Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Meddig lehet elviselni ezt az...

Meddig lehet elviselni ezt az álszenteskedést?

Figyelt kérdés

Párom családja utál.

Miért? Semmi extra,az itt megszokott dolgok,elvettem tőlük,viszonylag messzire költöztünk,már nincs aki ugráljon nekik,nincs akibe beletörölhetik a kezük.

Viszont havonta meglátogatjuk őket,és ők előveszik a mézesmázos hangot,és ezen a mézesmázos hangon azért szúrkálódnak rendesen,mindig abban a fél percben,amikor párom épp átmegy másik szobába/wc-re.

Mennem muszáj,a lányunk nem tilthatom el a nagyszüleitől,és azt nem engedem,hogy egyedül maradjon velük,képesek lennének neki engem feketiteni.

Párom hisz is nekem meg nem is,ő ebből semmit nem tapasztal,ügyesen csinálják,mindig vigyáznak,párom nehogy halljon bármit.

Évek óta ez megy,mostanra már a látogatás előtt egy héttel gyomoridegem van,szerencsére egyik nap megyünk,másik nap délután jövünk.

Hogy lehet ezt birni?


2014. jún. 6. 20:31
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Mézesmázosan szúrj vissza. De örülök, hogy így szeretnek anyukáék! Nahát ezt a kedves bókot még sose hallottam! Hogy milyen aranyosnak tetszik lenni!

Csak az a lényeg, hogy ne durcás, hanem mézesmázos hangon mondjad, és mosolyogj ahogy bírsz.

2014. jún. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Úgy,hogy magadra szedsz egy kis önbecsülést,és nem veszel fel minden sz@rt,amit mások mondanak.Neked attól nem lesz rosszabb,hogy valaki tesz egy gúnyos megjegyzést.Én ezt a melóban napi szinten elviselem nem egy,hanem négy-öt embertől.
2014. jún. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Itt sem egy ember,hanem anyós és a két lánya.

Vissza szoktam szólni,de lepereg róluk.

Ezen kívül nincs az önbecsülésemmel gond,a hónap többi 28 napján jól érzem magam(kivéve az előtte hét napi pár rece amikor belegondolok,hogy megint menni kell),kiegyensúlyozott és boldog vagyok,de ha oda kell menni,rendesen a hányinger kerülget.

2014. jún. 6. 20:43
 4/9 anonim ***** válasza:
75%
Vedd fel telefonnal, csinálj egy kis gyűjteményt belőle (de vigyázz, te kedves legyél a felvételen!) és mutasd meg.
2014. jún. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%
Sajnos ez nem fog változni és kár visszaszólni nekik, mert így csak jobban érzik magukat, hogy Téged fel tudnak bosszantani. Erre a megoldás az egyik fülem sós a másik paprikás...
2014. jún. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%
Nègyes ez jò ötlet. Szerintem a fèrjednek muszàj elbeszèlgetni az anyjàval
2014. jún. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem is rögzítsd valahogy, amit mondanak. :) 4-es jót mond! :) Utána meg mutasd meg a férjednek. :)

Amúgy meg, pörögjön le rólad, ha beszólnak. Persze, könnyű ezt mondani, de meg lehet azért tanulni! :)

2014. jún. 7. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

" azt nem engedem,hogy egyedül maradjon velük,képesek lennének neki engem feketiteni. "



Csak hagyd nyugodtan velük egyedül. Akár néhány napra is add át.

A gyereknek szüksége van a nagyszülők szeretetére, akármilyenek is a te szempontodból.


Azt tudnod kell, hogy mivel ti nevelitek, a ti értékrendeteket veszi át, s nincs az az Isten, hogy megrendíthetné a nagymama szurkapiszkája a gyereked irántad való szeretetét.


Az én anyósom is ilyen volt, imádta a fiait, és féltékeny volt rám, mint a legtöbb fiús anya.


Amikor a lányom náluk volt, megpróbált engem simfelni, de a lányom, bármennyire is szerette a nagyanyját, nem engedte, hogy engem bántson, megvédett 6 éves korában is, később meg még inkább. :-))


A gyerek nem buta, nem kell neki mindent a szájába rágni, hogy lássa a különbséget.


De a nagyanyó szeretetét nem szabad elvenni tőle.


Te semmiképpen ne legyél féltékeny rá, ne zárd el tőle a gyereket.

2014. jún. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
vedd fel telóval, amikor dumálnak a háta mögött. ennyi. előtte persze mond el a férjednek hogy legközelebb felveszed. vagy abbamarad az egész, vagy lesz bizonyítékod ;)
2014. jún. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!