Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Egy 13 éves gyerek mi jogon...

Egy 13 éves gyerek mi jogon szól be? Mit képzel magáról?

Figyelt kérdés

Baráti körömben van egy lány, aki állást keres.

Mesélte, hogy egyik nap a testvére kislánya beszólt neki, hogy miért nem megy már el dolgozni.

Párszor találkoztam már a kislánnyal, alapjáraton nincs gond vele, de nagyon el van kapatva - pl. csak márkás és méregdrága cuccokat hajlandó hordani, kétszázezres bringát sírt ki az anyjától, stb.


A történethez hozzátartozik, hogy a testvérnek van egy vállalkozása, amiben négy évig dolgozott a húga (azaz a barátnőm), de a "kedves" üzlettárs kimarta onnan a lányt. Hol az egész napos munkáját tette tönkre pár kattintással, hol a levelezésbe kavart bele, meg hasonlók. Egyébként nagyon sunyi, többször megcsinálta, hogy a cég társkártyájával több pénzt vett le, amivel persze nem tudott elszámolni, de kifogás mindig volt a miértre.


Most alkalmi munkái vannak barátnőmnek, amiért kap némi pénzt, de tényleg jobb lenne valami állandó. Nem válogat, jelentkezett gyárba, pénztárosnak az Auchanba, ügyfélszolisnak a Vodához... Nagyon sok helyre. Borsodiak vagyunk, szóval nem könnyű.



Válaszokat köszi!



2014. júl. 23. 13:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%
Én azt nem tudom, milyen felnőtt az, aki megsértődik egy kisgyerek beszólásán, komolyan veszi azt, és foglalkozik vele??
2014. júl. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%
Mi a fenének foglakozik az unokahúgával?
2014. júl. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Inkább engem zavar, mint őt. Nem is zavar, inkább megdöbbent. Barátnőm már megszokta, hogy ilyen a gyerek.


Én is voltam ennyi idős kb. 12 éve, de eszembe sem jutott volna, hogy beszóljak bárkinek, főleg ilyet!

2014. júl. 23. 13:31
 4/12 anonim ***** válasza:
85%
Elkényeztetett kis p*csa. Nincs megnevelve, el van eresztve, csak mert ő most kamaszodik.
2014. júl. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kislány ezt hallja otthon, mert egy gyerek magától nem talál ki ilyeneket, még ha 13 éves, akkor sem.
2014. júl. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek azt mondja, amit otthon hall.
2014. júl. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
hmm... tudod, ezt nevezik emberi tulajdonságnak. Nehéz ezt megváltoztatni. És igaza van az előzőknek, hogy amit hall, azt mondja.
2014. júl. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%
Ilyenkor mar helyre kell tenni oket. Azt hiszik, hogy mindent lehet. En beszoltam volna a kiscsajnak tuti.
2014. júl. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Valőszínűleg ezt hallja otthon, csak úgy egy 13 éves "gyereket" nem fog zavarni, ha akármelyik rokona nem dolgozik
2014. júl. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
a gyerek nyilván a környezetét utánoza, nem rá kell haragudni sőt talán egyáltalán nem kell besértődni ha tényleg régóta keres munkát, nem mindegy hogy 1 felnött embert el kell e tartani
2014. júl. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!