Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Illetlenség lenne ezt kérni a...

Illetlenség lenne ezt kérni a családtól a férjem születésnapjára?

Figyelt kérdés
A férjemnek van egy régi álma, aminek a megvalósítása kb. 100 ezer ft lenne. Arra gondoltam, hogy idén megkérném a családot, hogy amit ajándékra szánnának pénzt, azt adják nekem oda, és megvenném ezt az egy hatalmas ajándékot. Csak nem tudom, hogy mit szólnának hozzá a rokonok. Az én családomnak már felvetettem az ötletet, ők szívesen részt vennénenk benne, azt mondták, hogy nekik mindegy, hogy most vesznek egy üveg whiskeyt valami piperecsomaggal, vagy odaadják a pénzt, így legalább tényleg egy nagy álmát meg tudnánk valósítani. A férjem családjától félek inkább. De én tényleg nem szeretném plusz költségbe verni őket, csak így mégse kellene annyi pénzt kivennem a családi kasszából. Igazából mindenünk megvan, így biztos vagyok benne, hogy alkoholt, ajándékutalványt stb. kapna a családtagoktól ahogy minden évben. Ti hogy fogadnátok az ötletemet?
2014. jún. 1. 20:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha vagytok olyan közvetlen viszonyban megtenném. Különben nem.
2014. jún. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

"megkérném a családot, hogy amit ajándékra szánnának pénzt, azt adják nekem oda, és megvenném ezt az egy hatalmas ajándékot"


Az ő nevükben is megvenném, azt azért majd fűzd hozzá nekik. Szerintem simán megbeszélhetitek. Dobd fel ötletnek aztán ha nem veszik a lapot ne erőltesd.

2014. jún. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
simán!max nemet mondanak. Mi a kisfiunkkal csináljuk ezt. Inkább adjanak pénzt és veszünk rajta vmi normálisat
2014. jún. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ha nagyobb ajándékot akarunk valakinek(ill tudjuk mi a szive vágya) akkor azt össze dobja a család.Legalább azt kap amit szeretne.Nyugodtan szólj nekik pofon nem csapnak
2014. jún. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
75%
Mi az a nagy álom? Szerintem megbeszélhető!
2014. jún. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
nem így kell előadni, hanem úgy, hogy vegyünk közösen ajándékot...teljesen másként hangzik ;)
2014. jún. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Igen, úgy gondoltam, hogy azt mondanám, hogy közös ajándékot vennénk, tehát nem az lenne, hogy beszedném a pénzt és előadnám, hogy én tőlem kapja. A gyerekünknek egyébként így szoktunk ajándékot venni, hogy ők odaadják a pénzt, és mi megvesszük, és az ő jézuskájuk, nyuszijuk hozza. Csak gyereknél valahogyan olyan egyértelmű volt, és ők kérték, hogy így legyen. Felnőttnél mássabb a helyzet szerintem, nem akarok problémát. Jó a viszonyunk, és szerintem nagyon boldogok lennének, ha valóra váltanánk ezt az álmát a férjemnek. Egyébként egy tankvezetés lenne.
2014. jún. 1. 20:37
 8/18 anonim ***** válasza:
82%
Hu ha:) ez nagy álom... férjem számitógépen nagy tankos...(world of tanks.)
2014. jún. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
79%

Egy tankvezetés 100 ezer forint?? Én simán bennelennék ilyen összedobós ajándékban, de megmondom őszintén tankvezetésre nem szívesen adnék pénzt, főleg nem ennyit. Megértem én, hogy álma, de nem lehet, hogy ő se szánna rá ennyit, csak úgy szeretné? Mert pl én is vágyom egy Chanel kosztümre, de biztos kiakadnék, ha a családom összedobná rá a pénzt, mikor annyi minden mást lehetne venni abból a pénzből(csak egy példa).

Ha valami értelmesebb lenne, pl új laptop, vagy nyaralás, akkor igen, de 1 tankvezetés? Nekünk pont ennyibe kerül az egy hetes Korfui nyaralásunk...

2014. jún. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Laptopunk, tv-nk, jó telefonunk megvan. Nyaralni így is, úgy is megyünk. Az, hogy hány helyre tudunk elmenni egy évben, azt a szabadság határozza meg, nem a pénz, mert arra nem sajnáljuk. Ez tényleg egy olyan ajándék lenne, ami neki lenne ajándék. A nyaralás kettőnké lenne, az eszközök is, de ez tényleg az övé lenne.
2014. jún. 1. 22:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!