Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért bántja más szemét, hogy...

Miért bántja más szemét, hogy a szüleim addig segítenek amíg tudnak?

Figyelt kérdés

Kb 3 éve egyszer elköltöztem anyuéktól. Az utóbbi időben nagyon rám jár a rúd, szakítottunk a párommal, haza kellett költözzek és a munkahelyemről is kirúgtak.

4 órás munkám van jelenleg, a szüleim ebből 5 ft-t nem fogadnak el, azt mondták költsem magamra ha kell valami (pl erkölcsi bizonyítványt 3 havonta meg kell igényelnem) vagy rakjak félre ha tudok. Egyébként 23 éves vagyok.

A rokonok, barátok, szomszédok nagyon bunkók velem. Folyamatosan az orrom alá dörgölik, hogy engem eltartanak. Tudom, tisztában vagyok vele. Nekem sem jó ez az állapot. Folyamatosan azon vagyok, hogy normális állást találjak.

De amíg nincs más, és a szüleim tudnak segíteni, és szívesen segítenek, az miért bántja mások szemét?

Olyan rosszindulatúak az emberek!


2014. márc. 6. 21:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%

Abszolút természetes, hogy a szülő segíti a gyerekét, akárhány éves is legyen.


Se a rokonoknak, főleg a szomszédoknak nincs semmi közük hozzá.

Honnan veszik a bátorságot és felhatalmazást, hogy belepofázzanak mások életébe. Főleg, ha nem ismerik a részleteket.


Nézz át a fejük fölött, oszt annyi.

2014. márc. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Mert irigyek.
2014. márc. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

Nyugodj meg: irigyek rád.

A szüleid rendesek veled, amiért segítenek, és EZ böki egyesek csőrét, nem az, hogy veled mi van.

Ne foglalkozz velük, aki ilyen miatt piszkál, és bunkó veled, az annak a személynek a szegénységi bizonyítványa.

2014. márc. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Rosszul esik, pláne hogy ezt az orrom alá dörgölik. Épp van elég bajom, nem hiányzik még senki csesztetése... :(
2014. márc. 6. 22:00
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Légy büszke arra,h ilyen családod van. Nehogy már még emiatt kellemetlenül érezd Magad! Ha beszólnak, húzd ki magad, és mondd nekik "hát igen, nagyon hálás vagyok,h nekem ilyen rendes szüleim vannak, amint tudom, meghálálom".

Nekem és a testvéremnek is rengeteget segítenek a szüleink és nagyszüleink. Mi is mindig megkapjuk, h "így könnyű". Én mindig meg is mondom,h sztem ez így természetes. Ha tudom, viszonzom nekik, a másik,h nyilván én is fogom támogatni a saját gyerekemet.

2014. márc. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Te is tudod, hogy irigyek. De egy kicsit nem lehet, hogy túlságosan hangoztatod? Nem kell titkolni, de nem is kell minden találkozásnak erről szólni.

Mondjuk én azt vettem észre, azok a legirigyebbek akiket ugyan úgy támogatnak de még élni sem tudtak vele.

2014. márc. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
62%

Azoknak bántja a szemét általában, akiket egy fitying nélkül kirúgdostak 18 évesen és főnek az irigységtől, hogy neked annyival könnyebb, hogy legalább minimális összeget félretehetsz a későbbi életedre és nem hitelből laksz egy lepukkant albérletben.

A másikok akiket irritál meg azok, akiknek minden könnyen ment, mert gazdag szülők mindent megadtak nekik és a tanulást is kirázták a kisujjukból, aztán 3 diplomával külföldi keresettek f.ngjuk nincs mi az, ha nincs pénz, nincs munka, mert mákjuk volt és eddig minden összejött nekik (ez van, nem mindenki indul egyforma testi/lelki/anyagi adottságokkal az életben).

Nem kell velük foglalkozni és kész.

2014. márc. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem hangoztatom. Amikor valaki meglátogat minket, és kérdezik hogyhogy itthon vagyok, akkor szoktam mondani, hogy sajnos vége lett a párkapcsolatomnak.

És akkor jön a kérdés, hol dolgozom. Mondom, hogy X helyen, de sajnos csak 4 órásba. Innen jön a kombinálás...

2014. márc. 6. 22:11
 9/11 anonim ***** válasza:
89%
Minek válaszolsz a kérdésükre, mi közük hozzá, hogy otthon vagy ,vagy sem.Szerintem is nem segitette a gyerekeit, ha van neki és bántja a csõrüket, hogy neked segitenek a szüleid.
2014. márc. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
77%

Ja, vannak ilyen emberek, akik azt élvezik, ha kérdéseikkel "kényes" terültre tapintanak. A legjobb védekezés a támadás, méghozzá a saját fegyverükkel. Válaszolj röviden ("most így alakult"), és rögtön kérdezz rá az ő dolgaikra!

Nekem a férjem elvált, és van egy kollégám, aki folyton efelől érdeklődött. Én szinte nem is válaszoltam, már záporoztak is a kérdéseim felé a családjával kapcsolatban (tudom,h sz.r a helyzet - gondolom ez is közre játszik abban,h azt akarja, más is kellemetlenül érezze magát). 1 hét alatt lekopott :)

2014. márc. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!