Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hagyjam? Szakítsuk meg velük...

Hagyjam? Szakítsuk meg velük a kapcsolatot? Amióta gyerekem van, a családommal tönkrement a kapcsolatom

Figyelt kérdés

Az anyámról és a nővéremről van szó.

A tesóm irigy,ezt mát másoktól is hallottam.Ők a párjával régóta tervezték a babát,de a terhessége problémás volt,a szülése is nehéz volt és a házassága is a padlón van.

Mi nem terveztük a kislányunkat,de a terhességet imádtam,semmi problémám nem volt,alig látszott rajtam a terhesség és a császár sem viselt meg,könnyen felépültem.

A pici is nagyon jó baba,csak akkor sír,ha tényleg nagy baj van,bárhová vihetjük,mert könnyen barátkozik és nem sír idegeneknél sem.Tápszeres a kezdetek óta,emiatt kicsit könnyebbek az éjszakák is.

A nővérem nemrég beszólt,hogy úgy nem nehéz fittnek és kiegyensúlyozottnak lenni,hogy nem főzök,nem takarítok itthon és folyton barátnőzök.

És ez már a többedik ilyen volt,de nem szóltam...

Az anyám szerint meg nem kéne úgy öltöztetnem a lányunkat,mint egy felnőttet,adjak rá rugdalózót.Már elmondtuk neki többször,hogy mi azt csak alváshoz adjuk,de nem érti meg.A tápszerrel is ugyanez volt,hogy miért nem "küzdök" a tejért és hogy miért költünk "vagyonokat" a baba holmijaira,miért járunk el mindennap itthonról,miért van külön szobája és hasonló hülyeségek.

Attól,mert fiatal vagyok,még lehetek jó anya és nem hiszem,hogy azzal segítenek,hogy így viselkednek.

A párom szerint nem kéne ilyen stressznek kitenni magamat és a picit is.



2013. okt. 12. 10:44
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
77%
Mar feltetted ezt a kérdést egyszer.....
2013. okt. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
40%
"nem főzök, nem takarítok otthon" - ezt hogy? Bejárónő van?
2013. okt. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
minek foglalkozol vele? mindenki azt csinál a saját gyerekével, amit akar
2013. okt. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
50%

párodnak igaza van.



probáld más oldalról megközeliteni a kérdést:


- miért tartsd velük a kapcsolatot?


tudsz legalább egy értelmes okot?

2013. okt. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 gömbicica ***** válasza:
36%

Igaz azt kérdezted, hogy megszakitsd-e a családoddal a kapcsolatot, én máshonnan nézném a helyzetedet.

Mi lenne, ha elgondolkodnál azon amit Édesanyád mond?

Valóban nem kell felnőttként öltöztetni egy kisgyermeket, és valóban küzdhettél volna azért, hogy szoptatni tudj.

Valóban hülyeség vagyonokat költeni gyerekruhára.

nem főzöl, nem takaritasz otthon, állandóan barátnőzöl.


Na erről is megvan a véleményem. tudom most lepontoznak majd, nem baj.


nem főz, nem takarit, nem szoptat, barátnőzik, és ettől még lehet jó anyuka egy nő. (ha Te igy gondolod, biztosan igy van. bár ezt látod az Édesanyád sem igy látja!!!! neki aztán tényleg hihetnél, hisz Ő nevelt téged)


Hát nem tudom. Örülök, hogy nem az én lányom, vagy menyem vagy!!!!!!!!


Gondolj vissza majd mondjuk 10-15 év mulva az irásodra, és a válaszomra.


Sokat fogsz még sirni. Nem lesz mindig rózsaszin a világ.


Testvéredről: igaza van, tök gondtalanul más a világ.

nem irigy ő,csak elkeseredett( joggal(


Viszont, ha Neked jobb (mert gondolom azért tetted fel a kérdést, hogy megerősitsenek a szakitás gondolatában!!)

fordits hátat a családodnak.


