Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Ha valaki meg van keresztelked...

Ha valaki meg van keresztelkedve, de fel akarja bontani azt, és egy új keresztszülőt választani, az lehetséges?

Figyelt kérdés
Úgy kereszteltek meg, hogy édesanyám nem is tudott az egészről. Csecsemő voltam, nem tehettem semmit. Nagyon rossz a kapcsolatom a keresztapámmal, sose törődött velem. Találtam egy olyan embert, aki alkalmas lenne erre, és ő el is vállalta ezt. Ő is keresztény. Lehetséges valahogy eltüntetni annak a nyomait, hogy nekem volt valaha első keresztapám, és a második kereszteljen meg, és ő legyen feljegyezve? Kérlek segítsetek!!!

2014. aug. 14. 03:35
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Mivel a keresztelést anyakönyvbe vezetik, ezért nyilván onnan ezt kitörölni nem lehet, tehát ilyen értelemben a keresztapa "nyomait" eltüntetni nem lehet. Nem írtad, hogy melyik felekezetről van szó, de ha katolikus, és fogsz bérmálkozni, akkor a bérmaszülőt már te magad választod.
2014. aug. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
46%
Nem lehet felbontani bár ha ezt sem tudod akkor ugysem vagy nagyon vallásos akkor meg nem mindegy?
2014. aug. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Én titokban, a szüleim tudta nélkül lettem megkeresztelve. 55 éves vagyok, de azt sem tudom, kik (voltak) a keresztszüleim. Nem létszükséglet ezek szerint...
2014. aug. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Lehet nem létszükséglet, de nekem fontos lenne ez a dolog. Köszönöm a válaszokat.
2014. aug. 23. 01:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!