Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szégyellem az unokatestvéremet...

Szégyellem az unokatestvéremet, mi van ilyenkor?

Figyelt kérdés
Huszonéves lány első unokatestvérek vagyunk, ő az egyik legjobb barátnőm is, osztálytársak is voltunk. Sajnos az osztályunk kiközösítette őt, meg miatta engem is (elég visszahúzódó, nem szeret bulizni, más zenét hallgat, mint az átlag, más dolgok érdeklik), így azt vettem észre, hogy egyre kevésbé vállalom fel őt mások előtt. Születésnapi bulimra sem hívtam el, ahol volt osztálytársaink ott voltak - az egésszel akkor szembesültem, amikor sírva elmondta, hogy ez rosszul esett neki. Nem akarom megbántani őt, sokat jelent nekem a barátsága, de félek, hogy kicsöppenek ebből a társaságból, és igazából nem szeretnék választani egyik vagy másik fél között. Hogy tudnám ezt kíméletesen megmagyarázni neki?

2014. jan. 3. 14:50
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
100%

BArátod lehet másik, de unokatestvért nehéz lesz találni helyette...

Inkább neki kellene szégyellnie, hogy ilyen felületes unokatesója van.

2014. jan. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
93%
Ha bárki is választásra kényszerít, az nem a barátod. Ez van. De te is intézhetted volna jobban...lehet, hogy később csak erre az uncsitesódra számíthatsz, erre a társaságra meg nem. De az is lehet, hogy fordítva.
2014. jan. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. Az írásod alapján ő egy normális, komoly lány,a kit nem a bulizások érdekelnek. Ha neked fontosabbak a bulizó osztálytársak, mint az unokatesód, akkor veled van baj.

Az iskola után az osztálytársakkal megszakad a kapcsolatod, de az unokatesód még ott lenne, ha nem viselkednél vele így.

Szégyellni nem őt kellene, hanem az osztálytársaidat.

2014. jan. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
100%
13-14 évestől ez a kérdés még érthető lenne, de huszonévesen szerintem nagyon sokat elmond rólad :(
2014. jan. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkább neki kéne szégyellni téged.

A barátodnak tekint téged erre te letagadod csak azért mert nem olyan mint a többi páwa!

2014. jan. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg ilyen felületes és ostoba vagy huszonévesen? Nem kellett volna megírnod a korodat, anélkül is beégetted most magad, így meg pláne. -.-"

Ja és még egy: amikor rosszat teszel másokkal, azt visszakapod az élettől, szóval készülj, leszel te még az unokatesód helyében!

2014. jan. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 A kérdező kommentje:

Őszintén szólva én azt hittem, neki ez nem gond, mert ő nem is akar ehhez a társasághoz tartozni. Tény, hogy vele ritkábban találkozom, de a többiekkel ha kimozdulunk, van esélyem nekem is párt találni, míg neki már van barátja három éve, ezért vele/mellette nyilván nem csinálok ilyet.


Az jó megoldás lehetett volna, ha külön kettesben is ünneplünk? (Őszintén bevallom, nemcsak nem hívtam, de céloztam is rá, hogy jobb lenne, ha nem jönne. Ez bántotta meg igazán.)

2014. jan. 3. 15:03
 8/60 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat tettem azért, hogy elfogadjanak. Mivel lenne jobb, ha felrúgnám mindezt? Szeretném összeegyeztethetővé tenni a dolgokat, és úgy gondolom, lehetnek az életemnek olyan részei, amik őt nem érintik.
2014. jan. 3. 15:10
 9/60 anonim válasza:
100%
Szép kis barátok lehetnek akik kiközösítenek unokatesód miatt. Te meg bután viselkedsz hogy mész inkább ez ilyen emberek után ;-)
2014. jan. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
100%

Ha az unokatestvérednek van egy csepp józan esze, ő szégyell téged.

Ha az én rokonom lennél, én le is tagadnám, hogy ilyen felületes, sznob, másoknak görcsösen megfelelni akaró emberrel vérségi kapcsolatban vagyok.

2014. jan. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!