Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Kibékülnétek a sógornőtökkel...

Kibékülnétek a sógornőtökkel ezek után?

Figyelt kérdés
A helyzet úgy kezdődött, hogy én teherbe estem a második babámmal, és veszélyeztetett terhességem miatt, a cégem közös megegyezéssel elbocsátott. A sógornőm már ekkor hangoztatta, hogy nem kellett volna vállalni második gyereket, stb. A baba születése után még rosszabb lett a helyzet, odáig fajult végül a dolog, hogy egy nagyon csúnya hangvételű beszélgetés zajlott le köztünk, és ő azt vágta a fejemhez, hogy könnyű nekem így élni, hogy találtam egy barmot, felcsináltattam magam, és most eltart. Én ezen nagyon megsértődtem, és a férjem is megharagudott a húgára, hiszen tervezett baba volt, mindenki tudta, hogy szeretnénk, és hál istennek rendelkezünk olyan háttérrel, hogy nem baj, ha én egy két évre kiesek a munkából. Most sógornőm úgy érzem békülne, bár nálunk nem mer eljönni, de leveleket ködözget, hívja gyakran a férjemet, mondta neki, hogy megbánta amit tett. A férjem kért próbáljak békülni, de úgy érzem nagyon megbántott, és fáj amit tett, mert úgymond én voltam csak neki, én ápoltam betegen, én intéztem a hivatalos ügyeit, amikor ő betegség miatt erre képtelen volt, és mégis engem bántott meg. Ti meg tudnátok bocsátani?
2014. okt. 16. 11:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Biztosan csak irigy. De azért a családi béke érdekében én adnék neki még egy esélyt. Egyet, és ezt neki is elmondanám. Hogy megbántott, rosszul esett, de lehetőleg többet ne bántson meg. Ennyi.
2014. okt. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ha normálisan bocsánatot kér, akkor meg tudnék bocsátani neki. Néha mondanak az emberek hülyeségeket. bár az is látszik, hogy a sógornőd nem egy könnyen elviselhető személyiség.
2014. okt. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
Én viszont nem bocsátanék meg. Engem anyósom sértett vérig hasonlóan, azóta sem beszélek vele. Én valahogy nem szívesen vagyok olyan emberekkel egy légtérben, akik ilyesmit gondolnak rólam. Persze lehet jópofizni, de minek? Az emberben ott marad a tüske.
2014. okt. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
Eleve semmi köze hozzá mit csinálsz és mit nem.Túl messzire ment azzal belefolyt a dolgaidba.Én nagyon béketűrő vagyok,de ha ugy isten igazából megtaposnak onnantól lehúzom a rolót és tőlem fel is fordulhat.Nem érdekel családi béke blabla.de ez én vagyok
2014. okt. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, én pasi vagyok, de nem volt kikötés, hogy nem írhatok :).


Én ezekkel a dolgokkal úgy szoktam lenni, hogy megbocsátani megbocsátom, de el nem felejtem soha. Úgy értem, nem önérzeteskednék, nem ellenségeskednék, de ugyanúgy ránézni valószínűleg nem tudnék. Persze, soha ne mondd, hogy soha, az idő csodákra képes, mindenki megváltozhat.


Mindez nálam nem is a személyes sértettségről szól, hanem arról, hogy nem igazán tudok emberként komolyan venni és tisztelni olyasvalakit, aki felnőtt ember létére így viselkedik.


Viszont egy dolgot leszögeznék: ezt csak az alapján mondtam, amit te elmondtál. Kíváncsi lennék az ő oldalára is, mert nehezen tudom elképzelni, hogy egyszer csak ok nélkül odaáll eléd, és jól beolvas neked ezekkel a szavakkal. Nem oktattad ki véletlenül korábban az életével kapcsolatban, amiért jól a szemed közé vágta, hogy te sem vagy jobb?

2014. okt. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én adnék egy esélyt. A családi béke nekem is fontos. De ha még egyszer ezt csinálja, akkor nem állnék szóba vele még egyszer.
2014. okt. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Kedves 5-ös. Hogy őszinte legyek a vita nem azért robbant ki köztünk, mert én kioktattam, , hanem azért mert anyósom kérte őt, hogy reggeltől estig ne azt hajtogassa, hogy miért kell a mai világban két gyerek miért nem elég egy? És ekkor átjött hozzánk, hogy én milyen vagyok mert, hogy a saját édesanyja ellene fordult.
2014. okt. 16. 12:25
 8/13 A kérdező kommentje:
Amúgy köszönöm a válaszokat, úgy érzem megpróbálok békülni majd, de egyenlőre ahogy írták ott a tüske, és emiatt most még ó ez a két lépés távolság közöttünk.
2014. okt. 16. 12:26
 9/13 A kérdező kommentje:
*jó
2014. okt. 16. 12:26
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos, hogy többé nem tudnék bízni benne, és jópofizásnak, álszenteskedésnek venném minden közeledését. Valószínűleg a család minden tagja azzal piszkálja, mennyire nem volt igaza, és azért akar békülni, hogy ennek vége legyen. A véleménye nem hinném, hogy változott. A család érdekében nem tartanám a haragot, de udvariasságon túl nem fektetnék energiát a kapcsolatba. Az is elég, hogy elviseljek olyasvalakit, akit nem akarok.
2014. okt. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!