Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Válni szeretnék, de nem merem...

Válni szeretnék, de nem merem elmondani a szüleimnek miután annyit tettek értem. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

2,5 éve vagyok együtt a férjemmel, 1 év után házasodtunk össze, kicsit több, mint egy éve vagyunk házasok.

Mikor összeköltöztünk, akkor 3 hónapja voltunk együtt. Mivel 3.500 km-re lakott, ezért úgy döntöttünk, hogy ez a legjobb megoldás. Ekkor 22 éves voltam. Mikor megmondtam a szüleimnek, akkor először ellenezték, hogy egy külföldivel jöjjek össze, de mikor látták, hogy mennyire szeretem, akkor vettek nekem egy lakást hogy ott lakhassak vele.

Mivel nagyon jól megvoltunk, ezért úgy döntöttünk, hogy összeházasodunk. Gyönyörű és óriási esküvőt szerettem volna, de persze pénzem az nem volt.. De a szüleim fizettek mindent, mert azt mondták, hogy az én boldogságom a legfontosabb.


Ezután a férjem munkanélküli lett, és külföldi révén nem kapott munkanélküli segélyt, az én pénzemből nem tudtunk megélni. A szüleim ekkor azt mondták, hogy átvállalják az összes rezsink fizetését.


A két év alatt kb. 20 millió Ft-ot költöttek rám.


Azonban egyre boldogtalanabb vagyok, megbántam hogy férjhez mentem, és napról napra csak egyre jobban idegesít a férjem. Nem érzem jól magam mellette, már semmilyen testi kapcsolat sincs köztünk, de nem merek elválni tőle, mert félek, hogy a szüleim nagyon megharagudnának.


Mit csináljak?


2014. szept. 19. 15:12
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
51%
Lehet, hogy a házasság megmentésén kéne inkább dolgozni...
2014. szept. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Borzasztóan függsz érzelmileg és anyagilag is a szüleidtől, és ez nem jó.

Azzal tennék neked a legjobbat, ha befejeznék a tamogatásodat. Na, akkor tudsz majd felnótt fejjel dónteni egy párkapcsolatról, házasságról, életről.

Mondd el nekik, hogy mit érzel, és szakadj le róluk.

2014. szept. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
37%
Ó hát nagyon sokan marha nagy szerelemből mentek férjhez,nősültek.Aztán azzal a lendülettel el is váltak.Ami elmúlt elmúlt,az nem jön vissza beszélhetjük 100szor is.Amúgy meg a szülő kin segítsen ha nem a saját gyerekén?Te meg ne csak anyuddal ülj le,apuddal is,igy 3-an és mondd el vége.Nem lesz semmi balhé,nem te vagy az első és utolsó sem aki elválik.Ők sem akarnák csak nyüglödj.
2014. szept. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Kérdező, sajnálom a történteket. Biztos nem lehet könnyű. Na de minden kapcsolatban, házasságban vannak válságok, biztos, hogy nem menthető meg? Lehet, ha a férjed végre találna munkát és elkezdene dolgozni, ismét másképp néznél rá?

Ha nagyon úgy érzed, hogy tényleg menthetetlen, akkor is a lakás megmaradhat, hisz lesz még majd neked a jövőben családod, nem? Annak tökéletes lenne a lakásod, amit a szüleid vettek neked. Szóval ez nem veszett pénz.

Anyukádnak őszintén mond el, hogy azt hiszed, hoztál egy rossz döntést, és most nem tudod, hogyan tovább.

Szerintem lehet hogy picit felelőtlennek fognak gondolni, de idővel rájönnek majd, hogy ez lesz a legjobb megoldás a te boldogságod érdekében és idővel később lesz más, az igazi, akivel majd belakhatjátok azt a lakást. Addig meg add ki albérletbe. Akár a férjednek is, már ha itt szándékozna maradni az elválás után.

2014. szept. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Szerintem pont ezért tartozol őszinteséggel feléjük, mert ők mindent megtettek érted, hogy boldognak lássanak. Szerintem mondd el nekik, először lehet, hogy elfelejtenek levegőt venni, de aztán segítenek megoldani a helyzetet.
2014. szept. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Ha a pénz nagy része a lakásra ment el, akkor egyszerűen eladjátok és te vissza tudod adni ezt a részt a szüleidnek.

Azért felesleges a férjeddel maradni, mert félsz a szüleid reakciójától. Itt kezdődne a felnőtt élet. Ha te még megakarod menteni ezt házasságot akkor próbáld meg, ha úgy látod nincs remény akkor válj el.

2014. szept. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Egyre boldogtalanabb vagy szobatársak lettetek a férjeddel és mégis a férjed mellett maradnál, mert mit szólnának a szüleid? Ez most komoly?

A szüleid szeretnek téged, és valószínűleg nem szeretnének boldogtalannak látni a házasságban sem. Beszélj velük. Elválni pedig addig kell, amíg nincs gyerek.

2014. szept. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!