Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Lehet egy 14 éves gyermek...

Lehet egy 14 éves gyermek keresztszülő?

Figyelt kérdés
És, ha igen, neki ez okozhat bármiféle problémát? Pl. hogyha barátja lesz, őt ez riaszthatja? A srácot, hogy a barátnője már keresztszülő ilyen fiatalon.

2014. jún. 9. 16:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%
persze, én sokkal kevesebb voltam, az én keresztanyukám is csak 12 éves volt, amikor engem kereszteltek
2014. jún. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
18%

Nem lehet.

Az Egyházi Törvénykönyv szerint (874. kánon) a keresztszülőség feltételei a következők:


"1. §. Ahhoz, hogy valakit a keresztszülôi tisztség vállalására engedjenek, szükséges:


1. hogy maga a keresztelendô vagy ennek szülei, illetve az, aki ôket helyettesíti, vagy ezek hiányában a plébános vagy a szentség kiszolgáltatója jelölje ki, és hogy alkalmas legyes és szándékozzék is ezt a tisztséget viselni;

2. tizenhatodik életévét betöltött személy legyen, hacsak a megyéspüspök más kort nem állapított meg, vagy megfelelô okból a plébános vagy a kiszolgáltató úgy nem látja, hogy kivételt kell tenni;

3. katolikus, megbérmált és a legszentebb oltáriszentséget már magához vett személy legyen, s éljen a hithez és a vállalandó tisztséghez méltó életet;

4. ne kösse semmilyen törvényesen kiszabott vagy kinyilvánított kánoni büntetés;


5. ne legyen a keresztelendô apja vagy anyja.

2014. jún. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%

" 3. katolikus, megbérmált és a legszentebb oltáriszentséget már magához vett személy legyen, s éljen a hithez és a vállalandó tisztséghez méltó életet; "

Az öcsém keresztanyja zsidó.. Erről ennyit :D

2014. jún. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom melyik keresztyén vallási "ágazatról" van szó...

Én református vagyok, és a lányom is az lett. A húgom az egyik keresztanya, a kereszteléskor mindössze 9 éves volt.

Nos hátránya nincs belőle, sőt, büszke volt hogy ő "keresztnővér" ( az anya szó valahogy erős volt neki). Bár a család agalt, de ő a legjobb keresztszülője a lányomnak.

Szívesebben bízom rá, mint a 31 éves bátyámra...

2014. jún. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A fiam még nem volt egészen 14 éves, amikor keresztszülő lett. Katolikusok vagyunk.
2014. jún. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek a válaszokat!
2014. jún. 9. 17:41
 7/13 anonim ***** válasza:

Amint látjuk a példákból, lehet.

És természetesen problémákat is okozhat, ez az egyéntől függ. Érezheti majd úgy, hogy csak egy elvárást teljesített, hogy kelepcébe csalták, hiszen ő maga is csak keveset tudott a világról még 14 éves gyerekként.

A jövendőbeli srácot csak akkor riaszthatja, ha látja, hogy ez a barátnőjének problémát okoz.

2014. jún. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én ha szeretném megkereszteltetni a gyermekem, sosem engedném, hogy egy 14 éves vállalja ezt a tisztséget. Nem képes még éretten döntést hozni erről, azt se tudja, mit vállal.
2014. jún. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"katolikus, megbérmált és a legszentebb oltáriszentséget már magához vett személy legyen, s éljen a hithez és a vállalandó tisztséghez méltó életet"

A testvérem nincs megkeresztelve, mégis lehetett keresztszülő. Biztos vagyok benne, hogy a korhatárral sem foglalkozik a kutya se.

2014. jún. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Pl. hogyha barátja lesz, őt ez riaszthatja?"


Heh??? Miért riasztja el? Nem gyereket vállal az a 14 éves, csak egy hivatalosan sehol sem bejegyzett, szóbeli valamit. Egyébként ennyi idősen szerintem még nem kéne.

2014. jún. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!