Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Azok az anyukák akik egész...

Azok az anyukák akik egész nap kettesben vannak a gyerekükkel és a gyerek nagyon anyafüggő, hogy "rázza" le magáról?

Figyelt kérdés

A kérdés meglehetősen durva, de muszáj így fogalmazni. Lányom sehogy sem akar egyedül maradni. Folyton zaklat, játsszál, én is főzök, segítek neked stb. szövegekkel jön. Naponta egy órát mindenképp játszok vele, munka után is de utána már idegesít, hogy nem tudok megpihenni, hogy egy mondatot nem bírok végig mondani, hogy nincs olyan helyzet, hogy feltöltődjek. Apuka nem segít, mert a leány annyira anyás, hogy ha az apjának azt mondja anyuval akar csinálni valamit akkor átpasszolja nekem. Ő nem képes arra, hogy észrevegye, hogy ettől ingerült leszek és agresszívé válok a gyerekkel szemben és leüvöltöm a fejét.

Ki miként oldaná meg a problémát?


2011. jan. 15. 18:54
 1/8 anonim ***** válasza:
40%

Azért ilyen,mert erre szoktattad rá. Nem írod,hogy milyen idős a lányod. Hagyd egyedül játszani,akkor is ha hisztizik. Ha rájön,hogy ezzel nem éri el,hogy mindig mellette légy,akkor leszokik az állandó "csak anyával" dologról.

Az nem segít,ha leordítod a fejét., Következetesnek kell lenned vele.

2011. jan. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

a kislanyodnak csak te vagy,te jelented neki a biztonsagot,csak melletted erzi jol magat.Nem kell ot lerazni,inkabb a parodban keresd a hibat.Vigye ki setalni ,talaljon ki neki programokat amikozben te egy kicsit feltoltodhetsz.

Nem a gyerek a hibas,hanem a parod.

2011. jan. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyedüli gyerek voltam, anyuval ketten, tudom, milyen a helyzete.

A második válaszolóval értek egyet!

2011. jan. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A "férfiak" nem vesznek észre maguktól semmit,de ha észre is veszik nem érdekli őket! Mondd egyenesen a képébe hogy miben mennyit segíthetne többet és képzelje magát a helyedbe. Szükséged van magányra ahhoz hogy feltöltődve újra türelmes lehess a kislányoddal. Egyébként mennyi idős? Mert nem lesz örökké ilyen,de most rád van szüksége,ilyen korszakban van. Ezt próbáld szem előtt tartani és hogy a gyereked nem az ellenséged!
2011. jan. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Valahol én is ilyen helyzetben vagyok. Néha már az is felüdülés (tudom, ez durván hanzik), hogy levihetem a szemetet, vagy beszélhetek a szomszéddal, míg apával elvan, vagy ha alszik. Nagyon anyás most a kisfiam, mindenhova követ, wc-re, főzni, berakni a mosnivalót, teregetni, stb. Igazából velem van egész nap, egy megváltás, ha a mama bejön vagy apa épp nem dolgozik. (de még ilyenkor is engem keres...) Ez most egy ilyen időszaka, szeparációs szorongásra gondoltam. Viszont mindenképp KELL időt szakítani a kikapcsolódásra, feltöltődésre, még ha az csak napi fél óra is. Próbáld meg elvinni programokra, babaklubba vagy hasonlóra, ha lehetőséged van rá, ahol több kisgyerek is együtt van - talán kicsit "leválik" akkor rólad, Te meg beszélgethetsz anyukákkal.
2011. jan. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is egyedül vagyok a lányommal egész nap,apa sokat dolgozik.Nekem soha nem volt nyűg..Én bevonom mindenbe.Segít ha főzök,segít ha takarítok,segít ha vasalok.Igaz ő sem érti meg hogy most anya nem tud menni mert pl..nyakig tésztás kezem a pogácsától...vagy mittomén mi...de hagyom kicsit hisztizni.Nem figyelsz rá hidd el abba hagyja.Igaz nem tudom mennyi idő a lányod,az enyém 2éves.Mi pl.sokat színezünk,rajzolunk,gyurmázunk.Le szoktam én is feküdni a tv elé,ő addig főz nekem,odahozza én megeszem..Másképp én sem tudok feltöltődni,de az van...örülj neki hogy ennyire szeret...
2011. jan. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

2 éves és 8 hónaposak múltunk. Bölcsisek vagyunk már mondták lehet hogy a korai leválás miatt ilyen. Amúgy szoktam hagyni hisztizni, de inkább magyarázok mert az szelídebb, de 24 órába folyamatosan beszélni neki az már rémálom. Amúgy meg igen bika a gyerek horoszkópilag is. És hisztiben is nagyon kitartó. Ő nem duzzog hanem szó szerint képes vagy fél órát egy huzamba bőgni, vagy két másodpercig nyivákol és abbahagyja, de akkor is folytatja a meg nem engedett tevékenységet.


Amúgy imádom a lányom, mert irtó kedves és figyelmes. Sőt még örülhetek is hogy annak ellenére hogy dac korban van, nem ellenkezős annyira. Ő nem rossz csak gyerek, de nehéz neki megmagyarázni, hogy anya kripli már vele foglalkozni időnként. Vidám és öröké mosolygós lányom van szóval vele nincs gond hogy nem kap figyelmet.

2011. jan. 15. 21:28
 8/8 anonim ***** válasza:

Én egyedül vállaltam a kicsit, úgyhogy senkinek nem passzolhattam át sosem. Olyan két és fél éves volt, amikor először egy fél órára egy másik anyukára rábíztam...


Már teljesen ki voltam purcanva, magam üvöltöttem sokszor. Nekem a net segített ilyenkor. Egész éjszakákat lógtam a neten és csak fórumoztam és chat-eltem....egyszerűen muszály volt gyerek nélkül is létezni...


Most négy éves és az óvodában megtanult egyedül játszani. Na meg már nagyfiú, már igényli is az egyedüllétet.


Kitartás! Idővel könnyebb lesz!

2011. jan. 17. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!