Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit tehetek a gyerek érdekében...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetek a gyerek érdekében, hogy minél kevésbé sérüljön lelkileg?

Figyelt kérdés
Hosszú történet, leírom röviden. Feleségemmel külön élünk már fél éve. Lett egy másik kapcsolata, amiatt hagyott el. Közös gyermek, ház van. A házban egyedül maradtam, exem elment a gyerekkel a szüleihez, ott éltek az új pasival. Most exem össze veszett a szüleivel az új pasija miatt és elköltöztek valószínűleg a pasi szüleihez (de ez csak sejtés, mert nem hajlandó elmondani). Exemnek 55 ezer Ft a keresete, az új pasi feketén dolgozik, tele van adóssággal, több folyamatban lévő rendőrségi ügye van, lakáshitele ami már lassan végrehajtás alatt áll. A gyereket nem megfelelően neveli exem, sokszor az anyja vigyázott rá míg ők új pasijával a hobbijuknak éltek ami lovaglás. Ja van egy lovuk is, arra is sokat költenek. A lányom szerintem nagyon megsínyli ezt így, mit tehetnék, hogy kevésbé sérüljön lelkileg? Exemmel nem lehet beszélni, nem látja be, hogy ez így nem jó , mindenki rossz, aki nem osztja az ő véleményét! Segítsetek, mit tehetek? Ja és nincs külön szobája a lányomnak, együtt alszanak az új pasival hárman egy ágyban! A lányom 5 éves!
2013. dec. 16. 19:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A Bíróságon kérd, hogy a gyermeket nálad helyezzék el.
2013. dec. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérd a gyerekelhelyezés megváltoztatását.
2013. dec. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nem látsz te annyira bele az életükbe, hogy így vádaskodj. Nem látod a mindennapjaikat, és a "nem megfelelő nevelés" csak a te feltételezésed marad. Az, hogy feketén dolgozik nem egy nyerő dolog, de ha lovat tudnak fenntartani (nem olcsó mulatság) akkor nem élhetnek ANNYIRA rossz színvonalon. Ez a történet így nem kerek, csak a te verziód halljuk, ami tele van keserűséggel.
2013. dec. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Eddig nem éltek rossz színvonalon, de jón se. Eddig az anyósomék segítették őket, ott lakhattak, nem kellett beszállni semmibe anyagilag! De megútálták az új pasit és választás elé állították a lányukat, hogy vagy elküldi onnan az új pasit, vagy elmennek együtt! Most anyósomék az én pártomat fogják és ők is látják, hogyan él a lányuk és az unokájuk! Tőlük tudom az életkörülményeiket is! Hozzá teszem, hogy tavasszal külföldön dolgoztam 2 hónapig és mikor haza jöttem a lányom közölte velem, hogy az új pasi végig ott lakott a közös házunkban és ott is 3-asban aludtak egy ágyban, holott a gyereknek itt van saját szobája!
2013. dec. 16. 19:32
 5/12 A kérdező kommentje:
Ráadásul anyósomék szerint sokszor a gyerek előtt marják egymást exem az új pasijával és rendszeres a vitatkozás és már fizikai bántalmazás is volt (a gyerek előtt pofozta fel exem az új pasit). Ez normális?
2013. dec. 16. 19:33
 6/12 anonim ***** válasza:
A gyerek szomorú,rosszkedvű,szorong,sírdogál?Rossz neki? Vagy csak Te gondolod,hogy rossz neki?
2013. dec. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem sírdogál, de észre veszem rajta, hogy megváltozott! Magába fordult lett, szegénykével nem sokat foglalkoznak, csak be van ültetve a tv elé sokszor! Meg sokat mennek, sokszor késő este is, mert az új pasi kocsik adás-vételével, takarításával foglalkozik feketén és mindenhová viszik magukkal, sokszor este 10 körül érnek haza, a gyerek elalszik a kocsiban, kimarad a fürdés, csak átöltöztetik és benyomják az ágyba. Most elköltöztek egy 15 km-re lévő városba és onnan hordja az anyja ide oviba, ami az én lakásomtól 3 percre van. Emiatt sokszor korán kell kelnie! A gyereknek nincsenek otthon töltött családias napjai, csak a sok kocsikázás! Meg mondom, az nem egészséges, hogy egy "idegen" emberrel kell együtt aludnia! Az anyja a gyerekkel fenyeget, zsarol!
2013. dec. 16. 21:12
 8/12 anonim ***** válasza:
55%

Csak tudnám, hogy a volt feleséged miért ezt a csunya lószagú, együttalvós pasit választotta, a jómódban, veled való békés élet helyett?

Ugye erre te is kiváncsi lennél....

2013. dec. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha felmerülne bennem a legkisebb gyanú is, hogy a gyermekem talán nincs jó helyen, akkor biztos ami biztos én lépnék. Ha az exed nem hajlandó veled normálisan egyeztetni a gyerekkel kapcsolatban, akkor kénytelen vagy a gyámügy felé fordulni. Nem kell más, csak kivizsgálják, hogy a körülmények megfelelőek-e egy 5 éves számára. Ha nem, akkor is még lehetősége van az anyának változtatni. Az is lehet, hogy mindent rendben találnak, de akkor legalább te is megnyugszol. Bár szerintem sem normális, hogy egy idegen férfival alszik egy 5 éves gyerek...
2013. dec. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 apa72 ***** válasza:

Keress egy ügyvédet és kezdeményezd a gyerekelhelyezést. Az nem derült ki számomra, hogy elváltatok-e és van-e gyerekelhelyezési bírói végzés?

Azt azonban lásd, hogy nem sok esélyed van. A bíróság anyapárti, tisztelet a döntését merni vállalóknak. Tehát semmi esélyed. De a gyereked miatt köteled vagy tenni valamit!

2013. dec. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!