Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Rendetlen testvérrel mit...

Rendetlen testvérrel mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Külföldön élünk, a szüleink Magyarországon maradtak.

Mi közel élünk egymáshoz a húgommal, gyakran látogatjuk egymást. Az én lakásom nagyobb, mint az övé, nálam átlagos rend és tisztaság van. A húgomnál mindig felfordulás van. Az asztal mindig telepakolva, a konyha mindig koszos és minden szanaszét van. Nem dolgozik, otthon van, ideje lenne rá.

Édesapánk látogatott minket nemrég. Nagyobbrészt a húgomnál aludt, a húgom ragaszkodott hozzá és ő is vette neki a jegyet. De édesanyám elmesélte, hogy édesapám panaszkodott neki, hogy nem érezte jól magát a húgomnál, nálunk sokkal jobb volt.

Én szívesen segítek neki összepakolni, múltkor is felajánlottam, hogy elvégzem a mosást és teregetést. De kijelentette, hogy hagyjam békén, ő hetente egyszer mos. A férje sajnos ugyanilyen, képes napokig kerülgetni a szennyesedényt.

Emiatt a légkör sem jó náluk, nem érzem jól magam ott.

Hogyan tudnám rávenni a húgom, hogy tartsa rendben és tisztán a lakását? Nincs gyerek, sem kutya, csak ketten vannak. 2 szobás, 44 nm-es kis lakás, tehát nagyon meg sem szakadna a munkában. Rossz látni, ahogy élnek :(

De nem akarok zsarnok nővér lenni sem.



2014. máj. 2. 14:09
 1/2 anonim ***** válasza:
Semmit nem tudsz csinalni. Ketten elnek, onekik ez igy jo.
2014. máj. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mit lehetne? Semmit. Azért, mert nem úgy él, ahogy neked tetszik, attól még nem biztos, hogy rossz. Legalábbis nekik biztos megfelel, ha nem változtatnak. Ráadásul semmi hatással nincs a te életedre, tehát nem szólhatsz bele.
2014. máj. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!