Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit gondoltok arról,...

Ti mit gondoltok arról, amikor egy tisztaság- és rendmániás anyuka egyik kezével lefogja a 8 hónapos gyerekének a kezét evés közben, hogy ne hadonásszon, míg a másikkal tunkolja a gyerek szájába a főzeléket?

Figyelt kérdés
Kanalat sem ad a gyereknek, és a gyerek mellkasa vastagon le van terítve.
2013. jan. 5. 22:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%

Semmit, mert nem szoktam azzal foglalkozni, hogy más mit és hogyan csinál.

Mindenkinek vannak fura szokásai, amivel nincs is baj, ameddig nem egészség károsító :)

2013. jan. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%
Én se tisztaság- se rendmániás nem vagyok, mégis finoman lefogom a kezét, ha épp ki készül verni a kanalat a kezemből. És nem adok kanalat a kezébe, 8 hónaposan minek? Ja, és még partedlit is használunk, szörnyű. :)
2013. jan. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
58%

Azt, hogy szerencséje van anyukának, hogy erőfölényben van a gyerekkel szemben. Én például nem bírom, ha korlátoznak, főleg fizikailag.

Adhatna a kezébe egy kanalat, anya befoghatná egyik selejtezésre váró pólóját a gyereknek, ha már annyira fél a foltoktól. Bár vannak szuper előkék. Mi lesz, ha önállóan kezd enni kézzel? Egész arca maszatos lesz, tán még a haja is. Én imádom ilyenkor a gyerekem. Mondogatom neki, hogyan kell szépen enni, kezd már néha erre is figyelni, de nem dőlök kardomba ilyenkor. Én is szeretem a tisztaságot, figyelem is, hogy ne kenjen össze mindent, de ezt lefogás nélkül is meg lehet tenni. Gondolj arra, milyen édes, amikor belevigyorog kaja után a tükörbe a maszatos képével.

Lényeg: nem kell korlátozni a gyereket, ugyanis a végtelenségig nem lehet. És ez csak az evés, mi lesz a többi programban?

2013. jan. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
66%
Semmit! 8 hónaposan még én sem adtam a gyerek kezébe kanalat, de a kezüket nem fogtam le csak esetleg akkor ha ki akarta ütni a kanalat a kezemből!!
2013. jan. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
90%

Egy 8 hónaposnak még valóban felesleges a kanál. Én is lefogtam finoman a fiam kezét, ha hadonászott, ennyi idősen. Sőt még a nyakába is tettem előkét, mert ha nem tettem volna, moshattam volna egész nap. :)

Ettől függetlenül már 1 évesen önállóan evett kanállal és a villával is elboldogult. Az előkét a mai napig elviseli (a leveshez még jobb, ha van a nyakában), pedig már 2 éves.

A kezét és a száját pedig megtörli evés közben ha koszos lesz.

Azt hiszem nem rontottam el semmit.

Egy majdnem tisztaságmániás anyuka. :))

2013. jan. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
82%
Kedves kérdező! Etettél már 6-8 hónapos babát? Én is így csináltam pont, ahogyan leírtad. - ezért nem tartom felháborítónak :)
2013. jan. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Babeli Zurzavar ***** válasza:
70%
az hogy finomab lefogja a kezet, nem gond, kenytelen ezt tenni mindenki akinek van egy 8 honapos "pici-terroristaja"- en kanalat csak akkor adok neki amikor vegzett, es nincs a kornyeken semmi "pacsmagolnivalo". a tunkolas, amit emlitettel, mas tema, abban az esetben ha az eroszakos. soha eroszakkal nem etettem a fiam (eddig) bamilyen etkezesi formarol legyen is szo (cici, tapszer, kanalas)... ha valaki tunkolja a gyerekbe a kajat, vagy nagyon nyomos oka van ra, vagy borzalmasan turelmetlen... az utobbi par napban a fiam etetese kb15-20percet igenyel a korabbi 5-10perc helyett, mert most minden izgalmasabb, leginkabb a ket vadiuj foganak az etetoszek talcajan valo elesitese:-):-):-) igy igen nehez, lassu es igen idegtepo az etetes, na de ez van, mindenki annyit vallal amennyit teljesiteni tud...
2013. jan. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
50%
Én még le is kötözöm, ráülök és úgy etetem! :DDD
2013. jan. 6. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
41%

A tisztaság- és rendmániás mama gyerekének sok baja lesz még, sokszor lesz beteg, ha anyuka buborékban tartja.

Én nem lefogom a babám kezét, hanem elterelem.

2013. jan. 6. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
86%
Azt,hogy senkinek semmi köze hozzá,hogy más hogy eteti a gyerekeit!
2013. jan. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!