Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogyan mondanád meg ezt a...

Hogyan mondanád meg ezt a kisgyerekednek úgy, hogy ne sérüljön?

Figyelt kérdés

Amikor nyiladozik az értelme, és kérdezget a családjáról, a születésről, a halálról...


Anyukám alig várta, hogy a babánk megszülessen, de nem élhette meg, mert apám és testvérem kikészítették őt, annyit bántalmazták, hogy belehalt (elsősorban lelki terror, de volt testi erőszak is). Majd ellopták az utána járó örökséget is. Természetesen semmilyen kapcsolat nincs köztünk, nem is kívánjuk ezek után,hogy legyen.


Szóval, hogy lehet ezt elmondani, hogy volt egy nagyanyád, akinek képeivel tele van a lakásunk, és alig várta hogy megszülessél, de előtte egy hónappal halt meg? De a nagyapád nem szeret téged, ők rövidítették meg nagymamád életét és vették el tőled az örökségét is.


Egyszerűen nem fogom kibírni, hogy ne meséljek a családomról, mert nincs neki a szülein (rajtunk) kívül senkije.


2014. máj. 16. 23:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben azért nem zúdítanám rá az egész történetet! Majd szép lassan, és csak annyit, amennyivel nem terhelem meg feleslegesen.
2014. máj. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát lehetőleg NE így!


A nagymamájáról mesélnék. Arról is, hogy már nincs velünk. De azzal nem terhelném, hogy hogy halt meg, és "ki miatt" ment el.

Nagyapját, nagybátyját nem említeném, csak majd ha kérdez. Akkor is csak annyit, hogy nagyon messzi élnek, nem beszéltek velük.


Önzőség lenne, ha "beavatnád" a gyereked a családi szennyesbe. Majd ráér, ha felnő és érdekli a dolog.

2014. máj. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondanám el neki. Szépen beszélnék a nagyszülőről, és nem terhelném ilyen súlyos terhekkel a gyermekem vállát a helyedben, maximum annyit mondanék, hogy réges régen nem tudom mi van velük, és nyomatékosítanám a helyedben hangsúllyal, hogy nem akarok róla beszélni.Slusz.. De nem tennék ilyen terhet a vállára.
2014. máj. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak a nagymamáról mesélnék, csupa szépet és jót. Amellett, hogy szomorú, ami történt, a saját dühödet nem kell átadnod a gyerekednek, nem kell, hogy terhelje a lelkét. Az én anyám családjában történt nagyon hasonló, és ugyanígy dühös, belebetegedett, képtelen megbocsátani, és ezzel szépen tönkreteszi a mi életünket is. Persze nem direkt, ő nem is érti. Ha nem akarod, hogy sérüljön a gyereked, dolgozd fel, ami veled történt, ne neki kelljen.
2014. máj. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Jól mondja az 5-ös. A te tragédiát a tied, ne akard, hogy az övé is legyen, elég neked cipelni. A hallgatás meg nem hazugság, hanem a másik ember megkimélése. hogy neki ne legyen cipelnivalója. Sok ember nem is igen képes elhordozni súlyos lelki terheket, ezért sem szabad másokat terhelni vele..
2014. máj. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötekedés, de én sosem értettem az ilyen sztorikat. Vajon hol volt a kérdező, amíg a többi családtag kikészítette a saját anyját?
2014. máj. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondanam el neki a reszleteket, maximum ha mar felnott.
2014. máj. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Igaza van az ötösnek, de nem sok reményt látok rá, hogy fel tudnám dolgozni. Főleg,hogy az ő anyukája sem tudta:(

Anyukám el akart válni, de már beteg volt és nem volt ereje hozzá, pedig nagyon segítettem volna az úton:(

2014. máj. 16. 23:49
 9/18 anonim ***** válasza:
93%

Miért kéne egy gyereknek a múlt szennyesét kiteregetni?

Egyébként engem is érdekelne, hogy te hol voltál amikor anyudat testileg-lelkileg bántalmazták?

2014. máj. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

A papirol is van kinn kep?

A nagyirol beszelj szepet es jot hogy mennyire vart teged,( marmint ot) de sajnos az angyalok magukhoz szolitottak.. amugy hanyeves a gyerek? Ha a papirol is kerdez akkor annyit mondanek hogy a mami es a papi mar enm szuerettek mar egymast es kulonvaltak..

2014. máj. 17. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!