Sok sikert(

2013. okt. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
51%
Hát, ez nagyon gagyi, amiket most itt összeírtál! Mindenben jobb vagy, mint bárki más, jobb az életed, jobb a házasságod, jobb a gyereked...stb.... Tőlünk mit vársz??? Miért írtad ki ezt a kérdést? Semmi értelme, csak egy nagy ömlengés az egész!
2013. okt. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
89%
ez nem család. ennek több köze van a szarhoz mint a családhoz.
2013. okt. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
73%

"Igaz azt kérdezted, hogy megszakitsd-e a családoddal a kapcsolatot, én máshonnan nézném a helyzetedet.


Mi lenne, ha elgondolkodnál azon amit Édesanyád mond? - gondolod, még sosem tette?


Valóban nem kell felnőttként öltöztetni egy kisgyermeket, és valóban küzdhettél volna azért, hogy szoptatni tudj. - az öltözködés ízlés kérdése, és honnan veszed, hogy nem küzdött érte?


Valóban hülyeség vagyonokat költeni gyerekruhára. - használtan is nagyon szépeket lehet kapni


nem főzöl, nem takaritasz otthon, állandóan barátnőzöl." - szíve joga, ha anyagilag megteheti, és a férje sem szól érte, a gyereket nem hanyagolja el, kinek fáj?



amúgy meg 10-15 évvel ezelőtthöz képest pont 10-15 év telt el :)

2013. okt. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Próbálok nem foglalkozni velük és egyik fülemen be,a másikon ki,amit mondanak...De ez akkor is nagyon bosszantó,már csak hallgatni is.

Én sem szólok bele abba,hogyha a nővérem foglalkozott volna a férjével,akkor ő most nem csalná fűvel-fával vagy ha nem a négy fal között ülne a gyerekkel,akkor a pici nem sírna,ha meglát egy idegent maga körül.


Nem azért lett gyerekünk,hogy úgy neveljük,ahogy az anyám jónak látja.

Nekem nem tetszenek a rugdalózók,ezért pizsamának használjuk őket.Szeretem csinosan öltöztetni a kislányunkat.Ha nem szeretne bennük vagy látnám,hogy kényelmetlen neki,nem adnám rá azokat a ruhákat,amiket most hord.

Szerintem nem hülyeség minőségi és megbízható,márkás dolgokat vásárolni és ha megtehetjük,hogy mindent újonnan vegyünk,akkor szerintem érthető,hogy nem használt dolgokat veszünk,mert az olcsóbb.

Az,hogy "állandóan barátnőzök",annyit jelent,hogy péntek vagy szombat este találkozunk,elmegyünk valahová kicsit és jól érezzük magunkat.Napközben is találkozom velük,de akkor visszük a piciket is,elmegyünk sétálni és utána beülünk egy kávéra,sütire vagy elmegyünk valamelyikőnkhöz,ha rossz idő van.Ezt a gyerekek is szeretik,hasonló korúak,mint az én lányom.

Nem főzök,mert annyira nem tudok és nem is szeretek.Azt az időt,amit a konyhában kéne töltsek,inkább a lányommal töltöm.A takarítást is megcsinálja más,minket ez nem zavar.

Nem érdekel,hogy az anyám milyen anyának gondol,nem az ő véleménye határoz meg.

Attól nem hiszem,hogy annyira rossz anya lennék,mert szánok időt magamra,van néhány szabad délutánom,nem golyóztam be a pici születése óta.


A kérdést azért írtam ki,mert segítséget szeretnék.

2013. okt. 12. 14:08
 10/25 anonim ***** válasza:
61%
Ne foglalkozz velük, jól csinálod, én irigyellek a főzés és takarítás ügyben. A tejért nem tudsz küzdeni, nekem is elapadt 3 hónap múlva és én küzdöttem, aminek egy szörnyű hét lett a vége, mert a fiam szó szerint éhezett a nagyokosok miatt. A ruha kérdés a te dolgod, persze, hogy a legjobbat akarod, főleg egy csajszinál. Az pedig, hogy barátnőzől, jól teszed, egyébként bekattanál hamar.
2013. okt. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!