Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Szerintetek mennyire lehet...

Szerintetek mennyire lehet erős, egy keresztszülők és keresztfiuk közötti kapcsolat?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretjük egymást...sajnos nagyon messze laknak, én kecskeméti vagyok, ők pedig Pécsen élnek. Ritkán találkozunk évente kétszer-háromszor, ezeknek a találkozásoknak a vége, mindig sírással záródik. Telefonon nem sokat beszélünk, ők is eléggé elfoglaltak és én is, van náluk 2 pici gyerek is. Nagyon fáj ez az egész, hihetetlenül rossz érzés. Nekem ők is a családhoz tartoznak...nagyon is... egyébként keresztanyám a másodunokatestvérem is. Vkinek vmi hasonló tapasztalat, nektek milyen a viszonyotok a keresztszüleitekkel, szerintetek mi lenne az ő feladatuk valójában ( a keresztény dolgokat leszámítva, nem vagyunk hívők). 16/F
2014. aug. 18. 18:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Hat a keresztszulonek a kereszteny hire valo neveles lenne a feladata. A divatbol valo kereszteles ertelmetlen. Semmi mas feladatuk nincs es azt se ertem, hogy olyan emberrel, akivel szinte alig van kapcsolatod, hogyan lehet szoros a kapcsolat.
2014. aug. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Az én keresztszüleim számomra igazi csalódások. :( a szüleim és a keresztszüleim is lelkészek, tehát nekünk a vallási, hitbeli alap is megvolt, a kötelességeik is megvoltak. egy ideig tartottuk a kapcsolatot, mivel a szüleim legjobb barátai voltak. Mentünk hozzájuk, jöttek hozzánk. küldtünk karácsonyi ajándékot, meg ilyenek. sosem voltunk nagyon szoros kapcsolatban, de szerettem őket. Aztán 9-10 éves korom körül teljesen elfelejtettek. fel sem hívnak, meg sem látogatnak még szülinapomon sem. :( A szüleimmel sem beszélnek, csak akkor, amikor összefutnak, beszélnek pár szót. Most már ott tartunk, hogy a keresztszüleim fiával egy iskolába járunk, és pár hónapja megkérdezte, hogy ismerjük-e egymást. na ez nálam kiverte a biztosítékot. de azért még reménykedek, hogy egyszer csak újra érdekelni fogom őket
2014. aug. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Én a keresztszüleimet alig látom, pedig egy faluban élünk. A keresztanyám a falu másik végén, a keresztapám pedig a kertünk alatt, mégsem láttam őket legalább 8 évig, a keresztanyám jött el egyedül a konfirmálásomra is, meg az általános iskolából való ballagásomra, a keresztapám pedig kiment Londonba dolgozni, és ott volt, aztán persze hogy rá 1 hétre jött haza. Meg folyton csak ígérget, hogy én is kimehetek hozzá 1-2 hétre, 2011 óta ígéri, most 14-et írunk. Ha itthon is van, a haverjaival tölti az időt, engem meg konkrétan le se sz.r...szóval én nem kötődöm nagyon hozzájuk, még ha szeretnék is és teszek is lépéseket sajnos nem viszonozzák...17/L
2014. aug. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

16/L

2es voltam

2014. aug. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

En kulfoldon elek tehat ritkan talizunk keresztlanyom magyar.o el most 4 eves ,amiklr szuletett szinte en vettem meg neki mindent.. ruhatol a tisztalkpdas szerig mindent..babakocsi ... ringato stb... nevnap szulunap mikulas...unnepek...gyereknap... ajandekot kuldok ...ha olyan pl mint a bicikli mert arra vagyot:) az arat lekuldtem es meglett vėve neki...ugyanis neten kerestem 1 uzletet ami kozel van hozzajuk elmentek es megvetek...de a kislany tudja hogy ezt keri vete neked el van neki mondva!!!ha viszont haza utaztam pl 3 honapra... akkor jott velem a nagymamanal 3 honapig velem volt...es nem sir nem koveyeli anyukajat jol erzi magat velem es tudja ismer hogy ki vagyok...el mondtam neki hogy en nem itt elek stb.. es felfogta:)igy ha meglat 1 repugepet integet neki szia keri gyere haza :)jovo juniusba viszont haza megyek erte mert megbeszeltuk hogy jon ide ki hozzam 3 honapra!!

Aprilisban szuletik a hugom gyereke.. kisfiu lesz:) es neki mar alapbol meg van mindene.... igy azt mondtam 1 szobat berendezek gyerekszobanak!!o ugyanazt megfogja kapni mint a keresztlanyom!!!

Ha ne adj isten a szulol ...(elhalaloznanak.)akkor termeszetesen fel nevelnem oket.!!!iskola kezdesben is mellete leszek akat egy kirandulad stb....

2014. aug. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!