Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » 6 testvérrel hogy lehet...

6 testvérrel hogy lehet kibírni? Mit csináljak, hogy könnyebb legyen kicsit?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, májusban leszek 17 éves. Egyszerűen megőrülök itthon, tele van gyerekkel a ház (van egy 14 éves, két 10 éves, egy 7 éves, egy 3 éves és egy 2 hónapos testvérem, emellett van 5 macska, 3 kutya, teknős meg hörcsög, amik mind bent vannak).

Folyton bejárkálnak a szobámba, ha bezárom az ajtót, 5 percenként kopognak és dörömbölnek, megeszik a kajámat és megisszák, amiket veszek, mert "nem tudták, hogy az az enyém". Bármit mondok nekik, le vagyok cs.szve, hogy mégis hogy beszélhetek így, stbstb.

Mindenért én vagyok a hibás, csak azt hallgatom, hogy lusta vagyok, nem csinálok semmit.


Legszívesebben apához költöznék (anyáék elváltak, ők csak a féltesóim), de akkor sulit is kéne váltsak és abba kellene hagynom a táncot, amit nem akarok.


2014. febr. 6. 14:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj velük, de normális hangnemben! Kérd meg őket, hogy ne menjenek be a szobádba, ne zavarjanak állandóan. Csinálj táblát, hogy "ne zavarj" vagy "tanulok" vagy valami, és akaszd a kilincsre, amikor nem akarod, hogy zavarjanak. Amit veszel, tartsd a szobádban, vagy ha hűtőbe kell tenni, akkor címkézd fel a neveddel jól láthatóan, akkor tudni fogják, hogy kié. Mi így szoktuk otthon (5-en vagyunk testvérek).
2014. febr. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
3%
Hat testvérrel úgy lehet kibírni, hogy muszály vagy alkalmazkodni. Lehet hogy csak a féltestvéreid, de ettől függetlenül az is megeshet, hogy többet számíthatsz rájuk az életben, mintha édestestvéreid lennének. Örülj annak hogy nagy családod van. Biztosan rossz, de nézd a jó oldalát és játssz velük többet. Ha foglalkozol velük, akkor tiszteletet érdemelsz ki felőlük és jobban oda fognak figyelni arra amit mondasz/tanítasz nekik. Nem rövid folyamat, de tuti segít valamit. És vegyél mindenből hetet, ha meg nincs pénzed egyet sem. Ez is egy megoldás és meglátod mennyire fognak örülni neki.
2014. febr. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
A 2 hónapos még gondolom nem zavar,a 3 évest nevelje meg anyád,a többivel meg meg tudod már beszélni,hogy mikor zavarjanak és mikor ne.Legyen naponta 20 perc amikor csak velük foglalkozol azon felül ne zavarjanak.A szobaajtót zárd be és hallgass zenét fülessel,hogy ne halld a dörömbölést.A kaja ami a tiéd azt a szobádban rakd el,vagy a hűtőben címkézd meg,hogy az a tiéd.
2014. febr. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

14:59

Már beszéltem velük normálisan, kiabálva, csúnyán is... Semmi hatása nem volt.

A hűtőben külön polcra tettem, hogy ne érjék annyira el, de úgy is megették/megitták.



15:02

Én próbáltam alkalmazkodni, de már beleuntam abba, hogy én voltam az egyetlen, aki próbálkozott.

Nincs sem kedvem, sem időm játszani velük.

Valószínű, hogy majd mindenből 7-et fogok venni csak azért, hogy ők megegyék, megigyák. Apa nem ezért adja a pénzt nekem.

Nem azt akarom, hogy örüljenek, hanem hogy békén hagyjanak.


15:07

Nem is a 2 hónapossal van itt a legnagyobb gond, ő nem tudja, mi van körülötte.

Én hallgatok zenét fülessel, de amikor az öcsém elkezdi maxon üvöltetni a zenét, mikor én próbálnék másra figyelni, az "kicsit" zavaró. Ha meg szólok neki, akkor jön a duma, hogy nem hallotta és nem tudta, hogy zavar. Anya meg csak annyit mond mindenre, hogy ne legyek hisztis és beszéljem meg velük.

2014. febr. 6. 15:11
 5/16 anonim ***** válasza:
95%
6 testvér?! Te jó Isten! Nem irigyellek. :D
2014. febr. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
11%

Valószínű, hogy majd mindenből 7-et fogok venni csak azért, hogy ők megegyék, megigyák. Apa nem ezért adja a pénzt nekem.

Nincs kedvem és időm velük játszani.



Nos, többet nem is szeretnék hozzáfűzni ehhez.

Látszik, hogy azt szeretnéd hogy mindenki hozzád alkalmazkodjon. Költözz el, jobb lesz.

