Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek ez mennyire...

Szerintetek ez mennyire normális hozzáállás az apjához?

Figyelt kérdés
Anyósom 60 éves, édesapja 87 éves. Egy telken élnek, de külön házban. Anyós egyedül él 170 m2-en, férje meghalt, gyerekei elköltöztek. Szó szerint luxusban él, Dolce Gabbana és Gucci parfümhegyek, Clinique bőrápló cuccok, Zara, Promod ruhák, IPad, óriástévé, új kocsi, stb, stb. Az édesapja a kert végében él egy melléképületben 30 m2-en és olyan szinten kosz van nála, hogy be kell fogni az orrom, ha be akarok menni hozzá. Iszonyú büdös és kosz van, a föld ragad az ételmaradéktól, mindenen áll a kosz. Nem is tudom, hova lépjek. Szerintetek nem várható el a lányától, hogy nagyritkán segítsen neki és kitakarítson? Tudom, hogy nem szereti az apját, de akkor is, hogy lehet hagyni, hogy valaki ilyen körülmények közt éljen??
2014. febr. 24. 18:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
77%
Segíthetnétek neki ti is!
2014. febr. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
sejtettem, hogy ilyen válasz fog jönni, de sajnos 180 km-re lakunk és kb. fél évente látogatunk oda. olyankor ki szoktam takarítani nála, onnan tudom, hogy milyen körülmények közt él.
2014. febr. 24. 18:54
 3/20 anonim ***** válasza:
91%
Párod beszéljen anyukájával, hogy fizessen egy takarítónőt, aki hetente kitakarít a papánál. Gondolom megengedheti anyagilag, ha jól él. Azért remélem, enni kap szegény kis öreg.
2014. febr. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Argloss ***** válasza:
100%
Megeshet, hogy az apuka is hasonlóképpen gondoskodott a lányáról. Az ilyen dolgokon nehezen tudnak túllépni az emberek, szóval én nem ítélkeznék anyósod felett. Ha úgy érzed, hogy segítséget érdemel az öreg, hát fogadj fel egy gondozót neki, aki segít a dolgaiban.
2014. febr. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
nem kap enni, minden nap vagy hoz valahonnan vagy konzervet eszik. max. hetvegen kap egy tanyer etelt. volt, hogy a takaritono sem vallalta el, mert annyira nagy volt a mocsok. :-(
2014. febr. 24. 19:09
 6/20 anonim ***** válasza:
89%
Jaj, milyen takarító nem vállal el 30 nm-t, mert nagy a mocsok? Ugyan kérlek!
2014. febr. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Akkor takarítsatok ki ti, és utána meg ha hetente jár egy takarítónő, már nem lesz olyan nagy mocsok.

Kaját is be lehetne neki fizetni valahova, ahol ki is szállítják. Ti elintézik, párod pedig elkéri az árát anyóstól.

2014. febr. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
*elintézitek
2014. febr. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Hozzátok nem tudna odaköltözni. szegény ember. Anyós dolgozik? mert ha magának veszi a Gucci cuccokat az egy icipicit még oké de ha ti vettétek neki akkor viszont ezzel le kéne állni. Más felől felelőtlenség ha tudjátok anyós nem szereti az apját akkor minek rábízni??
2014. febr. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

anyós magának vesz mindent, mi nagyon nem állunk úgy, hogy ilyesmit vegyünk neki. az öreg papa haszonélvezeti joga van az egész telken, elköltözni nem fog, mert oda született. vagyis senki nem bízta anyósra az apját, hanem így élnek kezdetektől fogva. anyós költözne, de nem tud, mert nem tudja eladni a házat, míg él az apja. :(

Igazából ő egy önellátó ember, még dolgozik is tanácsadó-igazgatóként egy gyárban és 20-30 éves nőket kerget. szóval a gondozónő enyhe túlzás lenne neki. :)) aki nem hiszi, hogy a takarító egy idő után visszamondta, hogy jön, arra nem tudok mit mondani, csak azt, hogy jöjjön el egyszer és menjen be a házba úgy, hogy nem hányja el magát.

2014. febr. 24. 19:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!