?

Figyelt kérdés
2013. nov. 10. 19:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Másodunokatestvéred.
2013. nov. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ha a szülök a testvérek akkor unokatesó, ha a nagyszülök, akkor másodunoka, ha a dédszülök akkor harmadunoka és így tovább :D
2013. nov. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én ebbe mindig belehülyülök, és ha megfeszülök se értem néha :D
2013. nov. 10. 19:54
 4/5 repedtfazék válasza:
62%

Szerintem ne tedd!

Ez tök egyszerű: Apukád unokatesójának a lánya !!! Nincs erre rövid rokoni meghatározás. (ma még!)

Vannak cifrább távoli rokoni kapcsolatok is, azt sem tudjuk rövidíteni, csak így körülírni.

Hogy milyen szintű a rokoni kapcsolat? Nem tartozik a vérszerinti kapcsolathoz, pl. házasodni lehet vele.

2013. nov. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 repedtfazék válasza:
100%

Bocsánat, én is a magam gondolatát írtam tegnap, de mivel foglalkoztatott a téma utána néztem és tévedtem.!!!

Tehát vérszerintinek számít, oldalágon másodunokatestvér.

Utána néztem a házasság lehetőségének is, s ha jól értem polgárilag nincs akadály ám pl. katolikus CIC (Törvénykönyv) szerint a közös őstől negyedik nemzésig tiltják ill akadályt jelent. Ha jól számolom ilyenkor a közös a dédszülő, innét a két ágon összesen 6 nemzés történt, tehát valószínű lehetséges.

2013. nov. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!