Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kijelenthetem apámat a lakásbó...

Kijelenthetem apámat a lakásból? Nem bírom már elviselni.

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy apámmal és a 19 éves húgommal élek együtt. A lakás 50-50%-ban az enyém és a testvéremé, apámnak nincsen haszonélvezeti joga.

Én 23 éves vagyok, van egy 2 éves kisfiam is, teljesen tönkreteszik az életem. Apám világéletében egy semmirekellő volt, soha sem dolgozott. Pénzt is örökültünk anyámtól, az én részemet elutalta magának. Elegem van belőle, én elköltözni egyelőre nem tudok és nem is szeretnék, miután fele részben az én lakásom és apám az, akinek semmi köze hozzá.

A kérdésem az az lenne, hogy létezik-e még olyan, hogy kényszerkijelentés és ha igen, kellünk-e mindketten hozzá a húgommal?

Előre is köszi a válaszokat!


2014. jún. 4. 21:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Önkormányzatnál érdeklődd meg.
2014. jún. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Ha neki semmi tulajdonrésze nincs a házból, akkor igen, kijelentheted
2014. jún. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
A kényszer-kijelentés létezik, de csak arra az esetre, ha a kijelentendő személy tartósan nem lakik az adott címen. Ilyenkor az ingatlan tulajdonosa kezdeményezi az okmányirodánál a kijelentést (pontosabban a lakcím fiktívvé tételét). A két közvetlen szomszédnak kell igazolni, hogy nevezett személy valójában nem lakik ott. Arra nem emlékszem, hogy csak a férjemnek kellett aláírni, vagy nekem is. (Közös tulajdonú ingatlanból jelentettük ki az előző tulajt.)
2014. jún. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Kisfiad apukája nem tudná kiköltöztetni? Esetleg jelentsd fel lopásért (a pénzed átutalása miatt) és akkor majd máshol lesz jóideig a lakcíme...
2014. jún. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
52%

3-asnak igaza van( én pontoztam le veletlenül)


De ck tudsz tanukat szerezni, akik igazolják, hogy nem ott lakik.. Aztán lehet azt mondani, hogy rájött a kényszerkijelentésre és azert cirkuszol..


Viszont hanagyon elmergesedne a helyzet, akkoramit tehestsz, hogy eladjátok az ingatlant, és vesztek másikat, tudom, hogy nagy macera, de ha nagyon súlyos a helyzet, akkor megéri, hiszen az új ingatlanba nem jeletitek be,, a regiből pedig az új tulajok megtehetik

2014. jún. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Azért ez kicsit durva, hogy nem tulajdonképp nem tehetek semmit, hogy elmenjen innen, mikor én vagyok a tulajdonos nem ő.

Az eladás jó ötlet lenne, ha érne annyit a lakás, hogy a fele árából vehessek egy másikat. A testvéremmel nem vennénk újból közös ingatlant, vele sem rózsás a helyzet, de ő a testvérem, elviseljük egymást, amíg szükséges. Van még egy lakás, amit öröklünk, egyikünk sem marad fedél nélkül. (nem apánktól öröklünk)

Én apámmal nem akarok együtt élni, elegem van belőle. Nem bírom már az élősködését.

2014. jún. 4. 21:45
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen kell költözni ahhoz, h eladják a házat. Ha megbízható embert találnak akkor fogják azt 1 hét múlva visszaveszik az ingatlant!
2014. jún. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
3-as jól írja.
2014. jún. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ha kiadod a lakásod sem kenyszerjelentheted ki, ha már hagytad bejelentkezni hivatalosan ( APEH-es magyarázta el, aki ezekkel azügyekkelfoglalkozik-már NAV-os)
2014. jún. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
25%

Ha jól értem, ő csak ott lakik, semmi köze a lakáshoz? Mióta lakik veletek?

Egyszerűen nem tudjátok kirakni, hiszen jogilag semmi köze a lakáshoz, nem tulajdonos, nem haszonélvező, a te döntésedtől függ, hogy ott lakhat-e?

2014. jún. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!