Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » A keresztszülőségnél egyfajta...

A keresztszülőségnél egyfajta rokonság jön létre a két család között, mennyire kell ezt komolyan venni?

Figyelt kérdés

A következő a probléma:

egyik tesómat keresztszülőnek kérték fel barátai.

Nekem erről az a véleményem, hogy egy ilyen elköteleződés rokoni kapcsolatokat is jelent, tehát illem azt diktálja, hogy a keresztszülő családja iránt is valamiféle érdeklődést mutatunk nem?

Attól parázok, hogy kihasználják a tesómat.

Ennek a párnak semmi dolgáról nem tudunk, nem is ismerjük őket, pedig nyitottak lennénk rájuk.

De ők semmilyen szinten nem nyitnak felénk.

A tesóm felkért keresztszülő már, ő (!) szervezi a pár esküvőjét is (szervezi a szállást, a dekorációt, a külföldi vendégek utaztatását, az italokat és még ki tudja mit), és a gyerek keresztelőjét is.

Én ezt túlzásnak érzem, hogy ennyire bent van egy dologban, és ez a pár ehhez képest a tesóm családja, tehát miirántunk annyira sem mutat érdeklődést, hogy megismerjenek bennünket.

Olyan visszatetszőnek érzem, hogy ő ilyen mély viszonyba akar velük kerülni, ehhez képest mi sem az esküvőre, sem a keresztelőre nem vagyunk hivatalosak.

Nem várom el persze, de ha én felkérek majd a gyerekem keresztszülőjének valakit, biztos hogy a családja is érdekelni fog, annál az egyszerű oknál fogva, hogy összetartoznak, és neki fontos, tehát nekem is az.

Valahogy nagyon furcsának tartom, hogy ez a pár a tesómra ennyire "rászállt" de a családjára még említés szinten sem kíváncsi.Szeretném megóvni attól, hogy kihasználják.

Szerintetek nem bűzlik itt valami?

Ki mit gondol az írottakról?



2014. máj. 9. 07:01
1 2 3 4 5
 1/41 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy huszonévesek vagyunk és tanulunk illetőleg most végeztünk, tehát nem gyerekes családdal kell számolni, hiszen együtt lakunk mind - ezt azért írom, mert van akinek magas, hogy a család nem csak a kölyköket jelentheti, hanem minden más családot is.
2014. máj. 9. 07:06
 2/41 anonim ***** válasza:
76%
Semm közük a családhoz.
2014. máj. 9. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
81%

szerintem nem bűzlik semmi. A keresztszülőség arról szól hogy adott pár gyermekének a szellemi, erkölcsi nevelésében részt veszel. Ezzel a gyerekhez és max a szüleihez van közöd, akik egy család.


Az hogy a tesód az esküvőjüket és a keresztelőt is szervezi nyilván önszántából teszi. Te nem ismered azt a két embert, nem tudhatod hogy mennyire mély a kapcsolatuk

2014. máj. 9. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem rosszul látod a dolgokat, nincs abban semmi különös, hogy nem érdeklődnek felőletek. Tesóddal jóban vannak, ezért felkérik keresztszülőnek, mert szeretnék, ha a gyerek fontosabb életeseményein jelen lennének a gyerek családjával együtt. És a tőrténet nagyjából ennyi.
2014. máj. 9. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
77%
Neked valami difid lehet,vagy üldözési mánia. A világon semmi közük hozzátok. A tesód barátai, teljesen független ez a családodtól.
2014. máj. 9. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
79%
Mi is barátot kértünk fel keresztszülőnek, de ettől még a húgaival nem tartjuk a kapcsolatot. Ha véletlenül összefutunk, akkor kicsit beszélgetünk, és ennyi. Az esküvőnkön is csak a későbbi keresztszülő-barátunk volt ott, a szülei meg a tesói nem. És hidd el, tök normálisak vagyunk, nem rejtegetünk semmit.
2014. máj. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
71%

Én nem értem a problémádat. Õk barátok. Ebben mi a rossz? Nekem ugyan van olyan barátnõm akivel be vagyunk "épülve" egymás családjába, de ez egyáltalán nem feltétel vagy elvárás. Õt 7 éves korom óta ismerem, ezértvan. Van olyan barátom akinek a családját (értsd szüleit, testvéreit) sosem láttam. Es van akikkel köszönõ, pár mondatos illem beszélgetéses kapcsolatban vagyok. Pedig keresztszülõje vagyunk mi is barátaink kislányának.

Amúgy a szervezésben való besegítéssel sincs gond, hisz barátok

2014. máj. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
7%

Semmiféle rokonség nem jön létre köztük, ezért szokták a keresztszülőket a valódi rokonok közül választani. Ahol nem, ott bizony majdnem mindig kőkemény anyagi érdekek miatt választják a keresztszülőket (pl. gondolj arra, hogy kiket választottak a leendő angol trónörökös keresztszülőinek!)


Joggal parázol: a tesód már most olyan FÖLÖSLEGES és számára egyáltalán nem kötelező (még csak nem is illő) költségekbe veri magát, amelyek arra utalnak, hogy masszívan ki akarják használni és ezt ő valamiféle lelki madzag és ok kapcsán nemcsak hogy hagyja, de jól is esik neki. Gondolom, valamiféle pótcsaládot lát bennük, ha az eredeti családja nem volt túl jó, vagy ezzel érzi magát végre valahol fontosnak.

2014. máj. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
83%

"Ki mit gondol az írottakról?"

Jó nagy hülyeség. Miért kéne veletek jópofizni, mert a felnőtt testvéreddel jóba vannak? Nincs közötök egymáshoz és rokonok sem lesztek. Sok Keresztapát néztél talán?

2014. máj. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
83%
Nem jön létre semmiféle rokonság, szálljatok már le róluk, miért akartok mindenféleképpen rájuk tapadni?
2014. máj. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!