Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hogy viseljem el, hogy nincsen...

Hogy viseljem el, hogy nincsenek rokonaink, így nem jár senki hozzánk?

Figyelt kérdés
Nincs egy vidàm csalàdi összeröffenés, nemhogy havonta, de félévente sem. Nincs kinek sütni, vàrni, nincs kit megkínàlni. Lùzernek érzem magam emiatt, pedig erről nem én tehetek, ilyenek a "lehetőségeink"... Nem érdekelne a téma, ha nem lenne egy kislànyom, akinek sztm. jót tennének ezek az élmények. Nem élheti àt az örömöt, hogy valaki hozzànk is eljön, a kis szobàjàba behívhat vkit. Sztm. Ez az önbizalmànak nem tesz jót, hogy hallja, h. Màs gyerekek mondogatjàk, hogy hozzàjuk jönnek vendégek.... Utàlom ezt és szomorù vagyok miatta. Így mi is befordulunk, a lànyom meg nem tanulja meg a tàrsasàgi életet. Őszintén szólva, takarítani sincs kedvem, mert minek. Magunk miatt persze ok, de nem viszem tùlzàsba. Hisz ùgyis mindegy, nem fogja làtni senki sem. Ràadàsul egyke marad a picur, nem lehet több gyermekem. Régen poénos voltam, most befordult, mogorva lettem. Nincs kivel hülyülni... Mindenki örül az ünnepeknek, a hosszù hétvégéknek, mert nagy csalàdi fiestàkon vehetnek részt. Mi nem. Mit tegyek, hogy viseljem el ennek hiànyàt, mit tegyek,hogy ne hiànyozzon ez? Hogy vészeljem àt a magànyos életünket, mialatt mindenki fiestàzik???
2014. okt. 17. 09:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Miért nincsenek barátaitok?
2014. okt. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld megteremteni máshogy. Barátokat és az ő gyerekeiket is át lehet hívni.
2014. okt. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Építs ki egy olyan baráti kört, akivel pl keresztanyai "rokonságba" kerülhetsz, és lesz kit meghívnod.

Teljesen átérzem, amit írsz, mert én olyan messzire kerültem a családomtól, hogy ők nem jönnek el hozzánk, ha a férjemmel akarunk velük ünnepelni, nekünk kell menni. Évente egy-kétszer tudjuk megtenni. A férjem családja meg nem igazán összejövős típus, nem is akarnám őket mind egy fedél alá hozni, mert ölik egymást.

2014. okt. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Barátok?
2014. okt. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nem lehet mindig a baràtokat sem zaklatni.
2014. okt. 17. 09:55
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell zaklatni de te azt írod félévente sincs, félévente bőven lehet baráti találkozást tartani.
2014. okt. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Az igaz... : )
2014. okt. 17. 10:01
 8/16 anonim ***** válasza:
A rokonokat sem lehet mindig zaklatni! :) Attól még, hogy " egy a vérvonal " , még különálló emberek, személyek, családokról beszélünk!
2014. okt. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem csináljátok azt, hogy a munkahelyeden megbeszélitek egy pár emberrel, hogy havonta egyvalakinél találkoztok családostul és az vendégül lát titeket? Úgy értem egyik hónapban te főzöl, sütsz, hozzád jönnek át, aztán következő alkalommal máshoz mentek? Egy vendéglátóra pár havonta, max félévente kerülne sor.

Tudom, hogy rengeteg ember erre kapásból nemet mond, hogy őneki erre nincs energiája, kedve mittudomén, de biztos lesznek páran, akik szívesen csinálnának ilyesmit.

Nálunk nagynéném rendszeresen csinált ilyet, olyan szép feldíszített salátástálak, sütemények, kész műremekek voltak mindig náluk.

Én is bevállalnám ha lenne lehetőségem. De nálam most pl. csak a földre ülhetnétek és mikrós kaját ehetnétek lakásfelújítás miatt. :P

2014. okt. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a barátok is "családtagok". Köszöntjük egymást szülinapkor, névnapkor, Karácsonykor tehát minimum akkor megyünk egymáshoz.

A férjednek nincs olyan kollégája a munkahelyen akivel barát szinten lenne? Áthívhatnátok őt családostul. De nekünk olyan egyedülálló barátunk is van, akinek később lett párja, akkor is egyértelmű volt, hogy hozza hozzánk "bemutatni":)

Te is barátkozhatsz más anyukákkal.Pl. elered az eső játszótéren, és elhívod őket játszani. Amíg a gyerekek elvannak addig ti is tudtok inni egy kávét és beszélgetni. Aztán ez később lehet rendszeres dolog, ők is visszahívnak titeket, aztán férjeket is bemutatjátok egymásnak stb...

Meg nem csak egész családot, gyereket is lehet hívni. Pl. pizsamapartira a barátok hasonló kor gyerekét. Vagy egy napra elhívni,ha mentek túrázni,állatkertbe,strandra. Aztán majd ők is visszahívják a tiedet.

2014. okt. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!