Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mit gondoltok, tényleg a...

Mit gondoltok, tényleg a középső gyereknek van a legnehezebb dolga általában, ő a legészrevehetetlenebb a családban?

Figyelt kérdés
2013. nov. 20. 20:41
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
60%
Középső gyerek vagyok. Egészen kicsi korom óta érezhető volt, h én vagyok a fekete bárány a családban. Ezért nagyon rossz tini is voltam. Mondjuk lehet az is befolyásolta anyám "szeretetét", h lehet, h kakukk tojás vagyok, mivel a napokban hallottam, h anyám megcsalta apámat és lehet, h az én apám nem is az apám...
2014. márc. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
55%

Na, nálunk nagyon is ez van! 3 gyerekem van 14, 11 éves lányok 4 éves öcsi. A középső gyerekem, az én pici hercegnőmből, egy szófogadatlan, sokszor "kiállhatatlanul" viselkedő gyerek lett, miután megszületett az öcsi. Igen tudom, hogy valamelyest a szülő hibája is ez, hisz az addig úgynevezett hercegnő, életem, drágám..., a kisebbik gyerek megszületése után háttérbe szorult. A cikkben leirtakban viszont nem érték mindenben egyet. Pl. az első lépéseket, első szavakat,..., épp úgy megéljük mindegyik gyerekünkkel. És ennyi erővel a legidősebb gyerek is lázadozhatna, hisz mikor megszületik a 2. gyerek akkor, valamelyest ő is háttérbe szorul. Nem beszélve mikor még 3. gyerek is születik. Mikor megszületett a 2. akkor én is észrevettem az idősebbiken, hogy féltékeny, próbált feltűnősködni. De ő rajta aztán átment ez a féltékenység. A 2. lányunk viszont, sokszor az őrületbe kerget bennünket. Igazi lázadó! Mindig az ellenkezőjét csinálja, nem fogad szót, aztán ha kiabálok vele, akkor rögtön a fejemhez vágja, hogy nem szeressük, ő vele senki nem törődik... Az idősebb lány ahhoz képest hogy két pici testvért kapott, nagyon jól elvan. Ő egy csendes, szófogadó gyerek, nagyon szereti az öcsit, sokat vigyáz rá. Mig a középső szereti buzerálni...

Szerintem sok függ a gyerek természetétől, és hogy mennyire tudja kezelni, hogy már nem ő a legkisebb a családban. Nem mindegyik tudja elviselni,hogy egy másik gyerek kapja a több babusgatást. És őszintén bevallom, hogy mikor rosszul viselkedik a gyerek és nem tudsz már mit kezdeni vele, akkor már szülőként is nagyon nehéz kezelni ezt a helyzetet...

2014. márc. 31. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Nagyonis igaz utalom az apamat szemet na moneegy hagyjuk nem foglalkounak velem csak a noveremel meg a hugomal es most jon megegy ráadásul fiu mindrnki őt hajcsa mit tegyek megakarok halni:(oert sir a kozepso mert nem foglalkoztok velem kretenek mikor megszolalok vagyok kapok valamit az apam rákezdi csak te számitaszmist is sirok utalom oket
2016. júl. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!