Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Felfújom a dolgokat vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Felfújom a dolgokat vagy okkal vagyok elkeseredve? A párom többszöri megbeszélés után is kölcsönadogat a családtagjainak.

Figyelt kérdés

Jó fizetése van, ezért egy darabig fel sem tűnt az hogy kevesebb a pénz, soha nem számoltattam el vele a fizetését. A gyerekek születése után viszont feltűnt, hogy hiába spórolok, a pénzünk mind elmegy és megtakarítások nélkül, hónapról hónapra élünk.

Mikor elkezdtem vezetni, hogy mire mennyit költök, mindig úgy találtam, hogy minimum havi 50000Ft hiányzik. Akkor derült ki, hogy a családja apránként elkéregeti tőle ezt az összeget. Hatalmasat csalódtam benne, de a gyerekek miatt kitartottam mellette és megpróbáltam megbeszélni vele. Az utolsó dobása az volt, hogy felvett egy 2 milliós hitelt a tesójának aki persze azóta felé se néz, mi meg fizethetjük a részleteket. Mikor ez kiderült én választás elé állítottam, vagy végleg befejezi a jótékonykodást, vagy mehet amerre akar. Kapott egy hét gondolkodási időt (addig az egyik barátjánál lakott) és utána úgy jött haza, hogy nagyon hiányoztunk neki és nem akar nélkülünk élni. Akkor abban maradtunk, hogy a szülei kapnak havi 20000Ft-ot és minden kiadást közösen beszélünk meg. Úgy tűnt minden rendben van és megértette amit megbeszéltünk. Ez tavaly novemberben volt.

Tegnap mikor a mosáshoz pakoltam ki a hátizsákját, a kezembe került egy júliusi bankszámla kivonat, amin szerepelt, hogy fizetés előleget vett fel amit, még aznap mikor megkapta átutalt a szülei számlájára.

Tegnap nem akartam vele erről beszélni, mert higgadtan akarom végiggondolna a dolgokat. Sajnos ma reggel sem érzem jobbnak a helyzetet. Szívem szerint már most összepakolnám a dolgait, hogy délután már el is költözhessen.

Szerintetek mit kellene tennem?


2013. okt. 2. 08:01
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem ha nem halálos beteg a családja Akkor nem kene Ennyi penzt adnua havobta... Meg na beszélj vele,szerintem meg egy esélyt kaphat,megis csak a családja... De a kovetkezonel menjen
2013. okt. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
8%
és ha kirakod, hogy fox megélni, még ennyire se tudod majd kontrollálni a férjedet. a férjed nem bankautomata
2013. okt. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
12%
hogy fox? :))))))) milliomos feleség milliomos uracskáját kidobja - na bumm. Ma nagyon sok embernek az a gondja, holnap miből lesz kenyér az asztalon. Nem fogunk tudni tanácsot adni.
2013. okt. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
100%
Itt a legfőbb probléma, hogy a hátad mögött csinálja. Abszolút érthető, hogy megrendült a bizalmad. Talán ezt még megpróbálhatnàd megértetni vele - hogy ez egy bizalmi kérdés, és nem társként viselkedik. Ha viszont ez kiderült, nyilván volt több eset is, ami nem. Nehéz döntés előtt állsz, nagyon drukkolok, hogy minél jobban jöjj ki belőle!
2013. okt. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
96%

Ismerős a szitu. Nálunk ugyanez volt, de az ex felé, persze mindig minden indok a gyerek volt. Jaj kell a gyereknek cipő, ruha (havonta 5-ször, és a 3-szoros gyerektartáson felül), de persze az ex magára költötte, mert ugyanúgy szakadt ruhákban, lyukas cipőben járt a kislány. És mindig mindennel így volt. Most vegyünk hajszárítót, most vigyük őket le vidékre (az exet és az új pasiját), mert akkor a gyereknek nem kell vonatoznia, stb.

A párom akkor vette magát észre amikor már az albérletet sem tudtuk fizetni, kisebb lepukkant helyre kellett költöznünk, és még ott is hiába dolgoztam 2 munkahelyen is, akkor is voltak elmaradásaink, tartozásaink.

És odáig jutottunk, hogy 150 Ft sem volt hó végére, így főtt tésztát ettünk üresen, vagy zsíros kenyeret, és akkor mondtam neki, hogy döntse el, hogy a híd alá akar kerülni, míg mi gyertyát tartunk, vagy befejezzük ezt a jótékonykodást.

2013. okt. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 A kérdező kommentje:

Nem vagyunk milliomosok. A párom (szerencsére nem vagyunk házasok) fizetése 180000Ft, én jelenleg 80000Ft GYED-et kapok és a két gyerek után járó családit. A párom felvett 300000Ft előleget fél évre és fizetjük a havi 30000Ft hiteltörlesztést. Természetesen a családja nem fog semmit visszafizetni.

A gyerekekkel ki tudnék jönni a pénzből. Nem erre vonatkozik a kérdésem.

Arra lennék csak kíváncsi, hogy elkapkodom-e a döntésemet, ha kiteszem. Lenne még értelme megmenteni ezt a kapcsolatot, ha ennyire nem számít neki az amit megbeszélünk?

2013. okt. 2. 09:07
 7/58 anonim ***** válasza:
100%

Elég durva szituáció, főleg azért, mert nem beszélte meg veled. Egy családi közösségben éltek, a titkolózás nem helyénvaló.

Azért ki ne dobd a férjedet, de komolyan beszélgess el vele és fogja fel, hogy a felelőtlen testvére miatt nem hozhatja hátrányos helyzetbe titeket, valamint a szüleit is csak úgy pénzelje, hogy ne előletek vegye el. Ti vagytok a családja, elsődlegesen a közös életetekért a felelős.

2013. okt. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
hozhatja=hozhat
2013. okt. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
100%
aazt is fontos lenne tudni, hogy miért kell a családjának ennyi pénz? talán munkanélküliek, elvannak maradva a számlával??
2013. okt. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 A kérdező kommentje:
A családja lusta dolgozni. Tudom, hogy nagy a munkanélküliség de ez annak nem mentség aki már lassan 25 éve munkanélküli és annak sem aki még soha nem dolgozott.
2013. okt. 2. 09:21
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!