Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nincsenek barátaim, senki nem...

Nincsenek barátaim, senki nem keres, akárkivel beszélgetek, idővel nem beszélnek velem, vagy ha netes, akkor nem/sokáig nem írnak vissza. Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

Elismerem, elég antiszociális vagyok. Nem járok sehova (nem mintha hívnának), nem követem a divatot. Furának tartanak.

Mellesleg soha nem voltam az a társasági ember, ezen próbáltam változtatni, de mindig kényszeres, nem érzem úgy jól magam. Az csak egy megjátszott szerep. Mi értelme van, ha nem lehetek önmagam?

Viszont ha önmagam vagyok, egyedül maradok.

18 éves vagyok, mióta eszemet tudom nem voltak igazi barátaim. Ideig-óráig voltak mellettem emberek, viszont idővel mindig kiderült, hogy én csak úgymond helyettesítésként voltam ott. Ló nincs, szamár is jó alapon.


Az esetek 98%-ban nagyon jól viselem, úgy gondolom, jól megvagyok így.

Azonban néha rámtör a szomorúság emiatt, és olykor sírni van kedvem. Csak egy jelentéktelen senki vagyok, akibe jó érzés belekötni és bántani.

Már a jövőképem is így alakult ki.


Van valami esély rá, hogy kimásszak ebből az állapotból?


2013. máj. 18. 21:46
 1/4 Nitókrisz válasza:
Eloszor probalj meg kicsit megvaltozni, ne legyel ilyen borulato :) Minden ember ertekes es fontos, mindenkinek vannak egyedi, kulonleges tulajdonsagai, amivel kitunhet a tobbiek kozul. Az iskolaban hogy erzed magad, nem szeretsz tanulni, nem vonzodsz valamilyen tudomany irant? Probald megtalalni a pozitiv tulajdonsagaid es biztos lesz baratod is :)
2013. máj. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudok nem borúlátó lenni, általános iskola alsó osztályai óta folyamatosan bántottak. Voltak gúnyos beceneveim, hazudozások, ahol nem tudtam soha tisztázni magam, velem szemben kedvesek voltak, viszont ha azt hitték, nem látom, fejeket vágtak (legtöbbször ilyen 'undorodom tőle' fejet), kibeszéltek számtalanszor. Ez megalapozta az egész életemet.

Pedig nem voltam kirívó egyáltalán.


Az iskolát utálom, hasonló okok miatt. Dobáltak, az utóbbi időben akárhányszor megszólaltam kifiguráztak. Csak addig voltam jó, amíg meg nem jöttek az illető barátai. Utána egy köszönés nélkül otthagytak a mondat közepén.


Nem szeretek tanulni, de megteszem, a jövőm érdekében. Orvosnak készülök, ezt el szeretném érni.

Próbálom megtalálni, de egyszerűen nem megy. Nincs bennem semmi olyan, ami értékelhető lenne.


Köszönöm szépen a válaszod.

2013. máj. 18. 22:01
 3/4 anonim ***** válasza:
Mintha engem írtál volna le, csak én 4 évvel fiatalabb vagyok. Teljesen ugyanez velem a helyzet. Én ugyan nem tudok ellene mit tenni, úgy érem. Felnőttekkel (25+) jobban kijövök, velük el tudok beszélgetni. Próbáld meg optimistábban látni a dolgokat. Jövőre mész egyetemre (vagy egy évvel később, nem tudom), ott tiszta lappal indulsz. Ha ügyes vagy, és nem esel mély letargiába, akkor be fogsz tudni illeszkedni szerintem. Légy nyitott, és fel a fejjel!:) A helyedben elmennék a gólyatáborba is...
2013. máj. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Remélhetőleg most ősszel fogom kezdeni az egyetemet.

A gólyatáborral kapcsolatban.. félek tőle egy kicsit most már.

Nagyon remélem, hogy nem leszek ennyire rossz állapotban.

Köszönöm!

2013. máj. 18. 23:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!