Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Vérfertőzés veszélye fent...

Vikicew kérdése:

Vérfertőzés veszélye fent áll? Összeházasodhatunk?

Figyelt kérdés
Szerelmesek vagyunk egymásba, csak az a baj, hogy rokonok vagyunk. A párom az én nagymamámnak a testvérének a fia. Azaz édesanyám elsőunokatestvére. Akkor ő nekem hányadfokum?

2014. jan. 15. 11:39
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
39%

Másod.

Nekem ez erősen vérfertőzés kategória.

2014. jan. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
30%
Ez valóban vérfertőzés, egészséges utód esélye nem túl magas.
2014. jan. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
35%

Talán már nem lehet gond. Tudtommal akkor lenne gond ha anyud testvérének lenne a fia, de mivel nagyszülői ágról vagytok csak rokonok igazából így nagy baj nem lehet.

Én is jártam már rokonnal másod unokahúgom volt a csaj, de sokáig nem tudtuk hogy rokonok vagyunk még a szüleim sem. Mivel pont arról az ágról volt rokon akikkel nem tartottuk a kapcsolatot, nálunk is úgy derült ki hopgy elmentem a nagyszüleihez mert bemutatott engem és akkor kérdezgették hogy kik a nagyszüleim és úgy derült ki hogy mi rokonok vagyunk. Persze sokáig döbbenten álltunk a dolog előtt egyszerűen még csókolózni sem mertünk mert féltünk attól hogy ez így nem helyes de megnyugtattak minket hogy nincs baj. Maximum akkor lenne ha első unokatesónk lennénk.

2014. jan. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
18%
édesanyám egyszer összeházasodott egy naaaaagyon távoli rokonnal.A házasság mindaddig jól ment amíg anyukám nem akart gyereket,mert akkor rájött nem meri bevállalni, hisz távoli rokonként bármi megtörténhet.Egy kis esélyt sem akart adni arra hogy valamilyen genetikai hibával jöjjön a gyereke a világra.
2014. jan. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
47%

Úgy tudom már lehetséges házasság a törvény szerint is másod unokatestvérek között.

Viszont ha gyereket szeretnétek, akkor nagymértékben megnő az esélye annak, hogy a gyerek valamilyen betegséggel születik. Nem tudom, hogy ezt még a terhesség előtt ki lehet-e zárni valamilyen genetikai vizsgálattal.

2014. jan. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
82%
Itt ne várj erre normális választ. Szerintem sokkal jobb lenne, ha elmennétek egy orvoshoz és ő sokkal jobban tud titeket erről tájékoztatni, mivel ért hozzá és nem véleményt nyilvánít. . Ha már interneten kérdezel keress olyan oldalt, ahol orvosok válaszolnak a kérdésedre. Több ilyen is van.
2014. jan. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim válasza:
27%
Vérfertõzés nagyon esélyes...
2014. jan. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
56%
Tudtommal másodunoka testvérrel a vérfertőzés esélye akkora kb, mint egy idegennel. Itt maximum erkölcsi alapon lehet belekötni. De sem orvosilag sem jogilag nem áll fent veszély.
2014. jan. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
33%

Ez nem másod unokatestvér kategória! Másod unokatestvér "a szerelmed",gyerekével lennél,erre a rokonsági fokra nincs külön szó.

Ettől függetlenül elég rizikós,és az én erkölcsi normámba nem fér bele!

2014. jan. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
75%

Remélem, ez segít! Egy idézet Czeizel Endrétől:

"Ha például egy férfi elveszi a testvérének a lányát, kettejük között 25 százalékos génrokonság van, ami azt jelenti, hogy 25 százalék az elméleti kockázata annak, hogy a gyermekük valamilyen genetikus betegséggel születik. Minél közelebbi a rokonság, ez az esély annál nagyobb. Elsőfokú rokonság esetén tehát 50 százalékos. A harmadfokú, tehát az unokatestvérek közötti házasság 1896 óta törvényes Magyarországon. Ott az elméleti esély 12, 5 százalék, mivel pedig ilyen esetekről van tapasztalatunk, azt is tudjuk, hogy ez a valóságban 3-4 százalékban fordul elő. Ha tehát arányosítunk, akkor azt mondhatjuk, hogy másodfok esetén 7-9 százalék annak az esélye, hogy a gyerek betegen születik. Ez pedig komoly kockázat!"

2014. jan. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!