Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 14, mindjárt 15 éves leszek,...

14, mindjárt 15 éves leszek, és szeretnék elköltözni itthonról. Nem nagyon vannak rokonaim, így nem tudom, hova lehetne mennem. Ez lehet hülyén hangozhat, de gondolkoztam külföldön is, hiszen ott ilyen korúak is dolgozhatnak, ugye?

Figyelt kérdés
2014. márc. 3. 15:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%

nem hiszem hogy jó ötlet lenne,. ha mindenképp el akarsz menni akk rokon inkább... azt mondad nem nagyon vannak.. ezek szerint vannak.

Nos.. gondolom most vagy kilencedikes nem? TEhát csak a 8 elemid van meg, semmi több..

2014. márc. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
18 éves korod előtt sehova nem mehetsz szülői belegyezés nélkül.
2014. márc. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
27%

Megsértődtél, mert ki kell takaritanod a szobádat? Ennyi idősen maradj szépen a fenekeden, és tanulj!

És nem, ilyen korúak nem dolgozhatnak külföldön (se)! Sőt, talán el se hagyhatják az országot szülői engedély nélkül.

2014. márc. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%
És miért szeretnél elköltözni otthonról?
2014. márc. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%

Nem, egy lányra sok veszély leselkedik a ''nagy világban''.18 év alatt sehova nem mehetsz szülői beleegyezés nélkül, pláne nem külföldre.

Fogadd el, várj 4 évet. Én is 18 évesen költöztem külföldre, de idősebb barátokhoz, akik mellett nem eshetett bajom. Életem legrosszabb 4 éve volt, de túléltem, erre mondják, ami nem öl meg az csak erősít. Èn 14-18 éves koromig mindent megtanultam, hogy álljak a saját lábamra. Sok sikert, jó tanulást a következő néhány évre!

2014. márc. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%
16 éves korodig tanköteles vagy (korábban 18 éves korig tartott a tankötelezettség), ha otthon abszolút rossz körülmények vannak, akkor bármelyik tanárodnak panaszkodhatsz, köteles segíteni (Törvény szerint "A gyermeki jogok védelme minden olyan természetes és jogi személy kötelessége, aki a gyermek nevelésével, oktatásával, ellátásával, törvényes képviseletének biztosításával, ügyeinek intézésével foglalkozik.")
2014. márc. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
87%

Nem dolgozhatsz 14 évesen. Külföldre pláne nem tudsz így kimenni.

Maximum ha kollégista leszel valahol.

Mi az indokod?

2014. márc. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
70%
melyik külföldön? és mégis mi a fenét csinálnál?
2014. márc. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 My Conserve ***** válasza:
90%

Kollégiumot ajánlanék én is, az egy jó megoldás szokott lenni a függetlenedésre. Válassz gimit vagy szakközepet valami jó messzi városban, és juss be oda. Így ha akarod, megteheted azt is, hogy csak évente egy pár hétig vagy otthon, a távolság miatt van indok arra, hogy miért nem jársz haza minden hétvégén.


Mondjuk előtte nézd meg, milyen kolijuk van, mert néha elég szegényesek.


Külföldre akkor lesz érdemes menned, ha már 1. jól beszéled a nyelvüket, 2. van valami jó kis szakmád, és 3. nagykorú vagy (anélkül nem vállalhatsz hosszabb munkát a legtöbb európai országban). Ez neked most távolinak tűnhet, de bő három év múlva már az leszel. Ha komolyan külföldre készülsz, akkor addig tanulj nyelveket meg szakmát. A Külügyminisztérium honlapján talán le van írva, melyik országban hány éves kortól lehet dolgozni.


Jogilag az is megengedett, hogy a szüleidtől valami állami nevelőotthonba költözz, ha akarod; de ezek is elég borzasztóak szoktak lenni, és csak a leginkább rászorulók kerülhetnek be, úgyhogy ezt jól át kell gondolnod.

2014. márc. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
67%

Arra én is kíváncsi lennék, miért szeretnél elköltözni?

Hidd el én is szívesen elköltöznék itthonról, tudnék is hova, mert sok rokonunk van akik még be is fogadnának, de a szüleim tuti nem engednék, így inkább minden nap veszek egy nagy levegőt és számlálom vissza a napokat. Inkább tanulj, készülj fel az életre, hogy 18 évesen biztos talajról startolhass! ;)

17L

2014. márc. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!