Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Rokonaim egy része kezd...

Rokonaim egy része kezd eligénytelenedni. Így hogyan menjünk hozzájuk, mikor hívnak?

Figyelt kérdés

Teljesen ciki a párom előtt, hogy néhány rokonom (szándékosan nem konkretizálom) abszolút nem ad magára. De ami a legrosszabb, hogy a lakása is némelyiknek úgy néz ki, mint egy putri... :(

A szemetet heti 1x viszik le, hatalmas zsákokban. Addig ott bűzlik. Mosogatni csak akkor szoktak, ha már minden pohár és tányér koszos.

Tavaly tavasszal azt kapták a rokonok ajándékba, hogy átmentem hozzájuk, és egy hétvége alatt kitakarítottuk a lakást. Minden tisztítószert én vittem, mert nekik "épp elfogyott".... Akkor egy hétig tisztaság volt.

Annyit tesznek a rend érdekében, hogy szellőztetnek! :(

És a legnagyobb baj, hogy vasárnapra meg vagyunk hívva ebédre! Előre félek a látványtól!!!

De olyan kellemetlen odatelefonálni 3 nappal előtte, hogy rakjatok rendet különben közbejön valami és nem megyünk el!


2014. márc. 13. 10:03
 1/10 anonim ***** válasza:
12%
Akkor ne menjetek, mond meg, hogy bocsi, de igénytelenek vagytok, nem megyünk.
2014. márc. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem mindenki úgy él, ahogy akar.

Nem érzek nagy különbséget köztetek, te szégyelled a családodat egy tiszta lakásban, ők meg szeretnek téged egy koszosban.


Amúgy az elmondanám, hogy aki elfogad téged olyannak, amilyen vagy (ergó szeret téged), az előtt semmiért nem kell szégyenkezned. Legkevésbé a más emberek "bűnei" miatt.

Szerinted a párod szeret téged?

2014. márc. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
8%
Ha odamentek és kosz van, akkor fordulj sarkon, hogy te ilyen mocsokban nem vagy hajlandó enni és kész.
2014. márc. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Attól függetlenül, hogy a párom elfogadja ezt, én szégyellem akkor is, hogy ilyen a "családom"...

Persze, mindenki úgy él ahogy akar. Akkor éljenek a koszban, én nem tudnék...

2014. márc. 13. 10:15
 5/10 anonim ***** válasza:
34%

Nekünk is van ilyen rokon.

Koszt kibirjuk,enni viszont nem vagyok hajlandó.

gy mindig ebéd után megyünk,sütit viszek,abból eszünk.

2014. márc. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
8%
Mi úgy oldjuk meg, hogy általában én itthon megfőzök és azt visszük el (előre megbeszélem, hogy én szeretnék főzni, hogy neki ne kelljen). Terítésnél meg elmosom előtte az evőeszközöket, tányérokat, úgy terítek. De ha nagyon nincs kedved menni, szólj oda, hogy influenzásak lettetek és nem tudtok menni.
2014. márc. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

4-s, ez jó ötlet!


Sütök pogácsát vagy valami édeset, és ebéd után ott töltünk egy órát... Majd azt mondom, máshova előbb meghívtak ebédre.

2014. márc. 13. 10:21
 8/10 A kérdező kommentje:

6,

Na igen ez is jó ötlet. Csak ha már én főzök, ennyi erővel ők is jöhetnének hozzánk.


Bármennyire is rosszindulatúnak tűnök, tényleg nem tudom elviselni azt a koszt. Nem vagyok tisztaságmániás, de ha vendégeket várok, nem előttük mosom el a tányérokat és poharakat. Fürdőt és wc-t kitakarítom, hogyha kezet szeretnének mosni. Teszek ki tiszta törülközőt.

Én azt gondolom, hogy ezek alap dolgok...

2014. márc. 13. 10:24
 9/10 anonim ***** válasza:
69%
Én már vittem ajándékba fürdőszobatisztító spray-t is, amivel csak oda kéne egyet spriccelni időnként, de így sem változott a helyzet. Mindig tesznek ki tiszta törölközőt, de a mosdó nagyon piszkos. És nem értem miért, mert nyugdíjasok, semmi dolguk. Szerintem rossz a szemük és nem látják.
2014. márc. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Az én rokonaim sajnos még ennyit sem tesznek meg. Múltkor fel kellett mennem hozzájuk, mert az egyik rokon nálam hagyta a mobilját, és felvittem, hátha szüksége lesz rá.

Meg akartak kínálni egy pohár üdítővel, és az orrom előtt mostak el egy poharat, ami ezer és egy éve ott volt a konyhában.

Inkább kezet sem mosok náluk, hanem nedves törlőkendővel törlöm meg a kezem.

2014. márc. 13. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!