Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A Ti családotok normális? Ha...

A Ti családotok normális? Ha nem egészen normális, akkor ez hogyan nyilvánul meg?

Figyelt kérdés
Értem ezalatt,hogy normális párotok/férjetek van,a szüleitek is normálisak,a nagyszülők foglalkoznak az unokákkal,nincsen alkoholista a családban és nincsenek ellentétek és széthúzás.

2014. márc. 24. 14:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Mindenq csalàdban van valami,ami valamelyik tagjànak nemtetszik..
2014. márc. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Haha, ez nekem való kérdés. :D


1 nagymamám él már csak, aki nagyon rossz természetű.

Anyukám alkoholista és pszichés beteg, apukám tipikus régivágású nehéz temészetű férfi.

4 testvéremből kettő drogos, a másik kettőt (kicsik) én nevelem.

A férjem egy full elvarázsolt figura, de rendes alapjába véve.

25 vagyok.

Sztem ez nem normális annyira. :))

2014. márc. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem normális. Válások. Alkoholista is volt a családban. Egyéb problémák is voltak egyes családtagokkal. De a legszűkebb körben nagyjából rendben van :)

Nem olyan nagy a családunk, de összetartó. Olyan nagy viszályok, ellentétek nincsenek.

2014. márc. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok, nem sajnáltatom magam, csak néha elgondolkodok rajta, hogy ez kattant felállás.


A családi ünnepek a legjobbak. 10 percenként váltogatják egymást az abszolút röhögés és az ordibálás/sírás. :D

2014. márc. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

A mi családunk normális, baromi szerencsés vagyok. Anyukám és apukám neveltek engem és a húgomat 13 éves koromig, akkor elváltak, anyánál maradtunk. Nála jobb anyát a világon nem tudok elképzelni, mindenkinek ilyet kívánok, remélem egyszer én is ilyen leszek. Apukámmal lazább a kapcsolatom, nem is beszélünk minden nap, de tűzbe tenné értünk a kezét, és viszont. A válás békés volt, utána is jóban maradtak a szüleim, nem szenvedtünk hiányt soha semmiben.

A nagyszüleim tündérek, apukám szülei a mai napig imádják egymást, és ott segítenek a válás ellenére anyukámnak és nekünk is, ahol csak tudnak, anyagilag és fizikailag is. Másik nagyszüleim is mindenben támogatnak, ők fiatalabbak, energikusak.

A húgom a legjobb barátnőm is egyben, mindent tudunk a másikról.

Szeretnek minket, elfogadják a döntéseinket, inkább tanácsot adnak, minthogy beleszóljanak a dolgainkba. Mivel így állnak hozzánk, szívesen fordulunk hozzájuk bármilyen problémával.


Mindenkinek ilyen családot kívánok. Mindig természetesnek vettem őket, de amióta itt olvasom a kiírt kérdéseket, egyre jobban tudatosul, hogy mekkora érték ez.

2014. márc. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém igen. A férjem teljesen normális, a szüleim elváltak ugyan, de semmi gond nincs velük, egy társaságban is jól megvannak, a fiamat imádják, senki nem alkoholista és nincs széthúzás. Na, a férjem szülei már bőven nem a normális kategóriába tartoznak, de szerencsére nincs velük kapcsolatunk.
2014. márc. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én családom nagyjából normális.


Az a nem normális, hogy már egy évtizede sajnos nem élnek a szüleim, még régebb óta a nagyszüleim (37 vagyok).

A tágabb családunkban sem volt alkoholsta, öngyilkos, nem tudok pszichiátriai betegségről sem (kivéve időskori elbutulás, Alzheimer-kór, de azért az egy picit más kategória).


Egészséges a kisfiam is, jó a kapcsolatom a testvéremmel és az ő családjával is- közösek és szeretetteliek az ünnepek.


Az egyetlen átlagtól eltérő és a te megfogalmazásod szerint "nem normális" elem a családban az, hogy én elvált vagyok és egyedül nevelem a kisfiamat- de a válás egy megfontolt döntés következménye volt, kultúráltan történt és a kisfiamnak nagyon közeli és jó kapcsolata van az édesapjával (na ez sem "normális" ma Magyarországon:)

2014. márc. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát...apám szülei nem normálisak....


Aztán vitatható a viszonyom a szüleimmel.

A párommal jól vagyunk. A párom szüleivel szintén nagyon jól.

2014. márc. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!