Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Miért viselkedik így a lányomm...

Miért viselkedik így a lányommal a keresztapja?

Figyelt kérdés
A lányom keresztapja egyszerűen nem foglalkozik a keresztgyerekével.Idén volt szalagavatója, amire nem jött el, mert dolgoznia kellett. Másnap adott neki egy tábla csokit kárpótlásul vagy nem tudom miért. Pár hónappal később volt a ballagása, amit szintén kihagyott a munkájára hivatkozva. Utólag nemhogy csokrot vagy ajándékot nem kapott, de egy puszit vagy egy szál virágot sem. Ez nagyon rosszul esett a lányomnak. Ezután következett az érettségije. Azon a héten még csak fel sem hívta, hogy tartsa benne a lelket vagy valami. Utólag sem kapott se egy jó szót se gratulációt. Tegnap volt a születésnapja, amit egy sms-el rendezett le. A lányom ezen már sírva fakadt és azt hiszi, hogy ő tehet az egészről, ami nem igaz. Az elmúlt években jó kapcsolatot ápoltak, programokra is elvitte időnként. Közel is lakunk egymásoz, ezért gyakran összefutunk. Amikor a lányom megszületett a férjemmel együtt kértük fel a keresztszülőségre, mivel a férjem testvére. Felvilágosítottuk, hogy ez az egész mivel jár. Pl. szeretnie és törődnie kell vele, érzelmileg és ha úgy hozza a sors anyagilag is támogatnia kell, ha pedig velünk valami történik, akkor rá hárul a felnevelése. Ő erre akkor habozás nélkül igent mondott. A férjem 2 évvel a lányom születése után meghalt. Idáig normálisan teljesítette a keresztszülőséggel járó kötelességeit, de most egyszerűen tojik rá, pedig semmi rendhagyó dolog nem történt sem az ő életében sem a miénkben. Egyébként ő is családos ember van 3 gyereke és nekik is vannak keresztszülei, köztük én is. Én mindig igyekeztem teljesen megfelelni ennek, rengeteget törődöm a keresztfiammal, ezért sem értem ezt az egészet. Főleg, hogy a lányomnak nincsen apja, sem pedig egy apakép akire felnézhetne, ezért pláne szüksége lenne a keresztapja támogatására. Ti ezt a problémát hogy oldanátok meg? Vitát, veszekedést nem szeretnék, mivel nem akarom elveszteni a keresztfiamat. Ő nem tehet arról, hogy egy ilyen idióta apja van. Kérlek adjatok valamilyen tanácsot! Már az is megfordult a fejemben, hogy a kezébe nyomok pár ezer forintot, hogy vegyen a lányomnak egy csokor virágot meg egy tábla csokit a születésnapjára, csak hogy a lányom ne kegyen ez miatt elkenődve...