NEKIK

2014. febr. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
5%
Az ilyen kérdéseknél kíváncsi lennék azért a család többi tagjának a véleményére is. Biztos, hogy csak a többiekkel van a gond, és te mindig mindenben alkalmazkodsz hozzájuk? Vagy csak azt várnád el, hogy mások úgy táncoljanak, ahogy te fütyülsz? Nekem nagyon úgy tűnik, hogy te direkt csinálod magadnak a problémákat, nehogy már ne legyen min bosszankodnod. Nem csoda, mert kamasz vagy, ilyenkor lázadni kell a család ellen. Csak azt nem értem, minek kérsz tanácsot, ha úgyis csak a kifogásokat keresed.
2014. febr. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
67%

Szia!


Szerintem ezeket a problémákat normális családban úgy lehet megoldani, hogy a sérelmes gyermek (most éppen te) odasétál valamely szülőjéhez, a szülő meghallgatja mindkét felet és segít nekik megegyezni. Nyilván a szülőnek igyekeznie kell minél jobban képben lenni, hogy kiszúrja, ha az egyik gyerek hamisan vádolja a másikat, és persze a nevelést sem most kellett volna elkezdeni (az nincs rendben, ha a gyerekek szándékosan, állandóan bántani akarják egymást ok nélkül, ez hibás nevelés következménye).


Anyukád segítsége nélkül nem tudsz sokat tenni, elég nehéz a helyzeted. Ha jól vettem ki az írásodból, a szobádat be tudod zárni. Jó lenne, ha még a szobádon belül is lenne egy zárható szekrényed vagy fiókod.


Ezeket kihasználva azért megpróbálkozhatsz néhány dologgal. Teljesen megértem, hogy nem akarsz azért erőfeszítést tenni, hogy a tesóidat boldogítsd, de a szüleid segítsége nélkül csak az a járható út, ha eléred, hogy felnézzenek rád.


Én alapozásként két hétre bezárkóznék a szobámba, a hűtőben sem hagynék semmit, ami az enyém (kiteheted az ablakba, ott is elég hideg van). Dörömböljenek, ordíttassák a zenét, nem reagálnék semmire. Szerintem pár nap után megunják, de azért kitartanék a két héttel.


Ezután beszereznék egy tábla finom, de nem drága csokit, bezárnám a szobámban a zárható helyre. Amikor nyugalomra van szükségem, azt ajánlanám a tesóknak, hogy ha most egy óráig csöndben vannak, nem zavarnak, mind kapnak egy kocka csokit. Mivel nem tudod biztosan, hogy ki kopog, meg ilyenek, sajnos csak így csoportosan tudsz jutalmazni. Ehhez ragaszkodj is, ne érdekeljen, hogy hogyan vádolják egymást, ki kopogott be, akkor van csokiosztás, ha mind csöndben vannak. Ha csönd volt, akkor egy óra után tényleg oszd is ki a csokit.


A másik, amit csinálhatsz, azt szintén írta már itt valaki, hogy játszhatnál velük napi 20 percet. Nem azért, hogy nekik jó legyen, hanem mert ha nincs az állandó zsivaj, te is gyorsabban haladsz és visszanyered az időt. Normális szülők mellett nem lenne erre szükség, de sajnos neked ez nem adatott meg, a saját erődből kell azt megtenned, amit tudsz.

2014. febr. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

godach4

Nem szeretnék én már semmit, csak azt, hogy békén hagyjanak itthon.

Azért nem fogom feladni az eddigi életemet, mert 6 gyerek próbál tönkretenni.



15:50

Csak hogy megmutassam, milyenek:

Nyáron letettem a felsőfokút angolból és kérdeztem anyától, hogy mi lesz a nyelvvizsga ajándékom. Erre közölte, hogy mi lenne, hiszen ez a dolgom, hogy tanuljak. Jó, csak tőlük nem kaptam semmit, de nem érdekelt.

Az öcsémnek sikerült az ALAPFOKÚ, és még meg se volt az eredménye, már kapott egy új iPodot...

Szóval ja, biztos csak velem van itt a probléma.

Már nem alkalmazkodok, mert teljesen felesleges, ők akkor is ilyenek.


A 14 éves öcsém elkezdett hisztizni (de szó szerint, csapkodott, ütötte az asztalt, üvöltözött), hogy én miért mehetek fesztiválokra a nyáron és utána még én voltam a rossz, hogy mégis hogy képzelem, hogy ilyen helyekre megyek.

2014. febr. 6. 16:03
 10/16 anonim ***** válasza:
71%

Szia

olvasva ezt az utolsó kommentedet, hááát...az igazság valóban csak akkor derülne ki ha a szüleidet is megkérdeznénk..:)


én a közép és felsőfokú nyelvvizsgámat saját pénzemből fizettem ki plusz hozzá a megfelelő szótárat ás könyveket amiből tanulni akartam, no nem azért mert anyáék nem támogattak volna, igazából meg se fordult a fejemben hogy ők fizessék ki helyettem, bár tudom az eném egyedi eset volt :) de akkor is naaagyon sajnállak :( hüpp hüpp

2014. febr. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!