Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Másoknak is ilyenek a kereszts...

Másoknak is ilyenek a keresztszülei vagy csak az enyémek ilyenek?

Figyelt kérdés
A keresztszüleim nem nagyon keresnek engem mindig nekem kell őket felhívni. Születésnapomkor, névnapomkor sem köszöntöttek fel ajándékról nem is beszélve. Jó már nagy vagyok az ajándék nem lényeg de azért egy percre felemelhették volna a telefont, hogy boldog születésnapot! és kész. Én meg emlékezzek az ő szeletésnapjukra , még ajándékot is vittem nekik. Az unokájukat meg nagyon szeretik tortát kap meg ajándékot.( ő még csak 10 éves) Úgy érzem mintha én valami fekete bárány lennék a családban akit csak elviselnek. Mikor régebben ott voltam náluk hétvégén a többi rokont, családtagot felhívták telefonon sőt ha az unoka egy hete nem volt náluk már hívták mi van vele? Én meg ha 3 hétig nem hívom fel őket nem is érdeklődnek. 22/L
2014. márc. 25. 16:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

gimis koromban mutatott egyszer apám egy nőt az utca túloldalán: Na ő a keresztanyád. Azóta sem láttam.


bele ne halj a bánatba

2014. márc. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

13-15 éves koromig hallottam a drága keresztfiam kifejezést, azután szépen lassan azt vettem észre hogy se anyámék, se ők nem találkoznak egymással. Rájöttem azért mert egysem dolgozik, pl a drága férjnek kutya baja, mégis kapja a rokkant nyugdíjat.

Ez kiverte a biztosítékot, és kerüljük őket messziről, világ életükben bunkók voltak sajnálták annak a két tábla csokinak az árát karácsonykor, ideadták de láttam rajta nem szívesen.

Szóval nálunk is hasonló a szituáció, nem vagyunk kíváncsiak rájuk

21F

2014. márc. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát nekem meg nincsenek egyáltalán.
2014. márc. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%

Nem nagyon tartjuk a kapcsolatot. De nem azért, mert bármi bajom lenne velük. De nem olyan szoros a kapcsolat, főleg mióta nem vagyok már kisgyerek.

Én nem csinálok belőle ügyet.

Szerintem ennyi idősen neked sem kéne ezen ennyire szomorkodni.

2014. márc. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%
nagylány vagy már, ki ne akadj egy ilyen apróságon. Ha nem keresnek, te se tedd, ne vegyél nekik ajándékot. Minek?!
2014. márc. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Engem sem keresnek az enyémék, én sem keresem őket.
2014. márc. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

haha...


én ennek csak örülné..

az enyémek ahol tudtam keresztbe tesznek, kiskoromban az önbecsülésemet rombolták beszóltak olyanokért, amik amúgy is bántottak. megaláztak, hazug pletykákat terjesztenek.. stb


most ha 2-3 havonta találkozunk akkor azsok..

(bár a szüleimmel, akikkel szuper a kapcsolatom is csak hetente beszélek, és havonta találkozunk, mert nagy a távolság)

2014. márc. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
60%

Az én keresztapám (keresztanyám sose volt, mert a keresztapám agglegény) akkor látott engem utoljára, amikor a keresztvíz alá tartott. Olyan kemény alkoholista lett, hogy a szüleim se tartották vele a kapcsolatot. Sose éreztem a hiányát.

Lett viszont választott bérmakeresztanyám, a szomszéd néni, akit imádok, és egyedül őt tartom a keresztszülőmnek. Ha nem keresnek, akkor neked se kötelességed, és emiatt ne is érezd rosszul magad. A keresztszülő azért mégse olyan közeli rokon, hogy depresszióba zuhnaj, hogy nem hívtak fel a szülinapodon. Ez az ő szegénységi bizonyítványuk.

2014. márc. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"keresztanyám sose volt, mert a keresztapám agglegény"


Keresztanyának felkérhettek volna bárkit, nem kell, hogy a keresztszülők egy pár legyenek.

2014. márc. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Régen nem volt szokás nem párt, hanem egymástól független embereket felkerni.

Ráadasul sosem volt kötelező , hogy keresztanya és apa is legyen, régen ha nemmvolt par, inkább csak az egyiet kértek fel

2014. márc. 26. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!