Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy kezeljunk egy tizeves...

Hogy kezeljunk egy tizeves lanyt aki felnott modjara viselkedik es nagyon szemtelen?

Figyelt kérdés
Nos en kikoltoztem tesomekhoz irbe 3honapja.Ok 3eve elnekitt.Vanegy tizeves keresztlanyom,aki anno szereny kedvesvolt.Most egyfolytaba beszologat eleg feltunoen es bunkonis viselkedik.Hiaba szolnak ra vagybarmi,ha nemszolok hozza is sookszor o keresi h beszologat.Ha visszaszolsz kirohogesannaljobban..mar nemtudom hogykezelni,a masik2gyerek is hasonlo de ok meg elmennek.Viszont ez mar kisse nem eszrevehetetlen amiket csinal.Az itteni gyerekekis ilyenek 5evesenmar neked mennek stb..meg míndent megakarnak kapni.Eleg rossz pl ez..de mitcsinaljak mar ezzel a lannyal ha nelkisehog sejo?Es masokelott is leegett neha.Hiabah nemtorodomvelevkinevetem,akkoris olyanokat szol hogy eleg durva..
2014. ápr. 9. 09:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Te amúgy ismered a szóköz billentyűt?Retek idegesítő így olvasni a dolgokat...Amúgy nem neked kell őt megnevelni,hanem a tesódéknak.
2014. ápr. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy te magad mennyi idős lehetsz (sajnos az írásod alapján inkább általános iskola alsó tagozatosnak gondolnálak- ne fogd rá a billentyűzetre-, de akkor nem utaznál egyedül).


Azt gondolom, hogy a gyerekek nevelése a szüleik feladata- te ha jól értem vendég vagy ebben a háztartásban.


Kultúrált, normális hangnemben, négyszemközt (nem a gyerekek előtt szitkozódva) jelezheted a problémádat a szüleiknek (testvérednek és az ő férjének/feleségének)- de az nagyon nem venné ki jól magát, hogy 3 hónap együttélés után te rendezkedsz ott a háztartásban.


Attól, hogy egy 10 éves kislány szemtelen és szófogadtalan vagy felnőttesen viselkedik, még nem kell felnőttként kezelni, mert NEM az. Ha kineveted, persze, hogy dacból méginkább csinálja, ez nem vall egy felnőtt viselkedési formára részedről sem.


Meghallgatnám azért én a másik oldalt is- lehetséges, hogy a gyerekeket az zavarja, hogy odaköltöztél és nem tudnak veled mit kezdeni? Hogy te nem vagy a szülő, mégis dirigálni akarsz nekik?


Ha felnőtt vagy, akkor gondolom megvan a magadhoz való eszed és nem egy 10 éves kislány fog "leégetni", meg "beszólogatni"- és hidd el, hogy ha a kitartásod nem csak 10 percig tartana, hanem következetesen tudnád képviselni azt, hogy nem érdekelnek az ilyen megnyilvánulások és nem látják rajtad a gyerekek, hogy ezzel téged tudnak bántani, idegesíteni stb.- akkor egy idő múlva már nem próbálkoznának, mert minden csaod 3 napig tart- ez is csak addig izgalmas, ameddig azon tudnak szórakozni, hogy te hogy reagálod le a csínyeiket, beszólásaikat.

Gondolom azt sem túl elegánsan, higgadtan teszed- így én inkább ebbe az irányba fejlődnék.


Minden jót

2014. ápr. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Kimentél a nyakukon élni. Neked kell elfogadnod az ö szabályaikat, nem forditva! Ha nem tetszik neked, köszönd meg tisztelettel az eddigi vendéglátásukat!
2014. ápr. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

KEZELJÜNK????

Sehogy.

Neked semmit nem kell kezelni, mert nem a te dolgod.

2014. ápr. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Bocsanat de azert jottem ki mert tesom mondta h segit ittkinnt elni es lassan mar kulonmegyek..de mar beszelgettem a szulokkel de velukis kutyaulbannik a lany,kivetel ha kell neki valami.Szoval beszelgettem en marnem1x ezzel a lannyal de csak ideig oraig normalis. valoszinu lelkioka is vanh ilyen mert o a kozepso es kisse elhanyagoltak anno..en szinte veluk vegigveluk voltam mig kinem jottek mert regen masok voltak es ellehetett veluk lenni. modt mindent megkapnak nyugofdtan beszolnak batrkinek
2014. ápr. 9. 10:33
 6/6 A kérdező kommentje:
sajna tabrol irok ugyhogy elnezest a hibakert de ilyenrol nemigen szoktam irn!!!Mellesleg ovibais dolgoztam,meg mas gyerekeivel is tudok banni. Tesom gyerekeivel is tudtam hisz szuletesuk ota dajkaltam oket. de az itteni legkor h mindent megkapnak es a tobbigyerek iskutyanak nezi a felnotett sot nekimennek,mert itt megcsak seggen se utheted mertbevisznek erte,ugyanis ez gyerekvedo orszag. a lenyeg van kitol tanulniuk ezeket. igymeg nehez kezelni. a szulokel se szepen beszelnek..ok meg valahogy nemmindig torodnek ezzel..
2014. ápr. 9. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!