Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit lehetne csinálni ilyen...

Mit lehetne csinálni ilyen hanyag testvérrel?

Figyelt kérdés
a tesóm 13 éves, kitünő tanuló az iskolában (nem szín kitünő, de ha nem lenne ilyen hanyag, lehetne szín kitünő is), de nagyon hanyag. A füzetei borzalmasak, hiányoznak neki tananyagok (beteg volt, és nem pótolta be), ahelyett h pótolna, inkább el megy a haverjához. Jár edzésre, felkészítőre, versenyekre, ezt elismerem, de szerintem túlzás amit csinál. Anyukám írta le a leckét, amit a tesóm nem írt le. Ez mellett sokszor borzalmasan viselkedik, elég nehéz vele. Volt már valaki hasonló esetben? Mit lehet egy ilyen testvérrel csinálni?

2014. márc. 16. 19:22
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és azt kihagytam, h tennam d.e. elment az osztálytársához a leckéjé, aztán 12-18-ig elismerem h nem ért rá, de utánna ahelyett h pótolt volna, elment a haverjához este fél10ig, anyunak egy szót se szólt a leckéről, ma reggel kezdett el pattogni a tesóm, h neki 10re kell menni felkészítőre, de nyugottan feküdt az ágyban, de vissza kellett vinni a füzeteket is az osztálytársnak, végin anyukám írta le a leckét, és nekem kellett elvinni annak az osztálytársnak a füzeteket. Egyszerűen nem esik nehezemre, de nekem is tanulnom kell, ez mellett máshova is kellett mennem.
2014. márc. 16. 19:29
 2/8 anonim ***** válasza:
44%
Ez legyen a legnagyobb problémád az életben.
2014. márc. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
van nagyobb problémám is, amelyeket másik kérdésben írtam ki, de reméltem hogy kapok valami értelmes, normális választ.
2014. márc. 16. 20:20
 4/8 anonim ***** válasza:

"kitünő tanuló", akkor mi a bajod? irigy vagy?


Kit érdekel, hogy hiányzik neki tananyag a füzetből ha így is jók a jegyei?

2014. márc. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
nem vagyok irrígy, de legalább nem mást terhelné a dolgaival.
2014. márc. 16. 20:44
 6/8 anonim ***** válasza:
90%

Nem kell megcsinálni helyette.

Ha anyud nem intézné el a dolgait megtanulná, hogy következménye lehet annak, ha valamit elfelejt vagy hanyagol.


Ezt lehetne csinálni csak. Ha nincs házija, akkor nincs, majd megkapja iskolában a büntetést legyen az kis egyes vagy szülőnek írt figyelmeztetés.

2014. márc. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Anyukád igencsak elrontotta a nevelését.

Azt lehet csinálni, hogy innentől kezdve a sarkára áll.

2014. márc. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Miért van az a benyomásom, hogy a kérdező lány, a testvére pedig fiú? Bár a kérdésben nincs benne egyértelműen.
2014. márc. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!