Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Mihez kezdhetnék a következő...

Mihez kezdhetnék a következő helyzetben?

Figyelt kérdés

Lassan egy éve a nagyszüleimmel kell laknom.

A nagymamámmal jól kijövünk, akadnak összezördülések, de csak olyanok, amik testvér-apa-anya között is megesnek.

A nagyapámmal viszont más a helyzet. Elég ridegen és nyersen fogok fogalmazni, mert a sztori nem újkeletű, de csak most kezdek belefáradni.

A télen mikor ideköltöztem, és még nem ismertük ki egymás szokásait, megesett párszor, hogy fürdés közben rámnyitott. Eleinte véletlennek könyveltem, de mikor a szobámba is benyitott miközben hajatszárítottam, és a fürdőszobába is egyre többször nyitott be, majd többszöri üvöltözés ellenére sem hagyta azt el jópár másodpercig, felfogtam, hogy itt nem puszta öregkorral járó belassuláról van szó.

A hajszárítást azért említettem meg, mert a következőképp zajlik: nem öltözök még fel, az ajtó a hátam mögé esik, a hajszárító zaja elnyomja az ajtó ki-becsukódás hangját. Többször rajtakaptam, üvöltözés tört ki ismét, de mindezek ellenére újra és újra megtette.

Amikor el mertem mondani anyának, sajnos csak telefonon, mivel külföldön él, a hangja meglepődöttség helyett inkább csak dühöt árasztott, elmesélte, hogy azért szüntették be a szoros családi összejöveteleket, mert a papám rendszeresen olyan helyzetekbe hozta, pl. hogy hajoljon le, álljon fel amoda, hogy aztán levehesse onnan és fogdoshassa közben a mellét, seggét. Elmesélte, hogy ugyanezt csinálta édesapám testvérének a barátnőjével.

Ekkor hagytam néhányszor megölelni magam általa, és ugyanezt tette velem is. Vérszerinti unokája vagyok, letagadhatatlanul hasonlítok édesapámra, ő pedig az ő apjára = papára.

Még mindig ott tartottam, hogy nem akartam elhinni. Magamat hibáztattam ezmiatt, hogy én vagyok ekkora szemét, hogy ilyet kitalálok. Aztán történt külsős dolog is, akihez mentünk áruért, a lányát ugyanúgy körbefogdozta, az pedig panaszkodott a nagynénémnek miatta.

A legrosszabb az egészben, hogy a mamám kényszerít, hogy ha hazaérek munkából menjek oda a papához, ha veszek egy új ruhát mutassam meg magamon a papának, adjak puszit a papának, öleljem meg a papát mert vele veszekedik miatta, és egyszerűen nem vagyok rá képes. Nem tudok a szemébe nézni. Csak bunkón tudok hozzászólni. Egyszerűen nem megy. Minden porcikámmal undorodom tőle, de rettenetes lelkiismeretfurdalás gyötör, mert elég öreg már, és ki tudja meddig lesz velünk.

Próbáltam elmondani apának, azt mondta: "a te problémád, oldd meg", mamának: "hazudsz, te szemét kis dög", pszichológusnak: "költözz el" - de ez egyelőre sajnos nem opció.


2013. szept. 6. 18:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Zard magadra az ajtót,. Vagy ha legkozelebb bemegy, öntod le vízzel, vagy vagy hozza valamit.
2013. szept. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%
Jézusom milyen családod van...gyorsan húzzál el onnan, anyád miért hagyja hogy ott élj???
2013. szept. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én a helyedben igen alaposan ágyékon rúgnám a következő ilyen alkalommal!
2013. szept. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
Én elég vehemens csaj vagyok. Nem érdekel, milyen öreg, én úgy verném meg, hogy soha a büdös életben nem felejti el, ha csak egyetlen ujjal is hozzámnyúlna! Nem érdekel, sem a kora, sem a rokoni fok! Mindennek van határa és ez azon túl van. Lehet, hogy 70-80 éves, de az életben először valaki úgy elp*csázná ezért a viselkedésért, hogy maga is meglepődne, esküszöm! 29N
2013. szept. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

nem irigyellek!! tudom milyen az. a mamám élettársa csinálta ezt velem. utáltam vele kettesbe maradni. ráadásul a mamám is állandóan mondta,hogy: adjál ám neki puszit,stb.

Szerencsére mi nem laktunk együtt,de gyülöltem hozzájuk menni. mindennap azt kivántam bárcsak történne vele valami,mert már nem tudtam mit kezdjek a helyzettel.

és egyik nap agyvérzést kapott és meghalt. tudom,hogy nem szabadott volna,de én a sajnálat helyett csak megkönnyebülést éreztem. a mamám azóta is sokat emlegeti,hogy milyen rendes ember volt-én meg mélyen hallgatok inkább!


ha már muszáj ott laknod-nem tudsz kulcsot szerezni a szobádhoz/fürdőhöz?

2013. szept. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%

Nem értem, hogy fürdés közben miért nem zárod be az ajtót? Ha nincs rajta zár, akkor vagy csináltass rá, de legalább egy széket tegyél a kilincs alá.

A papádat NE puszilgasd és ne is mutogasd neki magadat. Akkor sem, ha a mama megsértődik.

2013. szept. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
12%

"Ekkor hagytam néhányszor megölelni magam általa, és ugyanezt tette velem is"


Ezt nem is értem!!

Kiprovokálod, hogy fogdosson?? Azután meg háborogsz?!!

2013. szept. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha nincs alternatív lehetőséged és ott kell laknod továbbra is, akkor zárd magadra az ajtót!
2013. szept. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
tuti egyszer "véletlenül" az arcába vágnám az ajtót, belekönyökölnék a mellkasába a "nagy kapkodásban" vagy ilyenek....
2013. szept. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Azért ott nagy a baj, ha egy öleléssel ki lehet belőle provokálni.


Azért nem zárom magamra az ajtót, mert az ideköltözésemkor mama adott kulcsot, erre fel papa elvette tőlünk, és eldugta. Megtiltotta, hogy bezárjak bármit is, arra hivatkozva, hogy: "bármikor lehet tűz".

2013. szept. 7. 10:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!