Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Jogosan haragszik rám ennyire...

Jogosan haragszik rám ennyire a családom? Nem akatam rosszat senkinek, most mégis én vagyok a rossz.

Figyelt kérdés

A nővéremék kislánya 14 hónapos múlt. Nem túl gyakran találkozunk, de amikor a legutóbb együtt töltöttünk egy délutánt, nekem feltűnt, hogy a kicsi mintha le lenne maradva bizonyos dolgokban. 10 hónaposan még nehezére esett az ülés, forgott, de csak az egyik irányba stb. Egy kicsit furcsának találtam és rákérdeztem, hogy csak nincs vele valami baj, mire a tesóm szabályosan elkezdett velem ordítani, hogy miért mondok neki ilyeneket, a gyerekek különbözően fejlődnek, ne akarja h*lyét csinálni a gyerekéből. Másnap a sógorom felhívott és megkérdezte, hogy komolyan mondtam-e amit mondtam és én azt mondtam neki, hogy igen. Végül ő vitte el a kicsit orvoshoz a nővérem tiltakozása ellenére. Kiderült, hogy bizony csúnyán le van maradva és leginkább a tesóm hibája, hogy ez csak most derült ki. Kirobbant nálunk egy olyan veszekedés, hogy a tesóm végül hazaköltözött a szüleinkhez, a kicsi pedig az apjával és annak szüleivel maradt. Úgy néz ki, hogy el is fognak válni. A szüleim és a nővérem engem okolnak mindenért, mert "Miért kell nekem mindenbe beleütni az orromat?"

Tudom, hogy ennél sokkal jobban is elsülhetett volna a dolog, de úgy érzem, hogy ezért elsősorban nem engem terhel a felelősség.


2013. okt. 4. 17:06
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
96%
Jesszus. Ez nem a te hibád. Nézd, ha a nővéred csak úgy ott hagyta a kislányt, akkor ott komolyabb dolgok vannak minthogy te felhoztad hogy le van maradva a fejlődésben.
2013. okt. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
96%
vagyis te vagy a hibás mert a nővéred nem tud gyereket nevelni?...inkább örüljenek hogy vki észrevette
2013. okt. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
94%
Nem te vagy a hibás. Ha nem szólsz, akkor még nagyobb baj lenne később a kicsivel.
2013. okt. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
93%
miért lenne a te hibád?
2013. okt. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Nem akarta otthagyni a kicsit, vele együtt akart a szüleinkhez költözni, de az apa a gyámhivatalhoz fordult és ők nála helyezték el ideiglenesen a picit, mert esélyes volt, hogy a tesóm nem fogja rendszeresen gyógytornára vinni.
2013. okt. 4. 17:16
 6/27 A kérdező kommentje:
Azért hibáztatnak, mert szerintük a nővérem miattam veszítette el mindenét. Az ügyvéd szerint a bíróság legtöbbször annak ítéli a gyerekekt, akinél ideiglenesen is hagyták.
2013. okt. 4. 17:22
 7/27 anonim ***** válasza:
95%
a bíróság,és a gyámhivatal tudja mit csinál.Te nem hibáztál,de a nővéred igen.És mit mondjak,lehet ezért lepontoztok,de a szüleid is. Milyen családod van? Atya úr Isten.....
2013. okt. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
76%
A te szüleid hol voltak, biztosan látták, hogy lemaradt a gyerek, a párod szülei hol voltak és végül hol volt a védőnő? Havonta jártunk a védőnőhöz, aki súlyt mért, hosszt, mozgást stb. Ez nem a te hibád hanem a ti hibátok! Mert senki se vette észre, hogy baj van. Leginkább a védőnő hibája. Amúgy el is hanyagolta a testvéred a gyereket? Mit csinált egész nap? És hol volt az apa?
2013. okt. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
88%

Te nem hibáztál. Ha nem szóltál volna, a kislány itta volna meg a levét.

Szüleid és tesód azért haragudnak rád különösen, mert ez tesódra nézve hatalmas szégyen. Ne érezd rosszul magad, ilyen egy jó nagynéni. :-)

Viszont tesódék kapcsolata nem volt túl stabil, ha a kislány érdekében tett 'apró' figyelmesség miatt elválnak...

2013. okt. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
92%
gondolom oka van, hogy a kisgyerek nem az anyjánál lett elhelyezve, és a tesódék kapcsolata sem lehetett túl erős, ha egy ilyen "apróságon" rögtön szétmentek
2013. okt. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!