Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit gondoltok, tényleg a...

Mit gondoltok, tényleg a középső gyereknek van a legnehezebb dolga általában, ő a legészrevehetetlenebb a családban?

Figyelt kérdés
2013. nov. 20. 20:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Ilyen probléma nálunk nincsen.
2013. nov. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
55%

Igen, ez egy valós probléma.

[link]

Én is az vagyok, bár már 40 éves, de észrevehetőek rajtam is a jelek.

2013. nov. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nálunk sajnos nem, mivel ő a legkisebb fiúgyerek. Úgy vettem észre, hogy az anyukáknak az a kedvencük.
2013. nov. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
61%

Ezek szerint nekem is középső gyerek szindrómám van, pedig csak egy bátyám van. Én azért utáltam, mert ő a nagy és túlzás nélkül 400 fénykép készült róla egy éves koráig (rólam három - a keresztelőmön), ő meg azért utált engem, mert én voltam a kicsi, és ha elbőgtem magam, őt jól megverték. De sajnos ez csak egy ideig működött. (Mármint a bőgés.)


Szerintem a szülők hozzáállása a döntő. A férjem pl. ténylegesen középső gyerek, nagyon összetartó a családja, és náluk nincs ilyen gond. Hozzátartozik az is, hogy az anyjuk grammra kimért mindent az összes gyereknek, és egyik se kapott semmiből se többet, se kevesebbet.

2013. nov. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%
Nagynak sem könnyű lenni, hisz annak kell mindent "kitaposni" először a szülőknél, legkisebbnek sem hisz ő a család kicsi babája még 40 évesen is.
2013. nov. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
60%
Én vagyok a rokonságban a legnagyobb gyerek. Most 15 éves. És igazából azt kell mondjam hogy tetszik. Apám nincsen, meg nagyon senki a rokonságban akire felnézek, de a trükköket a szülők ellen én lőhetem el :D
2013. nov. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
71%
A cikkben említett középső gyerek szindróma a mi családunkban sosem lépett fel, szüleim jól kezelték a helyzetet. Illetve hozzájárult az is, hogy öcsém (ő a középső) "a papa liblingje", sosem volt elhanyagolva.
2013. nov. 21. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
83%
Érdekes, én is középső vagyok, van egy nővérem és egy húgom. Nagy hátrányát sosem éreztem annak, hogy középső lennék, bár az biztos, hogy a testvéreimre semmiben nem hasonlítok. (Sem külsőre, sem belső értékeket nézve) Ténylegesen én vagyok a leglazább, legjobb humorú hármunk közül, és szerintem talpraesettebb is vagyok jóval. Amolyan, a jég hátán is megélnék, de nővéremet a mai napig terelgetik, segítik anyagilag. Hugomat meg úgy kezeli anyu is , mintha 10 éves szerencsétlen lenne, és ez rá is hatással van, mert 20 éves létére ténylegesen olyan. Semmit nem tud megoldani egyedül, még orvoshoz is anyu kér neki időpontot. Ha valamit elszúr, vagy a tanulmányi átlaga nem úgy sikerül, akkor jaj szegény..ez azért van mert.. (mindent megmagyaráz anyu, miközben csak hugom sz*rik az egészre, mert tudja, hogy mindig megvédik akármit csinál.) Tehát, van abban valami, hogy a középsőnek a legnehezebb. :)
2013. nov. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%

Én is középső gyerek vagyok, rám nagyon kihatott. Már kiskoromban is feltűnési viszketegségem volt, ugráltattam anyát és életképtelennek tettettem magam, hogy rám figyeljen. Az iskolában pedig maximalista lettem, hogy kitűnjek valamivel, elsősként már akkor sírtam, ha 4-est kaptam (ma már mondjuk nem adnak jegyeket). Később is rendszeresen volt, hogy felébredtem éjszaka, a hátizsákomhoz mentem és elkezdtem ellenőrizni a sötétben, minden házim megvan-e, és hegyesek-e a ceruzáim. Elég stresszes gyerekkorom volt, de hozzá tartozik, hogy nagyon szegények voltunk. Szóval még a nővéreimnek sem jutott egy csomó minden, ami kellett volna - nem hogy nekem. A ruhákat is mindig úgy kaptam, ha éppen kinőtte valaki, új cuccaim soha nem is voltak.

Mára sem hevertem ki, a mai napig elég agresszív tudok lenni, de haladok.

2013. nov. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
60%
Így igaz. Az ügyeletes sárkánnyal is mindig a legkisebb királyfi küzd meg.
2013. nov. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!