Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Lehet-e vérfertőzés?

Lehet-e vérfertőzés?

Figyelt kérdés
Mint nemrég kiderült a barátnőm az én 2. szépunokatestvérem. (Ez a másod unokatestvérnél távolabbi a harmad unokatestvérnél közelebbi rokoni kapcsolat).

2014. szept. 26. 10:27
 1/9 anonim ***** válasza:
59%

Olvasd már el a Btk. 199.§-át!

Egyenesági rokonok és testvérek között lehet vérfertőzés!

Az unokatestvér akár hanyadik fokon már sem nem egyenesági, sem nem testvér kategória!

2014. szept. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
2%
Csak gratulálni tudok nektek.
2014. szept. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

2-e miért?

A lányommal egy óvodába járt egy kislány. Később kiderült, hogy a nagymamájával egy utcában lakunk és több nyáron is együtt játszottak a gyerekek. Anyukával is beszélgettem párszor, elég jó lett a kapcsolat. Aztán vagy 2 év múlva kiderült, hogy a nagymama nagymamája és az én apukám nagymamája testvérek voltak. Ha mi történetesen fiú és lány lennénk és összejöttünk volna, nekünk is csak gratulálni tudnál? Mennyi esélye van egy ilyennek?

2014. szept. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Andizsuzsi ***** válasza:
A másod és harmadunokatestvér között milyen rokoni kapcsolat van?
2014. szept. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 csabika1971 ***** válasza:
50%
Első unokatestvérrel még tilos (testvéred gyermekei). Másod unoka testvéreknél már lehetséges. (szülök testvéreinek gyermekei).
2014. szept. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Aztán vagy 2 év múlva kiderült, hogy a nagymama nagymamája és az én apukám nagymamája testvérek voltak. Ha mi történetesen fiú és lány lennénk és összejöttünk volna, nekünk is csak gratulálni tudnál? Mennyi esélye van egy ilyennek?"


Ha egy kisvárosban/faluban elkezdesz a család után kutatni, pár feneréacióval korábban kiderül, hogy mindenki rokon mindenkivel.

2014. szept. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
43%

csabika1971:

"Első unokatestvérrel még tilos (testvéred gyermekei). Másod unoka testvéreknél már lehetséges. (szülök testvéreinek gyermekei)"


Csabika1971!


Itt valamit nagyon elírtál!

Az első unokatestvér a szülő testvérének a gyereke.

A másod unokatestvér pedig a szülő unokatestvérének a gyereke.


Az általad leírt "testvéred gyermekei" lesz az unokaöcséid vagy unokahugaid, te pedig a nagybácsi.

Illetve a szintén általad említett "szülők testvérének gyermekei" lesznek az első számú unokatestvérek.



Nem okoskodásból üzenek neked, csak kijavítottalak, hogy te is tudd ezentúl, vagy ha félreírtad, akkor tudj róla! :)

2014. szept. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 csabika1971 ***** válasza:
# 7. Kösz.
2014. szept. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
51%
Nem számít vérfertőzésnek,de én gusztustalannak tartom,ha belegondolok,hogy a felmenőink édes testvérek voltak és szerintem nem kell olyan sokat visszamenned az időben. Ráadásul én ismerek egy családot ahol a szülők 3mad unokatesók. Mind a három gyerekük beteges és agyilag se tiszták. Attól még,hogy nem egyenes ág a géneitek lehet hasonló!
2014. szept. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!