2014. júl. 25. 23:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
83%
Az én kereszt szüleim se jöttek a ballagásomra se semmire, de nem is érdekelnek 1 évben ha egyszer látom az is elég. megutáltatják magukat aztán a gyerektől meg el kellene várni hogy ennek ellenére szeresse... hát én ki nem állhatom.
2014. júl. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
87%
Nem gondolod, hogy ezek a valójában formális kapcsolatok erősen meglazulnak idővel ? Ez a ...szeretnie és törődnie kell vele, érzelmileg és ha úgy hozza a sors anyagilag is támogatnia kell, ha pedig velünk valami történik, akkor rá hárul a felnevelése... dolog valójában nem hordoz semmi szoros kötelezettséget, jogi tartalma pedig nulla. Legfeljebb érzelmi tartalma lehet, de egy alkalmankénti találkozás és együttlét mégsem olyan, mint amikor nap mint nap legalább pár órát együtt vannak, együtt élnek az érintettek. Vegyétek úgy, hogy az ő részéről egyszerűen ellaposodott, kifújt a dolog. Nem éltek együtt, nyilván nem szokta egyeztetni veled, hogy ilyen irányban menjen a keresztlánya élete, hiszen mégsem az apja és nem is a te házastársad, tehát ilyen értelemben a keresztlánya mégsem az ő gyereke, nem az ő szava a mérvadó. Most veled vesszen össze, ha esetleg más nézeten lennétek bizonyos kérdésekben ?
2014. júl. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Utolsó! Itt a neveléséről szó sincs, arra itt vagyok én. Oké, hogy jogilag nincsenek kötelezettségei, de akkor mégis minek vállalta el ezt az egészet?! Ellaposodott a kapcsolatuk? Ilyenen nincsen. A lányom nem egy rongy, amit ha megun az ember kidob. Ez azért ennél több. Főleg, hogy a nagybátyja is egyben.
2014. júl. 25. 23:32
 4/21 anonim ***** válasza:
92%
Minek vállalta az egészet? Mert nem akart megbántani es visszautasítani a felkérést. Értesd meg a lanyoddal, hogy az emberek változnak.
2014. júl. 26. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
93%
Ok, hogy elmehetett volna, de te is kicsit túlértékeled a felelősségét.Sajnálom, hogy meghalt az apukája, de egy 3 gyerekes apától nem várhatod el, hogy pótolja, ő legyen az apaképe a lányodnak. Sokáig, mint írtad foglalkozott vele, ez dicséretes. Épp ezért durva, hogy leidiótázod. A lányod pedig már nagylány, elmagyarázhatod neki, hogy már lazulnak a kapcsolatok. Amúgy pedig ez az anyagi rész nekem elég negatív, ha úgy hozza a sors anyagilag támogatni, azért ilyet nem várhatsz el, ez nem a kersztszülőség része.
2014. júl. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Úgy látszik nem volt teljesen egyértelmű, hogy Olyanok válaszát vártam, akik tudják mi az a keresztszülőseg, az ő gyerekeik is meg vannak keresztelve, esetleg ők is azok. Így ne válaszoljatok, tök fölösleges úgy tanácsot osztogatni, hogy érezhetően azt se tudjátok, hogy miről van szó. A keresztgyerekem ballagását kihagyni, óriási nagy bunkóság. Nem azt mondom, hogy vegyen neki toronyórát lánccal, de az Igenis elvárható, hogy megjelenjen és hozzon magával egy szál virágot. De lehet hogy igazatok van, ebben az erkölcstelen világban, nulla értékrenddel rendelkező emberektől ez túl nagy elvárás.
2014. júl. 26. 10:40
 7/21 anonim ***** válasza:
90%
Már bocs, de te írtad, hogy anyagilag is támogassa, ha rászorul. A másik, 18 évig mellette állt, inkább hálás lennél, minthogy most idiótázod . Írtad, hogy a munkája miatt nem tudott ott lenni, fogadd el és kész. Ő nem a lányod apja, hanem a keresztapja, aki igen, anno vállalta ezt, de akkor se lehet valakit ennyire számon kérni.
2014. júl. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
91%
0 értékrenddel? Már bocs, de neked milyen értékrended lehet, hogy 18 évnyi támogatás után léeidiótázod azt az embert, aki mellettetek állt idáig? Ha nem úgy ugrik, ahogy te elvárod, akkor már húzza is le magát?
2014. júl. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Anyagilag csak akkor vártam volna el, ha meghalok és ő még kiskorú. Tehát ne kerüljön árvaházba. De egyébként mindegy is. Legyen Nektek igazatok, ezzel a tudattal pedig legyen szép napotok!
2014. júl. 26. 11:43
 10/21 anonim ***** válasza:
90%

De azt, hogy őt akartad volna gyámnak, nem ígéretre megy. Nekem anyukám régen beteg volt, írt ügyvéddel papírt, hogy megnevezze, kit akar gyámnak a gyerekeinek, ha baja esik.


Az a baj, hogy te túlértékeled az egész keresztapaságot, és a lányodnak is ezt nyomod, ezért érzi rosszul magát.

(Én is meg vagyok keresztelve.)

2014. júl. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!