Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van jövője egy kapcsolatnak,...

Van jövője egy kapcsolatnak, ha nem működik kellőképp a felek közötti kommunikáció?!

Figyelt kérdés

Minden tökéletes, de nem tudunk mélyen, órákon át beszélgetni. Amit én igényelnék, de beletörődtem hogy párom nem ilyen típus. De valahogy időröl-időre előtör belőlem egy érzés, hogy mi értelme egy kapcsolatnak, ha nem működik a kommunikáció!?

Néha azt érzem idegesítem párom, hogy eröltetetem a dolgot. Egyre inkább bezárkózik és még a véleményét se mondja el. De mégis barátaival látszólag nagyon jól elbeszéget és igényli is ugy látom.

Lehet, hogy csak velem nem tud beszélgetni? Lehet nincs is jövője a kapcsolatunknak, csak nem akarjuk észrevenni?


2012. febr. 12. 22:13
 1/9 anonim ***** válasza:

mióta vagytok együtt?nem mindegy.

amúgy lehet hogy alapjáraton ilyen és ha nem régóta vagytok együtt akkor ez még változhat.

de mi az hogy nem túl mélyek?nem tudjátok megbeszélni a dolgokat vagy még is mit értesz ez alatt?vagy elzárkózik a beszélgetéstől vagy mi?

2012. febr. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1 éve vagyunk együtt.

Ugy értettem, hogy nem tul mélyek, hogy nem mondja el a problémáit, nem mondja el ha valami baja van, ha öröm éri. Ugy kell kihuzni belőle. Ha én csak ugy elmesélném neki a napomat ugy érzem nem érdekli és hamar megunja. Nem tudunk csak ugy beszélgetni órákon át, mert neki nincs igénye erre. Vagy lehet csak velem nincs.

2012. febr. 12. 22:19
 3/9 anonim ***** válasza:
hát elég érdekes.én igazat adok neked,mert egy jó kapcsolatban ha nem is minden nap,de azért jól esik egy jót beszélgetni és elmondani az örömet,bánatot a párjának.én férfi vagyok de ha nem is mindent,de elszoktam mondani ha valami jó vagy rossz dolog ért és azért szoktam élmény beszámolót tartani.
2012. febr. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az én férjem is ilyen, de viszont, ha másokkal van, be nem áll a szája, ja és hülyeségekrõl. Tehát szeret beszélgetni, csak nem velem. Sokszor úgy teszek, hogy én sem figyelek rá, ha közölni valója van, akkor bizony megsértõdik és addig mondja,amig nem koncentrálok rá.
2012. febr. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
még annyi hogy ez nálunk oda vissza működik,egy jó kapcsolathoz elengedhetetlen a kommunikáció szerintem.hogy van e jövője?mindennek lehet jövője csak kérdés hogy neked ez mennyire fog így megfelelni,mert felszínes beszélgetésen kivül nem árt azért néha a mélyebb beszélgetés..
2012. febr. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Lehet azért zárkózik be, mert nyüstölöd azzal, hogy beszélgetni akarsz. Vedd egy picit lazábban a dolgot. Ha mondanivalója van, akkor úgyis fogja mondani. Lehet az is, hogy nincs miről beszélgetnetek. Én férjem is ilyen. De azért kb hetente van egy alkalom amikor órákat tudnánk beszélni. De így hogy együtt lakunk, mindent tudunk egymásról. Néha jobb csendben lenni, az is sokat jelent. Ha meg csevegni szeretnél, találkozzál a barátnőiddel
2012. febr. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

eleinte nekünk sem ment, bár nem épp 1 év telt el, mire bele jöttünk:)


Ha nem működik továbbra sem, ott van valami gubanc, valami feszültség a háttérben.

Mi órákat tudunk beszélgetni, sőt, olykor Ő kérdezi, hogy nem beszélünk egy kicsit magunkról?

Igaz nekem szakmámból kifolyólag is jön ez a dolog, mi alapjáraton mindent megbeszélünk. Szerintem mindent tudok róla, fél szavakból értjük egymást, Számunkra ez nagyon fontos, nekem e nélkül nem is menne.

Másrészt nálunk is van, hogy el-el marad 1-2 nap beszélgetés nélkül, ha sok a tanulás, rohanás, de általában pótoljuk. Már 3 hete nem találkoztunk, úgyhogy lesz amit:)


Próbáljatok erről beszélni...

2012. febr. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

az én párom is ilyen...most, 4 év után a szakítás határán kezdtünk el beszélgetni


amúgy néha elkezdem mondani a magamét, pl alvás előtt vagy ha beülünk valahova, mindig mosolyog, hogy mennyit beszélek, pedig szerintem alig...szóval nézőpont kérdése


28N

2012. febr. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi lett veletek?
2021. aug. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!