Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Az egész családom haragszik...

Az egész családom haragszik rám, mert munkanélküli vagyok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Júniusban fejeztem be az egyetemet,és még nem találtam munkát.Ez a családom szemében halálos vétek,legfőképp apám haragszik rám nagyon ezért,szinte már nem is beszélünk egymással.Miért nem hiszik el,hogy baromi nehéz munkát találni,és hogy ez a helyzet nekem sem jó?
2013. szept. 2. 10:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem itt a kulcs az, hogy először elégedj meg akármilyen munkával. Ne feltétlenül a végzettséged szerinti álláslehetőségeket kutasd, hanem ami éppen jön. (Egyelőre). Ha lesz munkád, akkor a szüleid sem azt fogják látni, hogy "naplopó vagy", valamint mellette attól még adhatod be az önéletrajzaid, ha van lehetőséged el tudsz menni állásinterjúra. És amint lesz jobb lehetőséged mint amit előtte találtál, váltasz.
2013. szept. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%

ahogy az első válaszadó írja.

jó lesz bármilyen munka, fizikai, takarító, vagy kisegítő jellegű is.

aztán tudsz keresgélni közben is, mert nem napi 24 órában dolgozol.

de így van munkád, és a szüleid is látják h akarsz vmit csinálni.

2013. szept. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Zeu válasza:
100%

A dolog haraggal kapcsolatos részét szerencsére nem éltem át, de a munkanélküliséget igen. Tavaly végeztem, idén februárban találtam munkát. Idő közben, hogy ne cska otthon legyek beiratkoztam egy munkaügyi központ által indított tanfolyamra. Ez lefoglalt minden nap néhány órára (így látják majd hogy nem vagy otthon, próbálkozol), ad egy papírt ha sikerül, nem túl sok időt vesz el, így lehet meleltte állást keresni, és abba lehet hagyni, ha munkát találsz közben (így jártma én is).


Esetleg kereshetsz részidős állást, vagy valami szezonos melót, de mivel én nem vagyok a fizikai munkára való (gyenge vagyok tudom, de hivatalok patkányok is kellenek XD) nekem a tanfolyam jobban tetszett. Szeptember környékén egyébként is sok indul, és bejutni sem bonyolult.

2013. szept. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, ha elsősorban olyan munkát keresel ami a végzetséged akkor lehet, hogy sokáig nem fogsz még találni. Elsőnek elégedj meg más munkával.

Én sem találtam munkát a szakmámban, így teljesen mást csinálok, de tudod még örülök is neki!

2013. szept. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
95%

Az én szüleim megértőbbek voltak. Sajnos kisvárosban élek és itt szinte semmi munkalehetőség sincs. Több szakmám van (informatikai terület) de sajnos nem tudtam elhelyezkedni. 3 évig voltam munkanélküli. Ezalatt voltam közmunkás (utcaseprés jeah), tanultam még egy szakmát, alkalmi melókat vállaltam ahol tudtam.

Hála Istennek nagynehezen kaptam állást, bár nem szakmába vág és keveset is keresek, de nem panaszkodom mert végre van. Szüleim most vallották be, hogy bár nem mondták, és nem éreztették velem ők is rossz szemmel nézték a dolgot.

Szerintem vagyunk (voltunk) ezzel sajnos sokan így az elmúlt években. Azon kívül, hogy keresel sok mindent nem tudsz tenni. Minél több helyre add be a jelentkezésed, járj interjúkra. Lássák otthon, hogy Te is akarod a dolgot. Akkor valószínűleg kicsit enyhül a helyzet...

2013. szept. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
75%
Én máshogy taktikáznék. Inkább lennék pár hónappal tovább munkanélküli, minthogy lekössem az energiáimat egy sarki nonstop-ban 12 órás éjszakai eladóként. Hamarabb fogsz hozzád illő állást találni, ha csak arra koncentrálsz. De ehhez az kell, hogy tényleg napi sok órát álláskeresésekkel tölteni, cégre szabott önéletrajzokat küldeni, mindennek utánajárni, börzékre járni, nem codozni napi 18 órában.
2013. szept. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
79%

Én 3-4 hónap kivétellel több, mint két évig voltam munkanélküli, szintén diplomaszerzés után. Próbálj kapcsolatokat építeni, ismerkedni, mert nehéz csak az állásportálokon keresni és találni.

Csinálj profi életrajzot, ha nincs tapasztalatod, emeld ki az egyetemi tanulmányaid alatt szerzett releváns tudást, diákmunkát, gyakornoki időt, szakmai gyakorlatot.

Próbálj meg bármilyen lehetőséget megragadni a munkaszerzésre, sajnos tapasztalat nélkül nem válogathatsz. Készíts egy olyan életrajzot is, amiben nincs benne a diplomád és az egyszerűbb munkákra azzal jelentkezz, mert a túlképzettség mostanában elég nagy gondja a munkaadóknak. (diplomás bér miatt).

Aztán írj egy általános kísérőlevelet amiben bemutatod magad és elmondod miért szeretnél munkát vállalni (a te motivációdat), figyelj rá, hogy úgy fogalmazd meg, hogy már csak a cég nevét kelljen átírni, így megkönnyíted a dolgodat. Ezt küldd el minden jelentkezéshez! Igyekezz előnyös képet választani az életrajzba.


Ne csüggedj, sokkal többen vannak a te helyzetedben, mint gondolnád! Sajnos minden kezdet nehéz és a fiatalok általában csórók :) Azért van az életed, hogy ezen változtass!

2013. szept. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
39%
Mondd meg nekik, hogy keressenek neked munkát!
2013. szept. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
70%

Persze, menjen diplomával fizikai melóra, kitúrni az alacsonyabb végzettségűeket, mi?


A szüleidnek fel kellene fogniuk, hogy nincs munka, ez van.Kérd meg őket, hogy kísérjenek el párszor a munkaügyre ahol nyugodtan megkérdezhetik az ügyintézőt, mennyi munkaajánlat van.De böngészhetnek a neten is.Vagy a személyes meggyőződés már fárasztó?Szájat húzgálni a legkönnyebb.

Én is azt csináltam anyámmal, állandóan azt hangoztatta, hogy van munka csak keresni kell.Aztán 1-2-szer ráparancsoltam, hogy jöjjön el velem a munkaügyre és kérdezze meg, mennyi álláshely lenne számomra.Nem jött el, de azóta nem is nagyon mondogatja...

2013. szept. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
93%
Én 2009-ben végeztem a sulival azóta összesen olyan 1,5 évet dolgoztam, legutóbb is csak 4 hónapot.A környezetemben mindenkinek van munkája úgy, hogy benyomták a helyre még keresni sem kellett.Nekem nincsenek ilyen ismerőseim, akik segítenének, így nem is nagyon vesznek fel sehová.A végzettségemhez semmi köze olyan helyekre is beadtam sőt dolgoztam is, de az sem jött be hosszabb távon sajnos.Évek óta kinlódok.Továbbképzésre nincs pénzem,munkaügyin nincs ingyenes képzés mert van két szakmám, érettségim.Mindenki csak leszól, naplopónak hívnak, nagyon elegem van már.Olyan sok helyre elküldtem már az önéletrajzomat hogy már nem is számolom, olyan helyekre is beadtam ahol nem is kerestek embert csak úgy spontán hátha.Járkáltam a városban, kérdezősködtem, ismerősöknek mondtam hátha, de semmi.Szóval nem vagy egyedül.
2013. szept. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!