Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Jogosan haragszik a párom a...

Jogosan haragszik a párom a nagymamámra?

Figyelt kérdés

Minap küldött nekem "stafírungot"(ágynemű, konyha ruha). 7 év után.

A konyha ruhák felén kívül minden használt volt. Az ágyneműknél semminek nem volt meg a párja. És többön is kávé, illetve egyéb, már ki nem mosható folt volt.


Páromat amúgy sem szereti, mert egy picit idősebb tőlem és van egy gyereke az előző házasságából. Párom mindig segített neki, ha ott voltunk. Mindent megjavít, barackot szedett stb... De mamám még csak tegezni sem hajlandó őt.


Vissza akarta küldetni a stafírungot. Mert unoka tesóm feleségének adott 60 ezret, amikor szült. Öcsémnek laptopot vett karácsonyra, másik tesómnak meg szekrény sort, holott még otthon lakik.

Mikor mi költöztünk össze, évekkel ez előtt. Elmentünk, hogy kérjünk tőle, legalább 1-1 tányért, meg kanalat kezdésnek. (fazekakat vettünk meg kaptunk is néhány holmit) Adott ugyan, de azok úgy néztek ki, mint ha nem egészen 5 perce még gyerekek játszottak volna velük a homokozóban. Két tányért és egy kenőkést tudtunk csak megtartani. A többi rozsdásodott.


Gondoltam befestem az ágyhuzatokat, kutyákkal a házban úgy is mindegy annak. Én ritkán kapok akármit is. Zavar, hogy nem fogadja el a páromat, de attól még az ajándéknak örülök.

Hagynom kellett volna, hogy vissza küldje?



2014. okt. 21. 21:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%

Ez a kivételezés valóban gáz. A többi gyerek miért érdemel többet és te miért nem...

Én a helyetekbe a nagyit egy kicsit hanyagolnám. Hagy gondolkozzon el. Nem ugrok minden füttyentésére. Ha a többi unokára telik, akkor majd ők foglalkozzanak a nagyival. Mellesleg meg egyszer ha egyedül elmennél hozzá és megmondanád, hogy szarul esik ez a kivételezés, akkor szerintem összeveszés nélkül is meg tudtok beszélni, ha nincs ott a párod.

2014. okt. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
48%

Igen, hagynod kellett volna, hogy visszaküldje.

De ha Te örülsz neki... Érdekes.

2014. okt. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Az azért túlzás, hogy örülök neki, de tényleg jó, hogy nem kell venni.

Már jó 2 éve ritkábban megyünk, mert nem tetszik ahogy a párommal viselkedik. Utóbbi 2 alkalommal egyedül voltam nála.

Beszélni nem igazán lehet vele a kivételezésről, mert kimagyarázza, vagy letagadja, hogy azt nem ő vette a másiknak, hanem XY-nal közösen stb...

Nekem is sz@rvl esett hogy használt a cucc, míg más íjat kap. De nem akarok vitát, haragszomrádot, azzal hogy vissza küldetem. Inkább kezdek vele amit tudok és nem gondolok arra amit a többieknek ad. Így legalább nincs vita.

Párom meg azért akarta vissza küldetni, hogy megmutassa, nincs rá szükségünk. Szebbet-jobbat vesz nekem. De ennek így nem lenne jó vége.

2014. okt. 21. 22:07
 4/13 anonim ***** válasza:
86%
Nem kell mindenre ugrani. Szenilis.
2014. okt. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
44%

"de attól még az ajándéknak örülök."

Hiába pontoztál le, ezt te írtad. Na?

2014. okt. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
41%

Az unokatesódnak felesége van, te viszont "csak" a párja vagy 7 év után is a párodnak.

Idősek ezt nehezen fogadják el.

2014. okt. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

5-ös, ne pontoztalak le.


Az lehet, hogy nem vagyok a felesége, de a szingli tesómnak meg szekrénysort vett. Azért a párom a semmitől mégiscsak több.


Én egyébként már betudtam, hogy ő ilyen és kész. Ezért nem haragszom rá és örülök, hogy legalább ennyivel is eszébe jutottunk. Csak azt nem értem, hogy a párom miért pörgött erre így rá.

2014. okt. 21. 22:21
 8/13 anonim ***** válasza:
63%
Nem értem, felnőtteknek miért vannak anyagi/tárgybeli elvárásaik a családjuktól. Kaptál valamit, vagy örülsz neki, vagy nem. A párod részéről viszont bocs, de elég bunkóság azt nézegetni, mit ad a te családod.. A nagyi lehet szenilis, lehet valami baja van, amit eddig is éreztetett veled, vagy az ő részéről tök rendben vannak azok a dolgok, amiket küldött.. Nem hiszem, hogy ez alapján kellene átértékelned a nagymamáddal való kapcsolatot. Pont olyan, mint amilyet az ajándék előtt építettetek ki vele. Ha pedig nem tudja tolerálni, hogy a párod idősebb, gyereke van és még csak nem is vesz el, akkor főleg előrelépés, hogy legalább eszébe jutottatok.
2014. okt. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%

párodnak lehet az nem tetszik, hogy a rokon megaláz a HASZNÁLT, foltos, kukába való ágyneművel, inkább ne adott volna semmit


de neked ez tetszik, hát ezek szerint nem illetek össze :D

2014. okt. 22. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
87%

egyébként örülök hogy megtaláltam a kérdésed, mert van olyan ismerősöm mint te, és eddig értetlenül álltam a jelenség előtt, hogy miért mindig azok a leglelkesebbek a segítésben a rokonnak, akik a legkevesebb tárgyi ajándékot, figyelmet, szeretetet, meg törődést kapják, igazából ez előtt most is értetlenül állok.


DE legalább látom, hogy sokan vannak így ezzel.

2014. okt. 22. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!