Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan alakult a gyermeked és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan alakult a gyermeked és az apja közötti kapcsolat, ha a gyerek picike korában váltatok el? (Gondolok itt pár hónapos korra)

Figyelt kérdés
2012. ápr. 10. 22:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a gyerek vagyok, vagyis azóta már felnőttem, de nekem is elváltak a szüleim, amikor még pici voltam. Az én édesapám ivott, tehát nehéz helyzetben voltunk. Én nem emlékszem azokra az időkre, de azóta sincs vele olyan kapcsolatom, mint amilyennek egy apa-lánya között kellene lenni. Tartjuk mái napig a kapcsolatot, de mivel az én édesapámra az édesanyja rá is telepedett, egy nagy gyerek lett belőle. Én hosszú éveken át próbáltam vele egy igazi apa-gyerek kapcsolatot kialakítani, de mindig falba ütköztem, rengetegszer csalódtam benne. Ezért hát egyszer eltört bennem valami, és azóta sem úgy viszonyulok és vágyom már rá, mint korábban. Elegem lett, hogy annak ellenére, hogy ő volt a szülő, mindig én próbáltam közelíteni felé, és most hogy már megvan a saját életem, bár még anyuval és a férjével lakom, aki bár nem a biológiai szülőm, de ő nevelt fel, és soha nem éreztette velem, hogy nem az övé vagyok, ezért örökké, míg élek hálás leszek neki.


Én így állok az édesapámmal...


21L

2012. ápr. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Kétéves korában váltunk,azonnal lett új kapcsolatom, a tesó már fél éves.

A fiam 4éves, imád az apjával lenni,de kevesli a hétvégéket,így igyekszem minden hosszú hétvégét,ünnepet is apásra szervezni.Amúgy mindenki elégedett,nincs utálkozás.A fiam viszont nem nagyon érti a rendes családmodellt,neki ez a normális,nem emlékszik a régi életünkre.

2012. ápr. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A lányom két hónapos volt, amikor az apukával szétmentünk. (nem volt más megoldás) Az ő kapcsolatuk kifejezetten idilli, imádják egymást, amikor csak tehette jött látogatni, azóta eltelt majdnem 9 év, jó messzire elköltöztünk nemrég, de ahogy tud jön érte, a kapcsolatuk ugyanolyan jó maradt. És a férjemet is imádja a lányom, mostmár két apuja van ennyi a különbség.

Szerintem tök mindegy, hogy vele él vagy külön, az én apám velünk lakott de velem sosem törődött, nem volt hozzám türelme, ezért anyás lettem inkább. Úgyhogy olyan lesz a kapcsolat amilyenné alakítják, ez kizárólag a szülőn múlik. És persze én sosem uszítottam az exem ellen a gyereket, lehet hogy ez is közrejátszott.

2012. ápr. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Írjon még aki érintett:)

2012. ápr. 11. 09:38
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én páromnak vagyok az élettársa. Igaz párom és volt felesége között nem pár hónapos baba krban szakad meg a kapcsolt. Gyerekek 5 és 7 évesek voltak mikor külön költöztek. Sajnos nagyon nagyon csúnya válóper közeledett, 4 évig tartott a válóper. A vége az lett, hogy az édesanyuka mindent megpróbált, hogy eltávolítsa az édesapát az útból. Csak, hogy ez visszafelé sült el, hisz gyermekek imádták/imádják az apjukat, így a bíróság nekünk ítélte a lurkókat. Ez egy más fajta oldal, de nálunk ez történt.


Tehát kérdésedre válaszolva, nagyon rosszul alakult a viszony, aminek az lett az eredménye, hogy mi neveljük a gyermekeket. Örömmel olvasom azt a 2 anyukát, aki válaszolta, hogy nem nehezítette meg az apuka életét. Jó, hogy van még ilyen, de talán ez a ritkább. Hajrá mindnekinek! :)

2012. ápr. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
7hónapos volt mikor váltunk,most lassan 3éves lessz,de nem látta azóta az apja.ebben az a vicc,hogy nem messze lakik tőlünk,találkozunk néha a boltba,de ő inkább elfordítja a fejét,egy barom igen.megmondtam neki váláskor hogy vagy látogatja a gyerkőcöt de akkor rendszeresen,vagy ne is jöjjön,mert nem hiányzik az hogy majd évente vagy ritkábban látogassa,a gyerek nem játék!vannak apukák akik soha nem lesznek igazán apukák...
2012. ápr. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Snapette ***** válasza:
Kilenc hónapos volt, mikor váltunk, és bár nem sok idő telt el azóta, mert most egyéves a lányom, de azóta se jött, egyszer nem nézte meg azóta, pedig nem lakik messze, és semmi sem akadályozza benne. Egyetértek előzővel, nem tesz jót a gyereknek, hogy évente egyszer jöjjön el hozzá egy "apuci" akiről azt sem tudja, ki az, úgyhogy ha kétéves koráig így marad, és nem jön láthatáskor, akkor beadom a gyámügyre a papírt, hogy ne legyen láthatása. Majdmég kitalálja hat év múlva, hogy elvinné a gyereket valahova...
2012. ápr. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!